I Diederik Smit wekelijkse sportcolumnist PZC SPORT 39 Nieuwe bijlage 'Zeeland sport' zaterdag bij PZC Valverde slaat toe in Vuelta Alejandro Valverde heeft de eerste echte tik uitgedeeld in de Ronde van Spanje. De Spaanjaard kwam in de zes de etappe als eerste over de finish, bovenop de steile La Zubia. Hij troefde de Brit Froome (Sky) en landgenoot Contador (Tinkoff-Saxo) af en nam de leiderstrui over van de Australiër Matthews. De Nederlanders konden de favorieten niet volgen. Ro bert Gesink werd tiende op 33 seconden. Laurens Ten Dam werd dertiende op 44 seconden, met Wilco Kelder man in zijn wiel. Van Noorden veertiende in trail Huub van Noorden is veer tiende geworden in de TDS, de wedstrijd over 119 kilo meter rond de Mont Blanc, met start in het Italiaanse Courmayeur en finish in het Franse Chamonix. De Goesenaar deed 17 uur, tien minuten en 38 secon den over de tocht met liefst 7250 hoogtemeters. Er kwamen 1584 atleten aan de start, waarvan er 1075 fi nishten. Vandaag start in Chamonix de wedstrijd over 168 kilometer met 9600 hoogtemeters. Van Hecke op dreef voor Philippine Maarten van Hecke was voor Philippine met vijf tref fers matchwinnaar in het be kerduel bij Tholense Boys: 4-7. De Boys gingen met een 2-1-voorsprong rusten via Jo- dy Deurloo (1-0), Van Hecke (1-1) en Koen Nieuwkoop (2-1). Na rust zetten Ronald van de Wege, Van Hecke en Ruben van der Meulen hun ploeg op 2-4, waarna Mat- thijs van Stee en Hachim ben Hamou gelijkmaakten (4-4). De hattrick van Van Hecke besliste het duel. VLISSINGEN - Bij de PZC van zater dag zit de nieuwe bijlage 'Zeeland sport'. Hierin zijn de voorbeschou wingen op de competities van twaalf teamsporten gebundeld. Zaterdag 30 augustus begint het korfbalseizoen met de eerste helft van de veldcompetitie. Bij het bas ketbal, biljarten, dammen, hand bal, hockey, rugby, schaken, tafel tennis, volleybal, waterpolo en zaalvoetbal zijn de eerste wedstrij den in de maand september. In de bijlage kijken trainers en spelers van de hoogst spelende clubs vooruit. Daarnaast portet- teert de PZC een aantal markante personen binnen de Zeeuwse teamsporten. De vertrouwde amateurvoetbalbij lage volgt op zaterdag 6 septem ber. Hierin wordt vooruitgeblikt op het amateurvoetbal in de pro vincie Diederik Smit is 26 jaar. „Ik ben een jaar ouder dan Messi en Na- dal. Dat zijn dus eigenlijk leeftijds genoten. Ik probeer me wel eens voor te stellen hoe het zou zijn om Messi te zijn. Dan maak ik na prachtige dribbels de mooiste goals." Maar nog liever fantaseert Smit dat-ie een spits is van het type Inzaghi. „Dat was geen ge weldige voetballer, maar stond al tijd op de goede plaats. Als ik naar Studio Sport kijk, vraag ik me vaak af welk doelpunt ik zelf ge maakt zou willen hebben. Dat zijn niet de afstandsschoten van veertig meter, maar de goals van een echte spits." Smit geniet van het on-Neder- landse in het voetbal. „Ik luister graag naar Pierre van Hooijdonk. Je merkt dat hij dingen belangrijk vindt waar we in Nederland het minst goed in zijn: resultaatvoet- bal, meedogenloos zijn, kansen benutten." Hij heeft zich dan ook helemaal niet geërgerd aan de speelstijl van Oranje op het WK. „Nee, je moet 4-3-3 spelen zoals Ajax, de kam pioen met het saaiste voetbal ooit. Ik vond het mooi hoe Nederland van Chili won. Die prachtige kop bal van Fer in één keer in het net en toen die counter met Robben en Depay." Een kunstenaar die van resultaatvoetbal houdt, het is opmerkelijk. „Ja, in Nederlands zijn de doelpunten van Bergkamp de norm. Mijn opvatting is dus ei genlijk tegendraads, haha." Als hij sport kijkt zijn er altijd die statistieken die door zijn hoofd spelen. „Bij de 3-0 van Ne- derland-Italië tijdens het EK van 2008 denk ik meteen: dit is de eer ste goede overwinning tegen een sterke tegenstander sinds Argenti nië 1998. Als we 5-1 voor staan te gen Spanje, schiet meteen door mijn hoofd: nog één doelpunt en het is de grootste zege van Neder land op een WK." Naast het voetbal is tennis de favo riete sport van Smit, fan van Rafael Nadal en kritisch volger van Robin Haase. „Tennis is natuurlijk menselijk, maar het best kan je onmenselijk zijn. Je moet uitstralen onover winnelijk te zijn, dat je elke bal te rugslaat, je tegenstander denkt dat hij niet tegen een mens maar tegen een machine speelt. En al les wat Nadal heeft, heeft Haase niet. Dubbele break voorsprong, setpoints, het maakt niet uit, hij verliest toch. En het ergste zijn die interviews na afloop, dat-ie het altijd nog wel aardig heeft ge daan. Je hoopt dat iemand een ontwikkeling doormaakt en een keer zegt, 'ik heb het weggeven'. Als sporter moet je op een onrede lijke manier ontevreden zijn met je prestatie." VRIJDAG 29 AUGUSTUS 2014 LA ZUBIA CHAMONIX THOLEN g De Australiër Lleyton Hewitt moest in de hitte van New York diep gaan tegen de Tsjech Tomas Berdych. Berdych won desondanks simpel in drie sets. foto VI Images door Willem Spierdijk AMSTERDAM - Hij etiket 'multime diale comedian' past het best bij hem, vindt Diederik Smit. Hij is ca baretier, een bekend Twitteraar, is dagelijks te horen op Radio 1 in 'De Dag van Diederik', schrijft tek sten voor 'De Wereld Draait Door', levert bijdragen aan de satirische website De Speld. En vanaf maan dag is hij wekelijks sportcolumnist van de PZC. Diederik Smit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 39