Espressobar Ko D'oooooooor onbetaalbaar Boete geëist na dodelijk ongeval ITompoucen 2 betalen 2 gratis Vervangen en verdiepen duiker tegen wateroverlast Westkapelle Les aan zee 24 WALCHEREN Verkeershinder dammenroute Barcodes DE SMAAK VAN TOEN Horeca op Walcheren SLEEPNETVISSEN Als Code Oranje van William Verstraeten iets heeft bevestigd, dan is het wat mij be treft toch wel dat we met z'n allen zo voorspelbaar zijn als de pest. Gebruik een opvallen de kleur of een opmerkelijke uit spraak en je bent verzekerd van aandacht in de media, en van een méning van het publiek. Voeg daar een snufje eerlijkheid over de fouten die jij en anderen maak ten aan toe en je krijgt de onder- buikgevoelens van velen er gratis bij. Het enige wat je niet kunt regisse ren is de felheid waarmee sommi gen reageren, zodra zij bepaalde kwesties op hun eigen situatie projecteren. Dat laatste blijken veel critici namelijk te doen. Zou dat het makkelijker maken om ui tingen van ongenoegen te recht vaardigen? Ik heb geen idee, maar feit is dat sommige mensen wel heel laag invliegen, ook als zij (nog) niet op de hoogte zijn van alle kanten van een verhaal. Daar valt dus helemaal niets aan te stu ren. Maar laten we het verhaal over kunst, kleuren, geld en aandacht even vergeten en met de bril van Middelburg Dronk op kijken naar de ontwikkelingen rondom Lange Noordstraat 43. Na zeven jaar houdt Espressobar Ko D'oooooooor op te bestaan. Dat vinden wij, en talloze Middelbur gers met ons, doodzonde. Juist op het moment dat Marijke Smul ders haar koffiebar begon, kwa men wij in de buurt wonen. In de daaropvolgende jaren wan delden we dagelijks langs haar zaak en we zagen dat Ko D'oooooooor zich geleidelijk ont wikkelde tot het kloppende hart van een straat die ook niet stil stond. In 2007 was er nog niet veel beweging in de omgeving van het oude postkantoor, maar na verloop van tijd gebeurde er steeds meer. Nog een galerie, en nóg een. Een chocoladewinkel. Een hip kantoor voor zzp'ers. Een aanschuifrestau- rantje in wording. Een homobar. We hadden het gevoel dat er iets moois aan het gebeuren was. De straat ademde opeens een andere sfeer dan die van een doorgaande fietsroute naar elders. Vooruitstre vend en aantrekkelijk was het nu! Cool. Ook bij Ko D'oooooooor gebeurde er veel, met de door 'Avonduren' georganiseerde reeks concerten als hoogtepunt. Artiesten als Peter Broderick, Horse Feathers en Rue Royale stonden er plotse ling te spelen op doordeweekse dagen, voor een jong publiek dat, heerlijk ouderwets, op kleurige kussens op de vloer zat. Zelfs als de muziek niet je kopje thee was, wilde je even aanschuiven. Het is gewoon leuk om dingen te zien en horen gebeuren. Maar het is voorbij. Op 1 septem ber stopt Marijke. Op 4 septem ber wordt het pand geveild. Wat er voor in de plaats gaat ko men, weet niemand. In de jaren 40 was het een modezaak, daarna was het lange tijd de winkel van de erven Gabriëlse. In de jaren 70 was Radio Terako er gevestigd. Het kan van alles worden. Een ding is echter zeker: we gaan de hartelijkheid en gastvrijheid van het gezin Verstraeten missen. Dat moet gezegd omdat juist dat aspect onderbelicht bleef de afge lopen weken: deze lieve mensen betékenden iets voor de straat, de wijk en de stad. Onbetaalbaar! Toch maakte ze op 5 september 2012 wel zoiets mee. Ze reed op de Valckenisseweg in Rilland met haar auto de bejaarde meneer Luijsterburg aan. Als gevolg van dat ongeval overleed hij. „Ik heb daardoor een hekel aan mezelf ge kregen", vertelde ze. Ze zei dat ze de fietser helemaal niet had ge zien. Ze dacht zelfs dat hij haar misschien aan het inhalen was. Raadsman Eduard Smit wees ook op die mogelijkheid. „Het