Wind is spelbreker bij WK op Bosbaan Eerste meters voor Verstappen 32 SPORT Van Goethem en Hoogerland rijden komend seizoen bij nieuwe Roompot Cycling Team. Kneuzingen voor tribikester De Heide Het WK paracycling in het Amerikaanse Greenville is voor Lisette de Heide in mi neur begonnen. De tribike ster uit Goes werd tijdens een training aangereden door een auto. De Heide hield flinke kneuzingen over aan het ongeluk. Haar fiets kon gemaakt worden en ze heeft inmiddels weer wat rondjes kunnen rijden. De Zeeuwse wil zaterdag starten in de 22 km lange tijdrit en maandag de weg wedstrijd (33 km) rijden. Coach Maccabi weg om oorlog Caza De Spanjaard Oscar Garcia is gisteren opgestapt als trai ner van Maccabi Tel Aviv vanwege de oorlog in Gaza. Raketaanvallen uit die regio bereiken de tweede stad van Israël steeds vaker. Ook zijn assistenten Ruben Mar tinez en Fran Sanchez ver trekken bij de Israëlische club. Pako Ayestaran neemt de taken van zijn landge noot over. Jordi Cruijffis sinds 2012 technisch direc teur van Maccabi, dat vorig seizoen kampioen werd. Boterenbrood weer in Zwintriatlon De Nederlandse Danne Bote renbrood staat volgende week woensdag weer aan de start van de Zwintriat lon. De triatlete uit Sittard won de wedstrijd met de start in Sluis en de finish in Knokke in 2012 en 2013. Bas Diederen uit Echt moet bij de mannen de Nederland se eer verdedigen in een veld dat voornamelijk uit Belgen bestaat. Er komen 1100 atleten aan de start. De eerste start van de Zwintriat lon is om 13.30 uur. Interland Ivoorkust verplaatst om ebola Het nationaal voetbalelftal van Ivoorkust kan 6 septem ber niet in actie komen te gen Sierra Leone, vanwege een reisverbod dat is opge legd tussen beide landen om de uitbraak van het ebolavirus te beperken. De Ivoriaanse regering heeft daarom ook het kwalificatie duel voor de Afrika Cup ver boden. De regering wil voor komen dat het virus over slaat naar Ivoorkust. In ande re landen stierven al onge veer 1500 mensen aan ebola. Doordat de wind op de Bosbaan was gedraaid, was er volgens de sportiviteitscommissie geen spra ke meer van eerlijke omstandighe den in alle banen. Door het afbreken van het WK-programma kwam gisteren namens Nederland alleen de lich te mannen acht (niet-olympisch) in actie. Het team eindigde in een voorbe reidende race, die de baaninde- ling voor de A-finale moest bepa len, op de vijfde en laatste plaats. Italië zegevierde in die race met overmacht. Met de serie van de vrouwen acht werd ook de herkansing van de Nederlandsemannen dubbelvier verschoven naar vandaag. KAMPERLAND - Brian van Goethem uit Sluiskil en Johnny Hoogerland uit Langeweegje rij den volgend jaar voor het Room pot Cycling Team. De twee Zeeuwse wielrenners tekenden gisteren op het hoofdkantoor van Roompot in Kamperland onder toeziend oog van beoogd ploeglei der Michael Boogerd hun con tract. Van Goethem (23) tekende voor twee jaar, Hoogerland (31) voor één jaar. Voor Van Goethem kwam de aan bieding van de nieuwe profploeg precies op het goede moment. Twee jaar geleden studeerde hij af aan de HZ in Vlissingen en gaf zich toen twee jaar om profwiel renner te worden. Als het in die periode niet zou lukken, dan zou hij voor een maatschappelijke car rière kiezen. „Dit is een mooie kans. Die krijg je niet iedere dag, dus ik ben er heel blij mee", rea geerde Van Goethem nadat hij zijn handtekening gezet had. „Dit is voor mij een nieuwe stap. Ei genlijk begint alles weer op nul. Ik moet nu wedstrijden leren rij den tussen de echte profploegen." „Voor Brian komt deze stap op een ideaal moment", vond Adrie van Houwlingen, Van Goethems twee jaar echt serieus." Ook voor huidige ploegleider bij het Metec Hoogerland kwam de aanbieding Cycling Team, die ook bij de on- van het Roompot Cycling Team dertekening aanwezig was. „Dat op het goede moment. Hij rijdt nieuwe niveau kan hij aan. En hij dit jaar voor Androni. De Italiaan- heeft nog een flinke groeimarge. se formatie doet z'n best om het Brian fietst eigenlijk nog maar de Zeeuw naar de zin te maken, maar de communicatie is daarbij om deze mooie ploeg neer te zet- een groot probleem. Hoogerland: ten." Eén van de taken van Hoo- „Dit is de start van iets nieuws, gerland wordt waarschijnlijk het Zoiets doe je met z'n allen en coachen van jonge renners. Maar daar maak ik deel van uit. Het is hij wil zeker meer. „Ik voel me toch mooi als je over vijfjaar kunt nog jong. Ik wil zelf ook mooie zeggen dat je meegeholpen hebt dingen laten zien." Verstappen nam met een aantal monteurs alle procedures door, kreeg een passend stoeltje aange meten en ontving uitleg over de werking van de auto. Daarna mocht hij een paar keer oefenen met starten en wegrijden waarna hij ook nog een paar keer op en neer op het rechte stuk gas kon ge ven. Verstappen neemt komend week einde deel aan Burning Rubber Li ve en VKV City Racing in Rotter dam. In Rockingham bereidde hij zich voor op zijn eerste optreden met een Formule i-bolide. „Ik kijk er naar uit om in Rotterdam een mooie show te geven", liet de tiener weten op Verstappen Info Page. „Het is een geweldig evene ment. Ik kom er dankzij deze ken nismaking voorbereid aan en heb er nu al zin in." Volgens Verstap pen was het wel even wennen aan de nieuwe bolide. „Zo'n For mule i-auto trekt enorm snel op en blijft maar accelereren. Bij een Formule 3-auto vlakt dat na de derde of vierde versnelling af, maar hier kwam geen einde aan. Het smaakt naar meer." Zeeuws duo zet handtekening GREENVILLE TEL AVIV SLUIS ABIDJAN AMSTERDAM - De Nederlandse vrouwen acht heeft zich gisteren niet kunnen laten gelden op de der de dag van de WK roeien op de Bosbaan in Amsterdam. Een half uurtje voor het begin van de eerste serie met Oranje besloot de wed strijdleiding het resterende pro gramma te verplaatsen naar van daag. door Koen de Vries Johnny Hoogerland (links) en Brian van Goethem (rechts) worden in Kamperland geflankeerd door Michael Boogerd. foto Marcelle Davidse door Norbert Kleinherenbrink ROCKINGHAM - Max Verstappen heeft gisteren op het Britse circuit Rockingham Motor Speedway zijn eerste meters gemaakt in een For mule 1-auto. De coureur (16) mocht een goed uurtje kennisma ken met een Red Bull RB8 demo auto, gehuld in de kleuren van Scu- deria Toro Rosso, het satellietteam waarvoor hij komend jaar als jong ste coureur ooit in de Formule 1 gaat rijden. Max Verstappen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60