op eigen toernooi Bram Donze veelvraat op jeugdtennistoernooi SPORT 35 Maaike Schoonackers uit Maldegem is het sterkst in de klasse Z1 van de dressuurwedstrijd van PSV Hulst. HULST - Maaike Schoonakers was zaterdag in de dressuurwedstrijd van PSV Hulst met de merrie Git- ani D met voorsprong de beste in de klasse Zi. Marjolein van Kerck- hoven won met de schimmelruin Sampras beide proeven in de klas se ZZ-Licht. Schoonackers is één van de vele Belgische dressuurruiters die hun geluk zoeken bij een Nederlandse vereniging. „Alles is hier goed ge organiseerd. De proeven zijn be ter op de paarden afgestemd. En de terreinen liggen er altijd prima bij. De sfeer is ook veel leuker. In België stelt de dressuur in de ba sis weinig voor. Bij ons is alles ge richt op de springsport gaf de amazone uit Maldegem als reden voor deze stap. „En ook niet onbelangrijk", ver volgt de voor de Haringruiters uit Biervliet uitkomende amazone, „ik train bij Evelien de Kesel van Stal het Kroonhof op de grens Sint Laureins-Eede. Zij rijdt al ja ren in Nederland." Met Gigant D is Maaike Schoon ackers op weg richting hoogste ba sisniveau. In de warmloopronde liep de Belgische met de mooi bergopwaarts gaande zwarte mer rie met 60,58 procent naar de over winning. Gerard van Rooijen, een Belg die uitkomt voor de PSV West-Zeeuws-Vlaanderen, eindig de met de ruin Starlight op de tweede plaats met 59,11 procent. In de herkansing stuurde Schoon ackers de Van The Man-dochter met 61,17 procent naar de zege. Na- tasja van Drongelen uit IJzendijke en de schimmelmerrie Wurona eisten de tweede plaats op met 59,11 procent. Schoonackers was goed te spre ken over de prestaties van haar paard. „Door een zware peesbles sure heeft Gigant vier maanden stilgestaan. Ik reed toen M2 en ben na haar herstel meteen ge start in Zi. Ze pakte alles snel op. En haar sterkste punt: ze wil het gewoon altijd voor je doen." Twee jaar geleden verbrijzelde Marjolein van Kerckhoven bij de val van een paard haar knie. Het leek voor de amazone uit Ossenis- se het einde van de hippische sport. Maar inmiddels heeft Van Kerckhoven de draad we^r opge pakt en kan ze in het ZZ-Licht weer meestrijden om de prijzen. In de eerste proef liep ze met de mooi in balans lopende ruin Sam pras naar de overwinning (60,57 procent). De Axelse Linda Wille eindigde met de schimmelruin White Dancer als tweede met 59,42 procent. In de tweede proef eindigden bei de kemphanen op een gedeelde eerste plaats met 62,57 procent. „Dit had ik een jaar geleden niet durven dromen. Zonder Sampras was me dit nooit gelukt. Hij heeft een gouden karakter en me er doorheen gesleept", vertelde de zichtbaar genietende Marjolein van Kerckhoven. met een treffer de toernooizege voor het Rapide-team veiligstel de. Bij de mannen deed het jeugdi ge Rapide van trainer-coach Ab Klaeijsen het lang goed in een deelnemersveld van negen ploe gen. In de halve eindstrijd was het niet eens zoveel minder dan het Belgische Vrij broek, maar moest met name buigen op ba sis van effectiviteit. Al na tien minuten nam Vrijbroek de leiding. Juist op het moment dat Rapide op weg leek naar de gelijkmaker scoor de Vrijbroek via een fraaie actie de in feite beslissende 0-2. Pieter Voorbrood liet nog wel 1-2 no teren, maar de tijd was daarna te kort om nog langszij te komen. In een spectaculiare finale moest Vrijbroek daarna met 4-3 buigen voor Swarz Weiss Bremen, dat het gehele toernooi bezien wel de te rechte eindwinnaar werd. Het toernooi is uitgegroeid tot een evenement van formaat. Dit jaar waren er 115 deelnemers, on der andere afkomstig van drie ten- nisscholen uit Gelderland. Wed- strijdleidster van het eerste uur Ebrien Mulder kondigde haar af scheid aan, maar club, sponsor en deelnemers oefenen lichte druk uit om haar te laten 'bijtekenen'. Lokale favoriet Donze versloeg in de single finale zijn clubgenoot Maxime van Eenennaam in drie sets: 2-6 6-3 6-3. „In de eerste set had ik veel last van de wind en maakte de nodige fouten. Vanaf de tweede set ben ik dieper gaan slaan en werd ik vaster", aldus Donze. De Hulstenaar won sa men met Chris Meerman het dub belspel door vier poulezeges in straight sets. Yanniek Ivens en Se- bastiaan Verscheure werkten bij 5-2 een matchpoint weg en kwa men zelfs terug tot 5-5. Bij 6-5 ser veerde Meerman, student in Vlis- singen, de partij uit. Met Claire van Damme (14) werd Donze ook