Van Gaal is blij met peperdure Di Maria I I I Sijsling zakt door het ijs in snikheet New York S I ,D I MM 28 SPORT WERELDRUITERSPELEN Pang bereikt tweede ronde WK badminton Natuurlijk wint de oranje dressuurploeg een teammedaille. Dankzij Adelinde Cornelissen wordt het een bronzen plak. De transfer van Di Maria naar Manchester hing al dagen in de lucht. Met de overgang is een re cordbedrag van 59,7 miljoen pond (75 miljoen euro) gemoeid, zo meldde Manchester United op de website. De 26-jarige aanvaller speelde sinds 2010 voor Real. Di Maria, die met Argentinië een goed WK speelde maar de finale verloor van Duitsland, was bij Real min of meer overbodig ge worden! De Madrileense club trok deze transferperiode onder anderen James Rodriguez en Toni Kroos aan. Met Gareth Bale en Cristiano Ronaldo in de selectie heeft trainer Carlo Ancelotti ge noeg keuze voor zijn aanvalslinie en dus was er eigenlijk geen plek meer voor Di Maria. Dat Di Maria kon uitkijken naar een andere club, kwam Van óaal goed uit want de Nederlander moet Manchester United nieuw leven inblazen. Met de Argentijn heeft de oud- bondscoach zijn toptransfer dan ook binnen. Di Maria is nu de duurste speler ooit in de Premier League. De 75 mil joen euro die Manchester United neertelde, is een slordige 12 mil joen euro meer dan Chelsea in 2011 uittrok voor Fernando Torres (Liverpool). Manchester United, spelend met een B-keus, leed gisteravond in de League Cup een beschamend verlies bij het twee niveaus lager acterende MK Dons (4-0). Het Southampton van Ronald Koe man won mede dankzij de eerste treffer van Graziano Pellè met 0-2 bij Millwall. CAEN - Alsof er in de allerlaatste seconden een fatale aanval van buitenaardse wezens was afge wend, zo groot was gistermiddag de opluchting in het Nederlandse dressuurkamp toen duidelijk werd dat de geslaagde proef van Adelinde Cornelissen goed zou zijn voor een teammedaille op de Wereldruiterspelen in Caen. Later op de middag bleek dat die plak een brons kleurtje kreeg. Cornelissen reed een goede grand prix (vierde met 79,629 procent), Charlotte Dujardin een fabuleuze (eerste met 85,271 procent). En dus ging niet Nederland maar Groot-Brittannië achter het onge naakbare Duitsland met zilver aan de haal. De uitbundige Nederlandse zuch ten van verlichting deden enigs zins potsierlijk aan. Het gat met nummer vier Amerika bedroeg uiteindelijk bijna vijf procent, een zeer comfortabele marge. Als je bedenkt hoeveel er op weg naar toe al mis was gegaan voor Neder land, dan is meteen pijnlijk duide lijk hoe groot de verschillen op dit moment zijn in dressuurland. Duitsland, Nederland en Groot-Brittannië steken al een paar jaar met kop en schouders bo ven de rest uit. Daarom keek niemand ervan op dat de oranjeploeg gisteren aan het eind van de middag het po dium mocht beklimmen. Nie mand, behalve die ploeg zelf, zo leek het. Die wat overdreven reac tie was desondanks begrijpelijk. Vorige week ging het al grondig mis, toen twee paarden gebles seerd moesten afhaken. Bonds coach Wim Ernes gooide met Die- derik van Silfhout en zijn paard Arlando twee groentjes voor de leeuwen. Met Van Silfhout (26) was de afspraak gemaakt dat zijn pas negenjarige paard dit jaar nog niet te zwaar belast zou worden. Nood brak wet, Ernes deed het toch. En dus maakte vooral hij gis teren een opgeluchte indruk. Van Silfhout maakte het vertrouwen maandag namelijk meer dan waar, daarmee de gok van de bondscoach rechtvaardigend. Ook Hans-Peter Minderhoud deed maandag wat er van hem verwacht werd. Dat lukte Edward Gal gisterochtend niet. Met zijn reservepaard Glock's Voice ging hij een aantal keren stevig de mist in. Zo tekende uitgerekend de drievoudig kampioen van de ruiterspelen van vier jaar terug nu voor het schrapresultaat. Het verhoogde de druk op de schou ders van Cornelissen, al moet die druk gezien de uitslag dus ook weer niet overdreven worden. De halszaak die van het halen van een medaille werd gemaakt, had een simpele oorzaak. Door het brons van gisteren is de Neder landse dressuurploeg nu al ge plaatst voor de Olympische Spe len van 2016 in Rio. Liefst twee jaar van tevoren, het is raar maar waar. Als er één sport is waarin in 2014 nog niet te zeggen valt wie er in 2016 met de olympische ti tels vandoor gaat, is het de paar densport wel. Een oliesjeik of an derszins rijke industrieel hoeft maar met de geldbuidel te zwaaien, of een paard staat op het vliegtuig naar een ander land. Vooral een fokkersland als Neder land heeft daar last van. Om nog maar te zwijgen over blessures. Gal (Glock's Under cover) en de nieuwe berijder van zijn oogappel Totilas, de Duitser Mathias Alexander Rath, kunnen daar dit toernooi tot hun afgrij zen uitgebreid over meepraten. Gisteren deed zich de wat merk waardige situatie voor dat uitgere kend Jerich Parzival van Cornelis sen in Caen het olympische ticket uit het vuur