ZEELAND rm1JzeD Reclame Rook over Vlissingen almanak Kort geding Provincie Zeeland wijst 37 sloop- of samenvoegingsprojecten aan voor particuliere woningverbetering üeeuws wielrerrëkio :e?t handtekening MIDDELBURG - De provincie Zee land heeft 37 projecten aangewe zen waar geld naar toe gaat voor verbetering van de particuliere woningmarkt. Het gaat om slo pen of samenvoegen van 'onge wenste woningen' waardoor de openbare ruimte verbetert en beeldbepalende panden een nieu we functie krijgen. Gedeputeerde Staten stellen elk jaar geld beschikbaar voor verbete ring van de particuliere woning markt. In deze ronde verdwijnen in totaal 45 onverkoopbare parti culiere woningen en 261 sociale huurwoningen. Hier komen twin tig particuliere woningen en 148 sociale huurwoningen voor terug die wel energiezuinig en levens- loopbestendig zijn. Door de subsi dies wordt een investering van 41 miljoen euro in de bouwsector ge genereerd. Wie in aanmerking wilde komen voor subsidie van uit de Provinciale Impuls Wonen, kon tot 1 mei van dit jaar een aan vraag indienen. In totaal zijn zes tig verzoeken binnengekomen. Een greep uit de projecten: de sloop van 14 woningen rond het Willibrordusplein in Zoutelande voor horeca, detailhandel en re creatie; de sloop en nieuwbouw van vijf woningen aan de Koning straat in Middelburg (bouwput); het verbouwen van een verpau perd slagerijcomplex tot een lo- giesverblijf aan de Vlooswijk- straat/Nieuwediepstraat in Ter- neuzen; de sloop van twee wonin gen in Graauw door twee verschil lende particulieren. Er staan veel verouderde wonin gen in Zeeland, die onverkoop baar zijn. De woningvraag is ver anderd door krimp, vergrijzing en veranderde gezinssamenstellin gen. In de toekomst dreigt dit een veel groter probleem te worden. De oplossing kan zijn: verkrotte woningen slopen of samenvoe gen. Met behulp van de subsidie in het kader van de Provinciale Impuls Wonen kan dat. Geduren de de looptijd van het Omgevings plan 2012-2018 heeft de Provincie in totaal 21 miljoen euro vrijge maakt om de Zeeuwse woning markt een impuls te geven. AUTOBANDEN IN BRAND MIDDELBURG - William Verstra- eten heeft het kort geding om zijn oranje pand in Middelburg verloren. Voor al uw inlijstwerk iMHHIIIlMigg Biezelingsestraat 102A - Kapelle 0113-342383 www. lijstenmakerijgijzelnl Het Zeeland Nazomer Festival weet hoe het klanten moet trekken. Dank zij uitgekiende reclamecampagnes, waar niet zuinig geld in wordt ge stoken, stromen toeschouwers toe, van heinde en verre. Dinsdagavond stak de jongste editie van het festi val van wal met de première van een nieuwe productie: De Zwarte van Walcheren. In Vlissingen dach ten ze meteen dat het festival daar nog even spectaculair de aandacht op wilde vestigen, toen de lucht bo ven de stad zich vulde met een vet pak inktzwarte rook. Tot brandweer auto's loeiend door de straten scheurden. En de Veiligheidsregio groot alarm sloeg vanwege een vie ze brand op een afgemeerd ponton. PZC WOENSDAG 27 augustus 2014 21 Subsidie opwaarderen buurten door René Schrier Een overzicht staat op pzc.nl/impuls pagina 24: Bank mag pand laten overschilderen Ide specialist in lijstemL^^' b Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN - Brandende autobanden op een ponton in de Buitenhaven in Vlissingen hebben gistermiddag voor grote zwarte rookwolken gezorgd die over de stad trok ken. Rond half vijf was de brand ontstaan aan de Ooster havenweg. De rook was van grote afstand te zien. De brandweer rukte met groot materieel uit om het vuur te blussen en de Veiligheidsregio waarschuwde het pu bliek voor de rookwolken. De zuidoostenwind joeg de rook in de richting van de Keersluisbrug en het centrum van Vlissingen. Toeschouwers kregen de raad op afstand te blijven. Metingen van de brandweer wezen uit dat er geen verhoogde concentratie schadelijke stoffen aanwe zig was. Om tien over zes werd het sein brand meester ge geven. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21