ging om een elektrische fiets waarmee mensen behoorlijk hard kunnen rijden. En hoe harder, hoe insta- bieler." Officier van justitie Rob Rammeloo gaf aan dat je als auto mobilist soms van geluk mag spre ken dat je niet bij een ongeval be trokken raakt. In dit specifieke ge val vermoedt hij dat de Vlissingse de fietser gewoon niet heeft ge zien. „Mogelijk door de lichtin val." Omdat het ongeval al bijna twee jaar geleden gebeurde, matig de hij zijn eis: een geldboete van 750 euro en een voorwaardelijke rijontzegging van zes maanden. - weekendaanbieding - RENESSE - Het wegverkeer tussen Renesse en Rotterdam (de Dam menroute) moet komend week end rekening houden met nachte lijke afsluitingen van de N57, ter hoogte van het kruispunt met de N218 (Brielle) en bij de Harmsen- brug. Rijkswaterstaat gaat asfalte ren. Het verkeer wordt omgeleid via Brielle/Oostvoorne. Al geruime tijd wordt gewerkt aan een ongelijkvloerse kruising van de N57 met de N218. Vanaf vrijdag 20.00 uur tot zaterdag 8.00 uur is de weg afgesloten voor verkeer vanuit de richting Renes se. Zaterdagavond vanaf 20.00 uur is de weg afgesloten vanuit de richting Rotterdam. Deze afslui ting duurt tot zondag 8.00 uur. Vandaag begint de gemeente Veere met de vervanging van de betonnen duiker op de kruising Kerkeweg - Eva Besnyöstraat/Jan Campertstraat. Om het regenwa ter goed af te voeren wordt die duiker vervangen door een grote re duiker. Dat exemplaar wordt te vens dieper ingegraven. In ver band met die werkzaamheden is de straat richting de Kerkeweg ge stremd voor alle verkeer. De om leidingsroute is via kruising Noordweg/Wilhelminastraat. De verwachting is dat het aan het eind van vrijdag 5 september afge rond zal zijn. Vorige week is be gonnen met het verbreden, verdie pen en schoonmaken van sloten aan de noordzijde van 't Hofjé. Ko mende week wordt de waterber ging aan de noordzijde van West kapelle vergroot en smalle slootge- deelten verbreed. Ook de over- stortcapaciteit aan noordzijde van 't Hofje wordt vergroot door aan passing van de overstortput. Daar na komt het gebied bij de Konin gin Wilhelminastraat en de Oran jestraat aan de beurt. Daar wor den speciale goten aangelegd. Stu wen worden ook aangepast. Ver der wordt onderzocht hoe de rio lering beter kan functioneren. De afvoercapaciteit van de sloot langs de Noordweg en de noordkant van de Kerkeweg wordt eveneens onder de loep genomen. Dit alles moet ervoor zorgen dat het regen water sneller wegstroomt. Westka pelle werd herhaaldelijk gecon fronteerd met wateroverlast na hoosbuien. Ondergelopen straten en tuinen, met name in de Oranje straat en omgeving, veroorzaak ten veel ergernis. door Edwin Mijnsbergen Rob van Hese en Edwin Mijnsber gen van www.middelburgdronk.nl duiken elke week in het heden en verleden van de horeca op Walche ren: over alles waar alcohol geschon ken wordt. MIDDELBURG - Ik was ervan over tuigd dat ik een goed mens was. Dacht dat goede mensen geen ex treme dingen meemaken, zei giste ren Nadia S. (34, Vlissingen) tegen de rechters. VLISSINGEN - Zeebioloog Theodoor Braaksma was gistermiddag op het Nolie- strand om zijn beroemde zeelessen te geven aan Vlissingse kinderen. In het ka der van NatuurAvontuur leerden zij over sleepnetvissen en strandjutten. Dat laatste in de hoop dat de kinderen voortaan zelf het strand schoon houden. foto Ruben Oreel - ambachtelijk c- puur - www.densoeteninvai.nl pure produöten uit een authentieke bakkerij NGEVIELE 67 MIDDELBURG door Annemarie Zevenbergen WESTKAPELLE - In Westkapelle wordt volop gewerkt om de wa teroverlast, veroorzaakt door de overvloedige regenval, het hoofd te bieden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 24