Tunnel omgetoverd tot concertzaal Op zoek naar Thoolse Y°T Hulst vrijwilliger ven net jeer computeroplichter 24 BEVELANDEN en THOLEN De kans is eenmalig. En dus moet de opera in de Sluiskiltunnel memorabel worden. slachtoffer van Plan zilte teelten Echt goes RESTANTEN 3DAAGSE 28+29+30 AUGUSTUS Solidair met geld om Roggenplaat Reimerswaal wil best 15.000 euro storten om de zandsup- pletie van de Roggenplaat te helpen betalen, maar alleen als de andere zes Ooster- scheldegemeenten dat ook doen. Dat antwoord, zo stelt het college van Reimers waal aan de raad voor, moet de gemeente aan de provin cie geven. De plaat is de meest bedreigde in de zand- hongerende Oosterschelde, maar een zandsuppletie ad 12,5 miljoen euro wil het Rijk enkel doen als er uit Zeeland een aanzienlijke bij drage komt. Zorgbijeenkomst in Luctor et Emergo Hoe de gemeente Reimers waal, zorgorganisaties en woningcorporatie R&B in de toekomst zorg willen in richten, vertellen zij tijdens de bijeenkomst Rilland doet 't!, op maandag 1 september in dorpshuis Luctor et Emer go in Rilland. Verschillende sprekers ge ven dan uitleg over uiteenlo pende projecten van zorgin stanties en van vrijwilligers, over kindzorg en over de plannen rond Huize de Vliedberg. Aanvang is 19.30 uur. Veel muziek op het Pleinfestijn De ondernemers van Kortge- ne tracteren zaterdag op een 'Pleinfestijn', een open lucht-muziekfeest op het plein voor de Nicolaaskerk aan de Hoofdstraat. Van 14.30 uur tot even na middernacht treden muzi kanten en zangers op met veel genres muziek: van Amerikaanse bigband (Blue Jeans), close harmony uit de jaren veertig (Hakken), Zuid-Amerikaanse en Fran se muziek op mandoline (Trio Les Amis), theatrale vertelzang (Tijl Damen), blues (Saltbag), rockcovers (Leftovers). Tot slot van het Pleinfestijn is om 22.20 uur de Ierse folk van Molly Malo- ne te horen. SLUISKIL - Leuk idee, om voor de krant een foto te laten maken van de opbouw van de opera in de Sluiskiltunnel. Maar dat is makke lijker gedacht, dan gedaan. Of be ter: dat gaat helemaal niet. Het op bouwen en weer afbreken van de tijdelijke concertzaal is namelijk werk voor vlugge handjes. Tot en met vrijdag en vanaf maandag mag de bouw van de tunnel im mers niet stil liggen. En dus gaan vrijwilligers van het Festival van Zeeuwsch-Vlaande- ren en 200 jaar Zeeuwsch-Vlaan deren pas zondagochtend in alle vroegte met zeshonderd stoeltjes, een filmdoek van acht bij vieren- eenhalve meter en heel veel ge luidsmateriaal de tunnel in. Voor even wordt de Sluiskiltunnel om getoverd tot een concertzaal, waar in op scherm de opera Gianni Schicchi van Giacomo Puccini wordt vertoond. Het dertig kop pen tellende orkest Sinfonia Rot terdam brengt onder leiding van Conrad van Alphen live 'de Zo mer' uit de vier jaargetijden van Vivaldi ten gehore. Klinkt vast allemaal heel mooi, maar het gaat natuurlijk nog veel meer om de entourage. Festivaldi recteur Rinus Meesen beseft dat ook. De kans om een concert in de Sluiskiltunnel te houden is eenmalig. Volgend jaar rijden er auto's doorheen... „Het idee ontstond twee jaar gele den bij de presentatie van de Stichting 200 jaar Zeeuwsch- Vlaanderen. Niet veel later heb ik een telefoontje gepleegd met Henk Schoute van het Zeeland Nazomer Festival met de vriende lijke vraag of hij niets wilde doen met de Sluiskiltunnel. Zij hebben een concert in de Westerschelde- tunnel gedaan, maar dit wilden wij nu graag eens doen." Ook de aannemer verleende al snel alle medewerking. „Bezoekers wor den onder