Myrthe Faro laat zich zien in Kreekloop 44 Waarom twee marathons lopen als de speler die met 2-0 voor staat de partij toch wint? 38 SPORT US OPEN Breskens Sailing Weekend Vijfde Herselman Sportloop Kermiskoers in Hengstdijk Groene Ster tegen Thaise selectie Halve marathon Burgh-Haamstede Serena Williams dendert door in New York m Toptennissers spelen op grandslams ondanks aanslag op conditie graag om drie gewonnen sets. JWÜÜLJLL IIS! I VRIJDAG 29, ZATERDAG 30 EN ZONDAG 31 AUGUSTUS Op de Westerschelde worden vandaag, zaterdag en zondag weer de wedstrijden van het Damen Breskens Sailing Weekend gehouden. In de IRC-klassen wordt gestreden om de Open Ne derlandse titel. In de CR- en IRC-klassen gaat het ook om het Open Noordzeekampioenschap van België. Daarnaast is er een uitgebreid rand- programma. Kinderen kunnen in Breskens zeilles krijgen of kennismaken met kanoën. Publiek kan met de loodsboot Castor naar de wedstrijden varen en er staan diverse feeste lijke bijeenkomsten op het programma. Meer info op de Facebookpagi- na van het Sailing Weekend. VRIJDAG 29 AUGUSTUS Vanavond wordt in Kapelle de vijfde editie van Herselman Sportloop gehouden. De Herselman Sportloop, georganiseerd door de Stichting Kapelle Promotion, biedt elk wat wils. Zo is er een Kidsrun (t/m 10 jaar) over 750 meter. De start is om 19.00 uur. Er is ook een Kidsrun voor de wat oudere jeugd (t/m 14 jaar) over 1.500 meter. Hier wordt om 19.15 uur ge start. Start en finish van de jeugd lopen zijn in de Ooststraat. De wedstrijd voor alle andere catagorieën gaat over 5000 meter. Deze start is om 19.30 uur in de Gistellesstraat. De finish is in de Ooststraat. Inschrijven vanaf 17.30 uur in Hotel De Zwaan. ZATERDAG 30 AUGUSTUS Hengstdijk blijft in de ban van het wielrennen. Nadat begin vorige maand al de klassieker on der auspiciën van de wielerbond Waod werd ge organiseerd, staat voor zaterdag de traditionele kermiskoers op het programma. Ook nu is de re gie in handen van de Waod. De verwachting is dat er zo'n tweehonderd renners in actie ko men. Vorig jaar viel dat door de regenbuien van die dag enigszins tegen. De overwinning ging toen naar Dante de Ruysscher uit Oostburg, die voor prolongatie gaat. Verschillende Zeeuwse coureurs rijden regelmatig bij de Waod. De eer ste wedstrijden gaan om 12.00 uur van start. De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen spelen zaterdag een oefenwedstrijd tegen de na tionale selectie van Thailand. Deze ploeg staat zeventiende op de wereldranglijst en dat is ho ger dan het Nederlandse en Belgische team. De vriendschappelijke wedstrijd wordt in sporthal Baskensburg in Vlissingen gespeeld en begint om 20.00 uur. Voor Groene Ster Vlissingen is het een belang rijke test op weg naar de competitie en het be kertoernooi. De Walcherse ploeg treft volgende week vrijdag (5 sep tember) in de eerste ronde van de bekerstrijd FC Westland, een week later begint de competitie in de eredivisie. De Zeeuwse Kustmarathon die zaterdag 4 okto ber wordt gehouden, werpt zijn schaduw voor uit. Deelnemers krijgen de komende weken vol op de gelegenheid zich te testen. Zaterdag staat de 28e Hyundai Halve Marathon in de boswach- terij van Westenschouwen op het programma, een week later is de Kustloop in Vrouwenpol der. De