Oranje pand mag overgeschilderd Nat, natter, natst Ploegende paarden bij Goese Golf BEVELANDEN en THOLEN 25 Voormalige eigenaar wil klanten waar hij jaren mee samenwerkte een oplossing bieden voor drukwerkproblemen. Fnatik Walden, Cerny Weben, Tarfun, Zennes, Olseq, Rpberto Santo en vele andene menbetj DOOR DE REGEN NAAR SCHOOL EN NAAR HUIS kapelle - Drukkerij Herselman in Kapelle, een begrip in Zeeland, is dicht. Dat meldt oud-directeur Dave Herselman. Drie jaar geleden deed Herselman zijn drukkerij aan de Kloosterweg van de hand. Meer dan veertig jaar had hij zijn ziel en zaligheid erin gestopt, maar nu is het be drijf gesloten. De huidige eigenaar/bedrijfsleider Dursun Acun heeft volgens Herselman 'andere keuzes' gemaakt. „Ander halve maand geleden is hij al ge stopt en heeft hij het personeel naar huis gestuurd", zegt Hersel man, die zelf tot enige tijd gele den ook af en toe nog pro deo meewerkte. Bij het bedrijf waren zeven mensen in dienst. „Het is geen rozengeur en manenschijn in de grafische industrie, maar als voormalig eigenaar vind ik dit een zeer betreurenswaardige ont wikkeling." Het bedrijfspand is nog wel eigendom van Hersel man en staat te huur. „Mijn naam staat op de gevel, dus ik word er steeds op aangespro ken. Erg vervelend, want we heb ben ook nog een boekhandel." De drukkerij had een aantal grote klanten. Ook de Kapelse week krant Scheldepost werd er tot voor kort gedrukt. Maar de eigena ren stapten uit onvrede over de gang van zaken over naar een an dere drukker. „Klanten zitten met hun handen in het haar, dus ga ik ondanks mijn leeftijd (66, red.) toch maar weer beginnen", zegt Herselman. Op zijn Facebookpagi- na kondigt hij een nieuwe websi te aan: liefdevoordrukwerk.nu. Herselman wil daar 'een keur aan verschillende drukwerken zoals briefpapier, enveloppen, flyers, en brochures aanbieden 'tegen zeer concurrerende prijzen'. Huidig eigenaar Acun was giste ren niet bereikbaar voor een reac tie; bij het bedrijf wordt niet opge nomen. Op de website staat overi gens geen enkele mededeling over de sluiting van het bedrijf. Herselman weet niet hoe het ver der gaat of hoe het zit met even tuele schulden. „Mij kost het in elk geval ook veel geld en dat zal ook gelden voor crediteuren." Drukkerij Herselman BV is opge richt in 1940. n. dat len :ro- net ;en. los. uit de fer- ;er- ko- laar ater ïre- :ro- ian- Er wordt die dag geploegd met paarden, en met antieke en mo derne trekkers op een perceel van de Koninklijke Maatschap Wilhel- minapolder aan de Kattendijkse- weg, pal achter de Goese Golf. Het wordt er druk: er zijn zes spannen paarden, van éénspan nen tot vierspannen, van de leden van de Stichting het Werkend Trekpaard Zeeland; er worden 25 antieke tractoren verwacht met één- tot vierscharige ploegen en 20 moderne tractoren met twee tot vierscharige ploegen. De ploeg- dag begint om 10.00 uur met in structie en oefenmogelijkheid. Burgemeester René Verhulst opent de wedstrijd om 12.15 uur. De prijsuitreiking is tegen 17.00 uur. De beste moderne ploegers gaan volgend jaar naar de Neder landse Kampioenschappen. Een parade waarbij trekpaarden achter elkaar een stuk ploegen vormt het slotstuk. had hij kunnen weten dat het lot van het pand en daarmee het kunstwerk in handen lag van zijn schuldeiser. „Hij heeft zichzelf in deze positie gebracht", meent de rechtbank. Verstraeten beraadt zich op de vraag wat hem nu te doen staat. De rechtbank geeft Van Lanschot het recht het pand te ontruimen mocht hij niet meewerken aan de verkoop. „Ik heb nog geen belang stellende gezien, maar natuurlijk werk ik mee", zegt Verstraeten. Volgens hem kreeg Code Oranje honderden positieve reacties. „Het leeft heel erg. Zelf moet ik vooruit kijken. Welk alternatief hebben we als we dit pand uit moeten. Maar wie weet gebeurt er nog een wonder." zijn financiële verplichtingen te genover Van Lanschot. De schuld is inmiddels zo hoog opgelopen dat de bank het pand wil laten vei len op 4 september. Dat vooruitzicht bracht Verstrae ten en zijn vrouw Marijke Smul ders er toe om Code Oranje uit te voeren. Het pand is niet alleen hun woning, maar huisvest ook zijn atelier en espressobar Ko D'oooor waarvan Smulders de drijvende kracht is. Verstraeten schilderde zijn pand oranje uit protest tegen de veiling van zijn pand en als monument voor alle mensen die door banken uit hun huis zijn gezet. De gevel is daarmee een kunstwerk gewor den, meent Verstraeten. Als dat al zo is, oordeelt de rechtbank, dan Dat vonniste de rechtbank giste ren in het kort geding dat de bank had aangespannen tegen beel dend kunstenaar William Verstra eten. Die kan niet voldoen aan Drukkerij Herselman is dicht door Luc Oggel WOENSDAG 27 AUGUSTUS 2014 iUW GOES - Dat de zomervakantie erop zit was al minder, maar dat de zomer zelf ook over lijkt, maakt het nog vervelender. Deze scholieren, op de terugweg van school in Goes naar huis, konden gisteren twee keer door de regen: 's och tends en 's middags. Er kwam maar geen einde aan de neerval. Vandaag be looft het beter te worden. Eerst zien, dan geloven, foto Marcelle Davidse WILHELMINADORP - Een parade met twintig ploegende paarden en een publieksoordeel over het best ge ploegde perceel zijn deel van de Zeeuws Ploegkampioenschappen, zaterdag 6 september in Wilhelmi- nadorp. door Theo Giele MIDDELBURG - Dat de oranje verf vakkundig op de gevel is aange bracht, wil de Middelburgse recht bank wel aannemen, Maar toch vindt die dat het monumentale pand Noordstraat 41-43 te Middel burg aanzienlijk in waarde is ge daald door de actie Code Oranje. Hypotheekverstrekker Van Lan schot Bankiers mag de gevel daar om laten overschilderen in een kleur die voor de gemeente aan vaardbaar is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51