moest slepen. Parzival, die over twee jaar al ne gentien is. Rijp voor het paarden- bejaardentehuis, al denkt Corne lissen zelf daar anders over. „Parzi val is topfït. Rio, waarom niet?" De tickets kunnen in elk geval al worden geboekt. Wie er tegen die tijd op het vliegtuig naar Brazilië zullen stappen, is nog de vraag. Of Nederland tegen die tijd weer over een combinatie beschikt die voor individueel goud kan gaan - iets wat in Normandië zeker niet het geval is - moet ook nog blij ken. Zaken waarover verder nie mand zich gisteren druk maakte. Drie weken geleden vierde de Do minicaanse veteraan zijn 34e ver jaardag, desondanks had hij zijn huiswerk op fysiek vlak veel beter gedaan dan de zeven jaar jongere Nederlander. Waar Sijsling (num mer 72 op de ATP-ranking) na an derhalve set als een kaartenhuis in elkaar stortte, was zijn oppo nent - een laatbloeier die gepokt en gemazeld werd in de krochten van het proftennis - volledig voor bereid op een marathonpartij. Na anderhalve set schudden Sijs- lings coach Raymond Knaap en de aanwezige Davis Cupcaptain Jan Siemerink het hoofd instem mend. De zege was binnen hand bereik leken zij te denken, afwach ten was alleen wat de setstanden zouden worden. Sijsling, die een uur lang indrukwekkend en aan vallend tennis liét zien op Flus hing Meadows, gaf echter in rap tempo een voorsprong van 6-3, 4-1 (dubbele servicebreak) volle dig uit handen. Toeval is het niet, het is inmid dels een repeterend verhaal ge worden. Zodra Nederlanders voet zetten op een grandslamtoernooi in een ander continent, raakt het lichaam volledig van slag. Sloegen de Nederlanders eerder dit jaar nog een modderfiguur op de Au stralian Open - waar Robin Haase en Sijsling geveld werden door kramp - amper zeven maanden la ter blijken zij hun lesje nog niet te hebben geleerd. Sijsling, die enkele maanden zon der coach zat, werkt sinds 1 augus tus samen met Raymond Knaap, die lijdzaam toezag dat er nog een hoop werk aan de winkel is. „Dat Igor niet goed overweg kan met hitte is algemeen bekend. Het zit wel in mijn aard om daar een op lossing voor te vinden, want het zou heel stom zijn om dit te accep teren. Veel belangrijke toernooien worden in de hitte gespeeld", al dus Knaap, terwijl op de achter grond de toegejuichte Estrella Bur- Het is wel een voordeel als je uit de Dominicaanse Republiek komt met deze hitte gos zijn ereronde over de klein schalige bijbaan maakt. „Het is wel een voordeel als je uit de Dominicaanse Republiek komt met deze hitte, dat voordeel heb ben wij dan weer indoor. Dan schrikken zij zich rot." Dat Nederlandse tennissers en hit te geen gelukkige combinatie zijn, bleek al een dag eerder. Ro bin Haase had last van krampver schijnselen, terwijl Kiki Bertens de strijd moest staken met een maagvirus dat versterkt werd door de hitte. Bertens had de eer ste set op zak, toen zij halverwege de tweede set meermaals moest overgeven en zelfs tegen de vlakte ging. Sportief directeur Jan Sieme rink, die in het kwalificatietoer nooi ook al Jesse Huta Galung en Thiemo de Bakker op zag geven, zag het in de brandende zon met lede ogen aan en zal het hoofd wél koel moeten houden om een oplossing te vinden op deze ty pisch Nederlandse kwaal. Erik Meijs plaatste zich maandag al voor de tweede ronde in het en kelspel bij de mannen. Beide Ne derlanders komen vanavond in ac tie voor een plek in de derde ron de. Jacco Arends en Jelle Maas slaagden er in het mannendubbel niet in de tweede ronde te berei ken. Het Nederlandse duo verloor na twee sets van de Duitsers Fuchs en Schöttler: 21-16 21-13. Arends verloor eerder samen met Selena Piek ook al in de tweede ronde van het gemengddubbel. MANCHESTER - Angel di Maria maakt definitief de overstap van Real Madrid naar Manchester Uni ted. Trainer Louis van Caal van de 'Mancunians' kon gisteravond ein delijk bekendmaken de Argentijnse sterspeler bij zijn selectie te heb ben gevoegd. Di Maria heeft een contract voor vijfjaar getekend bij de Engelse topclub. Tickets voor Rio kunnen nu al besteld worden door Chris van Mersbergen Adelinde Cornelissen reed een prima grand prix met oudgediende Parzival. Dankzij haar vierde plaats pakte Nederland het brons, foto VI Images door Tim Colijn NEW YORK - Igor Sijsling is op de US Open opnieuw op zijn fysieke tekortkomingen gewezen. De Am sterdamse tennisser leed in New York, waar het kwik steeg tot zo'n 35 graden, een pijnlijke evenals een voor hem zeer typerende ne derlaag tegen debutant Victor Estrella Burgos: 2-6, 6-4, 6-3, 6-2. Coach Raymond Knaap KOPENHAGEN - Badmintonner Eric Pang heeft zich gisteren overtui gend geplaatst voor de tweede ron de van het WK in Kopenhagen. De 32-jarige Groninger was in zijn eer ste partij duidelijk te sterk voor Ma thias Borg. Pang versloeg de Zweed binnen een half uur met 2-0 (21-11 21-8).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 28