Halve Marathon in Burgh-Haamstede be gint om 12.00 uur. Op dezelfde tijd beginnen ook trimlopen over 6,5 en 12 kilometer. De prijsuitreiking is om 15.00 uur bij de Lunchboerderij Molenberg, vlakbij start en finish. de Australian Open kan de hitte tijdens de US Open een ware kwelgeest vormen voor de tennis sers. De roep om maatregelen, na opnieuw diverse opgaves, her haalt zich dan ook. In New York zijn er vraagtekens bij de nood zaak van het spelen van een 'best of five' in het mannenenkelspel gezet. In bedekte termen vroeg gewezen kampioene Martina Navratilova zich af waarom de ooit ontstane scheefgroei tussen de mannen en vrouwen niet wordt rechtgezet. Temeer omdat meestal degene die het eerste twee sets wint ook de 'best of five' naar zich toetrekt. „Waarom dan twee marathons moeten lopen?", liet Navratilova in de New York Times optekenen. Er valt voor een terugkeer naar de 'best of three' bij de mannen veel te zeggen, mede gezien de voort durende belasting in het proften nis. Een seizoen duurt zo'n elf maanden, waarin ook nog eens van hot naar her wordt gereisd. Niet alleen uitputting, maar ook blessures liggen op de loer. De met krachten smijtende Rafael Nadal is er hét voorbeeld van. Het toepassen van de 'gewone' toer- nooiformule zou de kans op roof- bouw verminderen. Of de wijziging wordt doorge voerd, is zeer de vraag. De wereld toppers klagen zelden over de weersomstandigheden of wed- strijdduur. Zij kennen nu een maal de tradities en de mores, plus varen wel bij de heldenvere ring. Bovendien: ze weten dat hun routine zich tegen ontketen de laagvliegers in een 'best of five' nóg nadrukkelijker uitbetaalt dan in een 'best of three'. De kampioen van een grandslam- toernooi moet dus niet alleen ze ven partijen winnen, maar ook de helse weersomstandigheden ver slaan en de vele uren op de baan goed verteren. Beelden van spelers die in 'the survival of the fittest' de pijn van een krampaanval verbijten, zijn nu eenmaal van toegevoegde waarde, is de heersende opinie. Andy Murray besefte dat maan dag bijvoorbeeld maar al te goed in zijn op het tandvlees gewon nen partij tegen Robin Haase. Die roep om 'the best of three' zou er bij het publiek niet zijn, al dus US Open-toernooidirecteur David Brewer. Sterker: de 'best of five wordt door de toeschouwers gekoesterd. NEW YORK - Serena Williams den dert vooralsnog door in de US Open. De Amerikaanse tennis ster, als eerste geplaatst in New York en op jacht naar haar zesde titel op Flushing Meadows, reken de in de tweede ronde genade loos af met Vania King. Williams gunde haar landgenote welgeteld 1 game: 6-1 6-0. In de derde ronde treft Williams UITSLAGEN opnieuw een landgenote met Var- vara Lepchenko. Deze Amerikaan se schakelde de Duitse Mona Barthel eenvoudig uit in twee sets: 6-4 6-o. Het vrouwentoernooi raakte zijn eerste topspeelster kwijt. De Ser vische Ana Ivanovic, als achtste geplaatst, ging in de tweede ron de hard onderuit tegen de Tsjechi sche Karolina Pliskova: 5-7 4-6. In het mannentoernooi was er een makkelijke doortocht voor de als tiende geplaatste Japanner Kei Nishikori. Zijn Spaanse tegenstan der Pablo Andujar gaf op bij een achterstand van 6-4 6-1. De Fransman Jo-Wilfried Tsonga, als negende ingeschaald in New York, kende weinig problemen met