Zacht weer goed voor fietsverkoop 2 ZOMERKRANT - Zomermeuws -0- Zomemieuws Ook al is het weer allesbehalve zomers te noemen, campinggasten maken er toch het beste van. Van de regen trekken zij zich niets aan. De afgelopen dagen stortte de regen met bakken uit de he mel. Dat lijkt vooral erg ver velend voor mensen die met hun tentje op de camping staan. Gelukkig laten veel mensen zich niet afschrikken door het weer en probe ren ze er toch nog wat van te maken. De Duitse Mike staat met zijn vrouw Kerstin en zijn dochtertje Kiara sinds zondag op camping Julianahoeve in Re- nesse. Ze halen nog snel wat spulletjes naar binnen om te voorkomen dat alles nat wordt. De voortent die ze aan hun camper hebben bevestigd, waait bijna weg. „Dit is onze eerste keer in Zeeland", vertelt Mike. „Normaal gaan we naar Tur kije of Spanje, maar dit jaar besloten we naar Nederland te gaan. Achteraf mis schien niet zo'n heel slimme keuze." De familie kwam zondag aan, en gaat vrij dag weer weg. „We hopen eigenlijk dat het weer nog een beetje aantrekt. Maar we proberen er gewoon van te genieten en bekijken het positief." Ook Jennifer staat met haar dochtertje op de camping. Zij hebben een stacaravan, en hebben dus meer geluk. „We hebben geen last van lekkage of iets dergelijks. Wel hebben we nog een partytent staan, maar tot nu toe hebben we daar ook geen problemen mee gehad. Eigenlijk merken we verder vrij weinig van het weer. Al leen de buitenactiviteiten kunnen we na tuurlijk niet doen. Normaal zouden we naar het strand gaan, of een eindje fiet sen. Nu brengen we onze tijd voorname lijk op de camping door. Gelukkig is er hier ook genoeg te doen en hebben ze ge noeg activiteiten georganiseerd." Jennifer heeft van tevoren al rekening ge houden met het slechte weer. „Als je in Nederland op vakantie gaat, weet je ge woon dat er slechte dagen tussen kunnen zitten. We hebben dus extra kleding mee genomen voor alle seizoenen, en zelfs re genlaarzen hebben we bij ons. Ik ben al tijd liever maar goed voorbereid." Ze laten zich in ieder geval niet afschrik ken door het weer. „Tussen de buien door gaan we bijvoorbeeld even winke len in Rënesse of gaan we andere stadjes en dorpjes bekijken. De rest van de tijd vermaken we ons wel op de camping of gaan we naar een ander uitje in de buurt. Wel één die overdekt is, natuurlijk. Zo lang m'n dochter het maar naar haar zin heeft, vind ik het al prima." Marleen en Pieter zitten samen in de voortent van de caravan van hun ontbijt te genieten. Met een dik fleecevest zitten ze te loomen. „We wachten morgen nog even af. Als het dan nog zo hard regent, gaan we wel een paar dagen eerder naar huis. We zouden eigenlijk tot zaterdag blijven. We hopen dus dat het morgen be ter weer is, want eigenlijk willen we hier nog wel even blijven. We hebben nog maar weinig van de natuur gezien, en ei genlijk willen we dat nog wel even bekij ken." Gelukkig kunnen ze er zelf nog wel om lachen. „We gaan echt niet eerder naar huis omdat het een paar dagen regent. Ki ara vindt het ook leuk om binnen te zwemmen of met het animatieteam mee te doen. Buiten de camping is er ook ge noeg te doen, we gaan vandaag bijvoor beeld naar het Arsenaal. Het gaat er voor ons om dat we even weg zijn van huis." De fietsenverkoop in Duits land is in de eerste helft van dit jaar gestegen dank zij de milde winter en het mooie voorjaarsweer. Dat meldde de Duitse branchevereniging voor de fietsenindustrie ZIV dinsdag. De verkoop van tweewielers en elektrische fietsen ging met vier procent omhoog, tot circa 2,8 mil joen stuks, in vergelijking met een jaar eerder, aldus de brancheorganisatie. Het ZIV ver wacht dat de positieve trend door zet in de rest van het jaar. Het ZIV maakte verder bekend dat de ver koop van elektrische fietsen in Duitsland dit jaar zou kunnen uit komen op 450.000 stuks. Op mid dellange termijn wordt verwacht dat de verkoop van e-bikes zal groeien tot 600.000 stuks per jaar. Volgens het ZIV rijden inmiddels al meer dan 1,8 miljoen e-bikes rond in Duitsland. De hogere ver koopverwachting voor dit jaar is goed nieuws voor de Nederlandse fabrikant van merken als Batavus en SpartaDie behaalde in de eer ste helft van dit jaar bijna een kwart van zijn omzet uit Duits land. Normaal gaan we naar Spanje, Mike hoopt dat het weer nog wat beter wordt, want hij gaat nog niet naar huis. door Lilian van Gaaien De fietsenverkoop in Duitsland is in de eerste helft van dit jaar flink geste gen. archieffoto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38