ZNF slaakt kreet van pijn ui o PZC Hete ambtenaren Minder afvaarten fietsvoetveer Nationale Herdenking vliegramp MH17 op 10 november. Nabestaanden hebben nog steeds meer vragen dan antwoorden. 'Op één dag gingen er zeven mensen dood' pagina 15: Schuivende sympathieën in De Zwarte NIEUWEGEIN - Premier Mark Rutte gaf het gisteren na afloop van een speciale bijeenkomst voor nabe staanden van de vliegramp in Oekraïne direct toe: heel veel ant woorden op prangende vragen van achtergebleven familieleden kan hij nog steeds niet geven. Dat terwijl de roep om informatie groeit. „Het is merkbaar dat men sen behoefte hebben aan informa tie, ook van de deskundigen die met de onderzoeken naar de crash met MH17 bezig zijn", aldus Rutte. Eén zekerheid kon hij wel geven: op 10 november wordt in de RAI in Amsterdam een natio nale herdenking gehouden voor alle omgekomen passagiers van vlucht MH17. De invulling ge beurt volgens Rutte 'geheel in sa menspraak met de nabestaanden'. Veel nieuws bood de bijeenkomst niet, zeggen nabestaanden die de ze krant gisteren na afloop sprak. Nog steeds is onduidelijk van wie lichamelijke resten terug zijn ge vonden. Het aantal geïdentifi ceerde slachtoffers blijft officieel op 173 staan. Vanochtend wordt wel nog een aparte perstoelich ting over het identificatieproces gegeven door forensisch experts. Het Nederlands Forensisch Insti tuut (NFI) vertelde aan de nabe staanden dat van 283 mensen een bruikbaar DNA-profiel aange maakt is. Die kunnen gebruikt worden voor het identificeren van de 298 slachtoffers. Het Openbaar Ministerie, dat on derzoekt wie schuldig was aan de crash, heeft volgens nabestaan den verklaard te wachten op on der meer gegevens van luchtvaart maatschappijen. „Er werd uitge legd dat als er eenmaal een com pleet dossier is, Nederland toch in staat zal zijn op eigen bodem een rechtszaak te voeren", aldus Rob Koch, ex-man van een slacht offer uit de regio Nijmegen. Martin Huntjens uit Schinnen, broer van de bij de crash omgeko men Hanny Huntjens (57) uit Am sterdam was ondanks het ontbre ken van antwoorden blij dat hij ging. „Alleen al voor het informe le gedeelte, waar ik gepraat heb met andere nabestaanden die uit mijn regio komen. Ik ben toch te spreken over hoe de overheid ons tegemoetkomt en informeert. Opdrogen WOENSDAG 27 augustus 2014 21° Met de voorstelling De Zwarte van Walcheren is gisteren het veertiende Zeeland Nazomerfestivai begonnen. Drietheatervoorstellin gen op locatie, goed voor 31 optredens Vier jeugdvoorstellingen met 11 optredens Twee dansvoorstellingen met vier optredens Negen dagen muziek op het Abdijplein met circa honderd muzikanten Normaal gaan we nu zitten we hier Paramaribo - Surinaamse ambte naren moeten de komende tijd een deel van hun dag zonder air conditioning. Om stroom te be sparen draaien airco's in alle over heidsgebouwen 4 uur per dag. Sinds vorige week kampt Surina me met een energiecrisis. Door een lage waterstand werkt de wa terkrachtcentrale op halve kracht. MIDDELBURG - De provincie wil het aantal afvaarten van het fiets voetveer Vlissingen-Breskens jaar lijks met zo'n 1650 verminderen. Dat is tien procent van de huidige frequentie en komt neer op ge middeld vier tot vijf vaarten per dag. Alternatief is een aanzienlij ke verhoging van de tarieven, al dus Gedeputeerde Staten. Het dagelijks provinciebestuur zet definitief in op een overname van de veerdienst over de Wester- schelde, met ingang van 1 januari en vooralsnog voor een periode van vier jaar. Daarvoor wordt een eigen BV opgericht. DESTELLING UW MENING 329 reacties Ik vertrouw de Zeeuwse politie 59% Word ook abonnee! foto Lex de Meester Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 201 Los nummer €1,95 Abonneeprijs€1,07 door Niki van der Naald O pagina 2 en 3 Zonder stichting was er minder bekend over de ramp om info MH17 groeit Roep pagina 22 en 23: Eén boot per uur is ook mooi Bootkaartje mag best wat duurder Reageer op pzc.nl EENS ONEENS 41% Ga naar www.pzc.nl/abonneren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1