Actief buitenspel met een frisbee Michelada is goed tegen een kater T Zomerdrankje 4 ZOMERKRANT Shop Top-3 Verborgen parel Met een frisbee zijn allerlei spellen te spelen. In de achtertuin, op het strand of in het park met de hond. De frisbee competition van www.scheldesports.nl is gemaakt van stevig kunststof. Met deze frisbees zijn veel werptechnieken mogelijk. Daardoor zijn ze ge schikt voor diverse spelvariaties. De frisbee van 165 gram is ver krijgbaar voor 15,00 euro en die van 133 gram is te koop voor 13,00 euro. Ook de hond kan met een frisbee spelen. De ring frisbee van Nobby is bij www.huisdierenstore.nl te bestellen voor 9,95 euro. Deze fris bee is gemaakt van katoen en nlyon. De hond kan hem daarom gemakkelijk oppakken. Bij www.trendyspeelgoed.nl is het frisbee werpspel te koop voor 16,95 euro. Voor kinderen is dit een veilig spel. De drie disks die erbij worden geleverd moeten voor de hoogste score midden op het kleed worden gegooid. Buiten regent het hard en op straat lopen dan ook weinig mensen. Bij Blokje bij Blokje in Vlissingen zit het echter vol met toeristen. Iedereen daar is druk bezig met het bouwen van een kunstwerk van Legoblokken. De eigenaar met de toepasselijke naam Leo Blok heeft het bedrijf opgericht. „Als kind was ik enthousiast over Lego. En ook mijn ouders wisten blijkbaar al dat ik met dit be drijf zou gaan beginnen, daarom heb ik de ze naam", zegt hij lachend. Roland Poppelaars zet zijn creatie op een tafel waar ook andere bouwwerken op staan. Zijn dochtertje schrijft op een papier tje 'papa' en legt deze voor de vogel die Ro land met Lego heeft gemaakt. „We komen uit Friesland en zijn hier op vakantie. We liepen toevallig langs Blokje bij Blokje en mijn dochter wilde graag naar binnen. Zelf ben ik ook helemaal gek van Lego. Hier zie ik blokjes waarvan ik denk 'bestaan die ook?' En in het museum kom ik bouwpak ketten tegen die ik vroeger ook had." Op sommige tafels staan bouwwerken van Lego die gemaakt zijn door bezoekers. „We maken foto's van de creaties en zetten deze op onze Facebookpagina. Zo kan iedereen zijn of haar kunstwerk nog een keer terug zien. Af en toe worden er hele mooie of bij zondere bouwwerken gemaakt. Deze blij ven altijd langer staan. Pas geleden was er een jongetje die de stormvloedkering uit zijn hoofd had nagebouwd. Dat vind ik heel knap van zo'n mannetje en daarom blijft zijn creatie ook langer staan dan de rest", vertelt Leo. Naast de bouwwerken van toeristen staan er ook kunstwerken die Leo of de vrijwilligers van Blokje bij Blokje zelf hebben gebouwd. „We maken beken de gebouwen in Vlissingen na. Zo hebben we de Sint Jacobskerk en het stadhuis nage bouwd. En nu zijn we van plan om de Ge vangentoren op de boulevard na te maken. We maken alles zelf en de blokjes zijn niet aan elkaar gelijmd. Dus als een gebouw om valt, moeten we het weer helemaal op nieuw in elkaar zetten." Alle kinderen zijn druk aan het bouwen. Maar ook de volwas senen zitten niet stil. „Je ziet meestal dat de ouders eerst rustig afwachten. De kinde ren gaan gelijk aan de slag en de volwasse nen kijken toe. Maar na een poosje begim nen ook zij met bouwen. En wat ik mooi vind om te zien, is dat geen enkel kind hier ooit huilt. Ze zijn allemaal te druk bezig met de Lego. Het is een leuk dagje uit, voor een lage prijs. Maar een paar maanden gele den was er een man die naar binnen wilde zonder te betalen. Dat mocht toen van mij, als hij geen enkel Legosteentje zou aanra ken. Dit is hem niet gelukt, want ook hij was na een tijdje flink in de weer met de blokjes", zegt Leo. Door het slechte weer zijn veel mensen op zoek naar een leuke binnenactiviteit. Ook de familie Immink zocht een gezellige bezigheid voor het hele gezin. „Via internet hebben we Blokje bij Blokje gevonden. De kinderen vinden het erg leuk om met Lego te spelen en hebben nu de afgelopen twee uur hun best gedaan met bouwen", vertelt mevrouw Immink terwijl ze naar een vuurtoren wijst. „Maar niet alleen de kinderen hebben het naar hun zin. Mijn vriend beleeft zijn jeugd weer. Hij vroeg een paar minuten terug nog of hij hier kon blijven slapen." Het drankje dat ook wel eens een bloody beer wordt genoemd, is de Mi chelada. In Mexico geloven ze dat de Michelada goed is tegen een ka ter. In dat geval is het misschien wel handig om het drankje van te voren klaar te maken, want heel simpel is het niet. Het drankje kan worden geser veerd in een normaal drinkglas. Doe daar ijsblokjes en het sap van een limoen in. Giet daarbij een halve theelepel tabasco en Worces- tersaus. Proef wel even of het niet te pittig is! Daarna kun je er Mexi caans bier bij doen en is het drankje klaar. Voor extra garnering kun je een randje zout om het glas doen. Zet het glas dan eerst even in de koel kast, doe daarna een beetje li moensap op de rand van het glas en druk het daarna in een schaal tje zout. Dit geeft extra smaak, en het staat ook nog eens vrolijk. De frisbee ring van Nobby is spe ciaal gemaakt voor honden. Hij is perfect om mee te apporteren. De frisbee is bij www.huisdierensto- re.nl te koop voor 9,95 euro. Dit frisbee werpspel lijkt een beet je op darten, maar dan veiliger. Hierdoor is het ook geschikt voor kinderen. Het spel is voor 16,95 te koop bij www.trendyspeelgoed.nl. door Vera van der Haven Een vader helpt zijn zoontje met bouwen bij Blokje bij Blokje, foto Ruben Oreel www.facebook.com/stichting.blokjebijblokje door Lilian van Gaaien De Michelada in glas met een randje zout Mij n vriend vroeg of hij hier kan slapen door Vera van der Haven Deze frisbees zijn verkrijgbaar in twee gewichtsklassen. Bij www.scheldesports.nl zijn ze te koop. De prijs varieert van 13,00 euro tot 15,00 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 40