begeleiding naar de 'concertzaal' gebracht Je moet on geveer zestig meter de tunnel in wandelen om bij de stoelen te ko men. Voor mensen die slecht ter been zijn, rijdt een boemeltrein tje. Er is koffie en thee, maar alco hol is uit den boze. We begeven ons immers op een bouwterrein." Beide concerten zijn uitverkocht. FESTIVAL VAN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Bij NADER tWÊÈ* In het artikel over het Winkelcen trum Kamperland werd gisteren het cafetaria bij Havenzicht te Kamperland onterecht genoemd als degene die protesteert tegen de avondopenstelling van Kwali- taria Délifrance. Dat blijkt Sam's Diner te Wissenkerke te zijn. De Provincie Zeeland draagt 7000 euro bij voor de ontwikkeling van een landschapsplan en voor zilte teelten bij Colijnsplaat. Het plan moet de kwaliteit van het land schap waarborgen. Zij komen in aanmerking voor de titels Vrijwilliger van het Jaar, Groep Vrijwilligers van het Jaar of de aanmoedigingsprijs De Jonge Vrijwilliger van het Jaar 2014. „We moeten zuinig zijn op onze vrijwilligers en we willen zo la ten zien dat hun werk enorm wordt gewaardeerd", zegt Harm sen. Er zijn inmiddels circa 350 brieven de deur uitgegaan naar al lerlei organisaties die vrijwilligers in huis hebben. Het thema van de avond is: 'Vrijwilligerswerk, daar zit muziek in'. „Iets waar muziek in zit, wordt met plezier gedaan en het betekent ook dat er bewe ging in zit", verklaart De Kreek. Muziek zit in ieder geval letterlijk in de feestavond, waar onder meer een optreden op het pro gramma staat van het Casem- brootkoor. Hester Macrander (ca baretier en meer) presenteert. Aanmelden kan tot 6 oktober via www.tholen.nl. HULST - Het gebeurt wel vaker, dat mensen zomaar gebeld worden door een 'medewerker van Micro soft' die meldt een probleem met de computer te willen oplossen. Ga je erop in, dan ben je de klos. Het overkwam een vrouw uit Hulst. Zij liet de 'medewerker' de besturing van haar computer over nemen waarna hij haar adviseer de een antivirusprogramma te ko pen a 29 euro per jaar. De vrouw stemde in met betaling via haar creditcardrekening, waarop later bleek dat 195 euro was afgeschre ven. De politie meldt dat Micro soft nooit ongevraagd belt of aan biedt computers te herstellen. KRUININGEN RILLAND KORTGENE door Raymond de Frel l Sinfonia Rotterdam brengt zondag in de Sluiskiltunnel de Zomer uit de Vier Jaargetijden van Vivaldi. foto Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen De opera Gianni Schicchi in de Sluiskiltunnel is een voorproefje van de 26e editie van het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen. Het festival wordt gehouden van 3 tot en met 18 oktober op meerde re locaties in Zeeuws-Vlaanderen. Het Gaudi Kwartet opent het festi val op vrijdag 3 oktober met een concert in de kerk in Hengstdijk. Andere opvallende namen: Het Na tionaal Orkest van België (4 okto ber in het Scheldetheater in Ter- neuzen), Trio Belle Image (17 okto ber in de Grote Kerk in Groede) en Bochumer Symphoniker (18 ok tober in het Scheldetheater). i Alle concerten en informatie over kaartverkoop zijn te vinden op www.festival-zvl.nl THOLEN - Er zijn minstens zesdui zend vrijwilligers op Tholen actief. Met een vrijwilligersavond, op 21 november, zet de gemeente Tho len deze mensen in het zonnetje. Wethouder Jan Harmsen en wel- zijnsconsulente Willy de Kreek ho pen dat veel vrijwilligers worden aangemeld. GEZELLIG i N K E L E M D G E JE IN E C H T G O E S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 50