nummer één in de mixed-poule. Het sleutelduel te gen het als eerste geplaatste kop pel Nomie Joziasse/ Maxime van Eenennaam werd met 6-1 6-3 ge wonnen. In de finale bij de oudste meisjes klopte de Gelderse Iris Leder met 6-2 6-3 Fréderique van Pelt, een Tilburgse met Zeeuws-Vlaamse roots. Bas Dingenouts (28) uit Terneu- zen boekte in het Kloosterse Windtoernooi van TC Hontenis- se deze zomer zijn vijfde toernooi zege. Hij versloeg in Kloosterzan- de in de 6-finale de geroutineerde Mare Leenknegt: 2-6 6-4 6-1. „Bij 4-4 in de tweede set werkte ik drie breakpoints weg, waarvan de laatste via een lob die op de ach terkant van de lijn kwam", aldus Dingenouts. „Ik had het in twee sets af moeten maken. In de der de set was Bas conditioneel in het voordeel. In de eerste set kon ik veel punten maken met drops hots, terwijl hij toen veel fouten maakte. Later begon zijn forehand Jammer dat het geen derde set werd. Ik loop tegenwoordig marathons... weer te lopen", vertelde 'slicer' Mare Leenknegt. 'Veteraan' Fred van Cauteren klopte in de 5-eind- strijd met 7-5 7-6 Tom de Rijk, die in de eerste set een 5-0-achter- stand egaliseerde. „Maar toen maakte ik een paar slordige fou ten en werd het snel 7-5. In de tweede set kwam ik nog met 5-2 voor en had ik bij 6-5 een set- point. Dat werkte hij weg met een ongelooflijk dropshot. Jam mer dat het geen derde set werd. Ik loop tegenwoordig mara thons. verklaarde Tom de Rijk. TC Hontenisse-voorzitter Mar den Sponselee stond in twee fina les. Hij verloor eerst de mixed-6 met echtgenote Brigitte van het koppel Rebecca Matthijs/Bob Ha melink en won vervolgens de dub- bel-6 in met de in topvorm verke rende Daniel Audenaerdt. Lokale favoriet Eric Sponselee won zo wel in de mixed-5 als de dub- bel-5, met Wendy de Kesel respec tievelijk René van Gassen. Geen lustrum voor Peter de Bree Het is Peter de Bree niet ge lukt om in Oegstgeest het PK Interieur toernooi voor de vijfde keer op rij te win nen. Ian van Krieken, team genoot bij Lands Welvaren/ RBS, nam de titel over. De Middelburger begon ongesla gen en met hoog een moyen ne van 27.27 aan de slotdag. Daarna viel hij terug. De Bree verloor de kruisfinale van Johan Devos en de strijd om de derde en vierde plaats van Dennis Timmer. Kees Cijsouw tweede op Open NK Skeeleraar Kees Cijsouw uit Oostburg is zaterdag in zijn leefijdsklasse mannen 50+ tweede geworden op het Open NK skeeleren. Het was in de Bartlehiemtocht, de laatste belangrijke wedstrijd van het seizoen. Start en fi nish waren in het Friese Hal- lum, de afstand bedroeg 100 kilometer. Middelburger Niels Mesu finishte als der de bij de senioren. Gary Hek man uit Gramsbergen won. Van Sparrentak wint Pandaloop De 19e editie van de Panda loop is gewonnen door Wim van Sparrentak. Hij won de wedstrijd over tien kilometer bij Oostkapelle voor het eerst, na al drie keer tweede geworden te zijn. David Schrier werd tweede, Marcel Fiering der de. Bij de vrouwen won Bregje van der Meer. Bij de deelne mers onder de zestien jaar was Jochem van der Meer het snelst. Fries beste darter op Open Zeeuwse Danny Noppert uit Joure en Aileen de Graaf uit Bunscho ten wonnen zaterdag het Open Zeeuwse dartkam pioenschap. In Sporthal De Belt in Oost-Souburg ver sloeg Noppert in de finale met 3-2 in legs Peter Maris- sen uit Assen. De Graaf was in de finale veel te sterk voor Marjolein Bunk: 5-0 in legs. De Graaf won de Open Zeeuwse voor de derde keer op rij. Irma van Duijn snelste tijdrijdster Irma van Duijn uit Schoon- dijke is in Hoogerheide voor de tweede opeenvolgende maal Nederlands kampioen tijdrijden bij de vrouwen ID geworden. Ze legde de 7,5 ki lometer af in 14.42,35 minu ten. Terneuzenaar Otto de Vriendt werd bij de mannen tiende, zijn plaatsgenoot Edwin Maas elfde. Bij de tan dems finishten Jeroen Pies- sens uit Clinge met Benny Borgt als tweede. MAANDAG 25 AUGUSTUS 2014 door Lucien Roelandt Marjolein van Kerckhoven is terug van een zware blessure. De amazone wint de klasse ZZ-Licht. Belgische wint in Hulst door Henk van de Voorde HULST - Bram Donze schreef zater dag het zeventiende Luctor Belting jeugdtennistoernooi op de banen van TC Hulster Ambacht op zijn naam. Hij zegevierde in de oudste leeftijdscategorie (tot en met 21 jaar) in enkel, dubbel en mixed. Tom de Rijk OEGSTGEEST HALLUM OOSTKAPELLE OOST-SOUBURG HOOGERHEIDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 67