we stopp en ermee! ris mooi geweest olies mimet] we op teget] hoge fyrtiriget} Tweede ronde kunst in Oostkapelie WALCHEREN 25 Frarik Walden, Fenny Weber, Taiftit], Zennes, Olset], Upbento Santo et] vele atidene mennet] LANGEVORST GOES ven als de Schelde geweest die de stad welvaart brachten. Het heeft misschien met het socialisme te maken, angst dat ondernemers geld verdienen. Maar er is niks mis mee. Als het stadsbestuur be ter naar het verleden had geke ken, had Vlissingen er nu niet zo slecht voor gestaan. Ze doet het nog steeds niet. Dat zie ik alleen al aan de voorinschrijvingen voor mijn boek. Meer dan zevenhon derd namen staan al op die lijst. Drie ervan zijn raadsleden. Eén wethouder. En dan komen twee ervan nog uit Souburg ook. Dat zegt toch genoeg?" Voorinschrijven kan gelukkig nog. Net als leren van het verle den. „Denk het niet zelf allemaal beter te kunnen. Maak niet dezelf de fouten als vroeger. Zorg dat Vlissingen een artikel 12-status krijgt. Een betere oplossing voor alle problemen is er niet." Spreekuur Digidesk over nieuwe media In de Bibliotheek Vlissingen houdt de DigiDesk donderdag weer een gratis inloopspreek uur. Men kan er terecht met vragen over computers, mobie le telefonie, internet, sociale - media en andere nieuwe me dia. Men kan het best de eigen apparatuur meenemen. Het inloopspreekuur duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Ploegende paarden bij Goese Golf Een parade met twintig ploegen de paarden en een publieksoor- deel over het best geploegde per ceel zijn deel van de Zeeuws Ploegkampioenschappen op 6 september in Wilhelminadorp. Er wordt die dag geploegd met paarden, en met antieke en met moderne trekkers op een perceel aan de Kattendijkse- weg, achter de Goese Golf. Zomeravondconcert Brassband Apollo Brassband Apollo uit Domburg geeft vanavond een concert in de Protestantse Kerk te Dom burg. Onder leiding van dirigente Pa tricia Geertse is een gevarieerd programma ingestudeerd. De kerk laat de warme klank van het koper prima tot zijn recht komen. Het concert begint om 20.30 uur. Miniconcert Lise en Rudi de Munck Donderdag geven vader Rudi en dochter Lise De Munck een miniconcert in de Koorkerk. Lise (11) speelt op dwarsfluit werk van Bach, Gossec en Hassler. Haar vader begeleidt haar op het Van Vulpen-orgel, en speelt solo. In 2015 speelt Lise in het Zeeuws Jeugdorkest. Aanvang 15 uur; toegang gratis. Op veertien locaties is werk te zien van negenentwintig exposan ten. De Oostkapelse route onder scheidt zich van veel andere kunstroutes doordat deze in twee delen is gesplitst. In het Pinkster- weekeinde speelde de eerste ron de zich af in en om het kustdorp. Vrijdag en zaterdag is het tweede deel. De route loopt van de Vroonweg tot en met de Grijpskerkseweg. Er zijn dit jaar acht nieuwe deelne mers. De deelnemers tonen hun werk in atelier of in huis en tuin, maar ook in locaties als de molen d'Arke en bij de Stichting Welzijn aan de Schoolstraat. De exposan ten laten onder meer schilderijen, bonsai, beelden, houtsculpturen, sieraden, surrealistische foto's, en gedichten zien. Liefhebbers van brocante kunnen terecht aan de Domburgseweg 32, waar ook koffie en thee geschon ken wordt met huisgemaakt ge bak. Op minicamping de Kievit is niet alleen werk van drie exposan ten te zien, er is ook een demon- stratie wol- en garenspinnen. De tuin van Beukenlaan 37 is open voor bezichtiging. Er zijn daar te vens quilts te zien. De Stichting Kunstroute Oostka pelie organiseert sinds 2007 jaar lijks de tweedelige kunstroute in het dorp. Voor het eerst zijn er speciale bewegwijzeringsborden. Bij iedere locatie staat een sand- wichbord. Folders met routebeschrijving zijn verkrijgbaar bij alle VW's, winkeliers en de deelnemers. Op de site van de stichting is de fol der met plattegrond eveneens te vinden. EchtG«>eS i gastvrij e stad Vlissingse ondernemersgeest: tewaterlating van de Willem Ruys in 1946. foto gemeentearchief Vlissingen Het zeshonderd bladzijden tellende, rijk geïllustreerde 'monumentale stan daardwerk over de Vlissingse geschie denis' Vissers, Kapers en Arbeiders verschijnt op 2 april 2015, als Vlissin gen 700 jaar bestaat. Voorinschrijven kan via www.vlissingen700.nl VLISSINGEN WILHELMINADORP DOMBURG MIDDELBURG door Annemarie Zevenbergen OOSTKAPELLE - Het tweede deel van de jaarlijkse kunstroute in Oostkapelie begint vrijdag. Op veertien locaties in Oost kapelie exposeren 29 kun stenaars hun werk tijdens de kunstroute in het dorp Vrijdag en zaterdag: van 10.00 uur tot 17.30 uur. www.kunstrouteoostkapelle.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25