Ajax stuit op Barcelona en psc pec ten onder in Praag Trainer Fred Rutten: analyseren heeft weinig zin SPORT 37 Dankzij de brutale Manu sloeg de stemming nog om. De opportu nistische spits kwam zes minuten voor tijd binnen de lijnen en eiste ver in blessuretijd de bal op. Hij draaide weg, passeerde nog een verdediger en schoot met links de voor Feyenoord bevrijdende tref fer binnen: 4-3. Die leverde Feyenoord plaatsing en zo'n drie miljoen euro op. Dankzij Elvis Manu, die het mid delpunt van een kolkende Kuip was. ROTTERDAM - Trainer Fred Rutten van Feyenoord kon zijn ogen in de kolkende Kuip nauwelijks gelo ven. „Dit was een knotsgekke wedstrijd", zei hij na wonderbaarlijke zege tegen FC Zorja Loehansk (4-3), goed voor een ticket voor de groepsfase van de Europa League. „Het is natuurlijk fantastisch dat we het alsnog heb ben gered door een doelpunt van Elvis Manu in de extra tijd. Maar zo'n wedstrijd wil ik niet elke week meemaken. Dat houd ik niet vol." Rutten had naar eigen zeggen in de rust (2-0) al het gevoel dat het wel eens een rare avond zou kunnen gaan worden. „Bij 3-3 had ik nog slechts een sprank je hoop dat we het alsnog zouden gaan halen. Maar in tegenstelling tot zondag tegen FC Utrecht (1-2 ver lies) bleef de ploeg nu wel het geloof erin houden. En was het geluk deze keer wel met ons. De ontla ding in De Kuip was geweldig. Maar laten we dit duel verder maar snel vergeten. Analyseren heeft weinig zin. AMSTERDAM - Ajax stuit Op FC Barcelona, Paris Saint-Germain en Apoel Nicosia in de groepsfase van de Champions League. Dat heeft de loting in Monaco gis teravond uitgewezen. Bij Barcelona staat Luis Suarez sinds dit seizoen onder contract. Hij vormt na zijn schorsing een voorhoede met Lionel Messi en Neymar. Ajax treft tegen Paris Saint-Ger main oude bekenden als Zlatan Ibrahimovic, Gregory van der Wiel en Maxwell. Ajax stuitte het vorige seizoen ook op FC Barcelo na. Het elftal van Frank de Boer stuntte voor eigen publiek (2-1), maar ging tijdens de uitwedstrijd met 4-0 onderuit. De kampioen van Nederland trof het voor de derde keer op rij niet bij de loting voor de Champions League. Ajax werd twee jaar gele den aan Real Madrid, Manchester City en Borussia Dortmund ge koppeld. Vorig jaar waren Barcelo na, AC Milan en Celtic de tegen standers. „Overwinteren in de Champions League wordt lastig", vond Ajax-trainer Frank de Boer. „We hebben bewezen dat we tegen grote ploegen kunnen stunten. Dus we moeten hoop houden", doelde hij op de thuiszege van zijn ploeg vorig seizoen op Barcelona. Programma: wo. 17 sept: Ajax- PSG, di. 30 sept: Apoel-Ajax, di. 21 okt: Barcelona-Ajax, wo. 5 nov: Ajax-Barcelona, di. 25 nov: PSG-Ajax, wo. Ajax-Apoel. PEC Zwolle speelde vooral in de beginfase goed en creëerde de no dige kansen, maar wist niet te sco ren. Ladislav Krejci zette de thuis ploeg na tien minuten op voor sprong, waarna Borek Dockal kort voor rust de wedstrijd al besliste. Jakub Brabec maakte er na een uur nog 3-0 van. Stef Nijland scoorde in de slotfase tegen uit een strafschop. In het volle Letna Stadion begon PEC Zwolle fu rieus aan de eerste Europese uit wedstrijd in de clubhistorie. Ge steund door zo'n 2000 meegereis de supporters ging de ploeg di rect op zoek na het benodigde doelpunt. De ploeg kreeg mooie kansen, maar de doelpunten vie len aan de andere kant. In de tweede helft gunde Sparta Zwolle de bal in de wetenschap dat de Nederlandse bekerwinnaar twee keer zou moeten scoren om de groepsfase van de Europa Lea gue te bereiken. Ondanks enkele aardige mogelijkheden zat een aansluitingstreffer er niet in voor de Zwollenaren. De Tsjechen scoorden wel waarna Stef Nijland de eer redde: 3-1. Platini ziet af van voorzitterschap Uefa-president Michel Plati ni wil geen kandidaat zijn voor het voorzitterschap van de wereldvoetbalbond Fifa. Platini (59) heeft lange tijd overwogen zich kandi daat te stellen voor de opvol ging van Fifa-president Jo seph Blatter (78), die op her verkiezing aanstuurt. De Fi fa houdt in mei 2015 verkie zingen voor de hoogste posi tie. „Mijn missie is nog niet afgelopen. We zullen de Fifa vernieuwen", aldus Blatter. Roeier De Koning vijfde op WK Goesenaar Corné de Koning is met Esther van der Loos als vijfde geëindigd op het WK aangepast roeien in Am sterdam. De Koning en Van der Loos hadden in de klasse TA mix2 elf seconden achter stand op winnaar Australië. Bij de valide roeiers kwa men vijf van de zeven boten gisteren niet verder dan de B-finale. Alleen de Holland vier en de lichte dubbeltwee haalden de eindstrijd. judoka Van Emden uitgeschakeld Judoka Anicka van Emden is in de tweede ronde van de wereldtitelstrijd judo (-63 ki logram) in het Russische Tsjeljabinsk uitgeschakeld. De Haagse, winnares van het brons op de WK's van 2011 en 2013, ging in haar tweede partij onderuit te gen de Japanse Miku Tashi- ro. In de extra tijd gooide Tashiro Van Emden op haar rug. Ze won haar eerste par tij van Zoehra Madraimova uit Turkmenistan. Pang bij beste acht WK badminton Eric Pang staat in de kwartfi nale van het WK badmin ton. De 32-jarige Groninger versloeg in de achtste finale de Thai Tanongsak Saensom- boonsuk: 19-2121-18 21-16. Woensdag versloeg Pang in de tweede ronde verrassend de als elfde geplaatste Chi nees Tian Houwei. Eefje Muskens en Selena Piek werden in de achtste fi nale uitgeschakeld door een Chinees koppel. Nieuwkoop en De Jager in Oranje FC Twente-speler Ruben de Jager en Feyenoorder Bart Nieuwkoop zijn opgenomen in selecties van het Neder lands elftal. Bondscoach Ste kelenburg selecteerde Lewe- dorper De Jager voor Oranje tot 18 jaar, Aaron Winter nam Tholenaar Nieuwkoop op in zijn selectie tot 19 jaar. De Jager speelt oefenduels tegen Engeland. Nieuwkoop bereidt voor voor op EK-kwalificatieduels. VRIJDAG 29 AUGUSTUS 2014 alsnog ontploffen I Een euforische Elvis Manu viert zijn winnende treffer voor Feyenoord. foto Maurice van Steen/VI Images door Matthijs Keuning PRAAG - Het Europese avontuur van debutant PEC Zwolle is be perkt gebleven tot twee wedstrij den. Na de 1-1 van vorige week ver loor de ploeg van trainer Ron Jans de uitwedstrijd tegen Sparta Praag in de laatste voorronde van de Eu ropa League met 3-1. MONACO AMSTERDAM TSJELJABINSK KOPENHAGEN VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37