de Kazach Aleskandr Nedov- jesov: 6-3 6-4 6-4. Tot vorig seizoen was Myrthe Faro actief bij korfbalvereniging BKC in haar woonplaats Breskens maar het plezier in dit spelletje werd steeds minder. „Ik heb graag gekorfbald maar het niveau ging naar beneden. Vorig seizoen speel den we met het eerste van BKC in de recreantencompetitie. Daar kon ik geen motivatie meer uit ha len en omdat ik al eens aan een loopje had meegedaan, heb ik be sloten om te gaan hardlopen", ver telde Faro na haar winst in Ter neuzen. Na 9200 meter noteerde zij een tijd van 41 minuten en 36 seconden en dat was meer dan drie minuten sneller dan de num mer twee, Corina van de Wege uit Philippine. Mark Verhage bouwde zijn Kreek loop voorbeeldig op. Met vier an deren ging hij op avontuur, Er- win van de Broeke probeerde de overigen te verrassen, maar Verha ge was attent en liep naar de zege in 32.16. Van de Broeke werd twee de, Erik Goossen werd derde. Shirley Kerkhove (Zuiddorpe) en Myrthe de Zeeuw (Terneuzen) waren de snelste vrouwen op de kortere afstanden. I 1 Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl Best of five is survival of fittest door Marco Knippen NIJMEGEN/NEW YORK - Net als bij Martina Navratilova »- ATLETIEK Terneuzen. Kreekloop, 9200 meter. Man nen: 1. Mark Verhage (Zaamslag) 32.16, 2. Er- win van de Broeke (Axel) 32.32, 3. Erik Goos- sen (Terneuzen) 32.34, 4. Adriaan Wieles (Ter- neuzen) 33.55, 5. Geert Waelput (Vogelwaar de) 34.33, 6. Frank van de Branden (Sint-Jan steen) 35.05, 7. Pieter Pladdet (Terneuzen) 36.20, 8. Michael den Hamer (Hoek) 35.55, 9. Sander van Doorn (Terneuzen) 36.36. Vrou wen: 1. Myrthe Faro (Breskens) 41.36, 2. Cori- na van de Wege (Philippine) 45.15, 3. Nadia Bleijenberg (Nieuw-Namen) 46.10 47.57. 5200 meter, mannen: 1. Günther d'Hondt (B) 17.59, 2. Martijn Kox (Westdorpe) 18.52, 3. Dennis Florussen (Terneuzen) 19.45, 4. Alwin de Zeeuw (Terneuzen) 20.15, 5. Albert Plat- teeuw (Terneuzen) 20.50. Vrouwen: 1Shirley Kerkhove (Zuiddorpe) 20.30, 2. Melissa van Eetvelt (B) 23.24, 3. Fiona Reijers (Terneuzen) 24.112800 meter, mannen: 1Patrick de Sut ter (B) 10.56, 2. Jens Adriaansen (Terneuzen) 11.10, 3. Jeffrey Kerkhove (Zuiddorpe) 11.26. Vrouwen: 1. Mirthe de Zeeuw (Terneuzen) 11.14, 2. Ilse de Zeeuw (Terneuzen) 16.35. BILJARTEN Driebanden groot Zeeuws Kampioenschap. Hoofdtoernooi. Poule C. André Karelse - Wim de Kok 0-2 (11-15, 13-15); Jan Westdorp - Onur Can 0-2 (5-15, 5-15); Wim de Kok - Onur Can 2-0 (15-11, 15-9); Jan Westdorp - André Karelse 1-2 (5-15,15-9, 11-15); Onur Can - André Karelse 0-2 (7-15, 7-15); Wim de Kok - Jan Westdorp 2-0 (15-7, 15-11De Kok naar finale. Nationale Grand Prix. Kwalificaties. Sylvia Eckel - Mike de Bruin 9-20, 24; Arie Hermans - Sylvia Eckel 17-20, 29. Eckel uitgeschakeld. door Wim de Vos TERNEUZEN - Kan Myrthe Faro een rol van betekenis gaan spelen in de Zeeuws-Vlaamse trimlopen? De at lete uit Breskens heeft haar priori teiten verlegd van korfbal naar hardlopen en woensdagavond leid de dat in de Kreekloop van Schel- desport uit Terneuzen tot een over winning in de loop over 9200 me ter. Bij de mannen ging de eerste plaats naar Mark Verhage uit Zaam slag, die al een paar maanden in blakende vorm verkeert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38