Hansweertse zeedijk is molshoopje voor Bollen Van Rijswijk schat de laatste meters goed in Teams Rapide gaan lang mee Eerste Ossekoppenloop smaakt naar meer Nek-aan-nekrace gebroeders Ovaa tijdens titelstrijd van MV de Uitlaat 34 SPORT De meeste bewondering in Hans- weert was weggelegd voor de win naar bij de amateurs 40+, die in de regio op vakantie was. De Belg Erwin Bollen is in eigen land een klasse apart. „Maar nu wilde ik toch wel eens een wedstrijdje in Nederland meepikken. Niet al leen om te zien of ik hier ook een rol van betekenis kon spelen, maar vooral om eens een Neder lands criterium mee te maken", vertelde hij na de wedstrijd waar in hij zich op vele vlakken de sterkste toonde. Bollen won niet alleen de hoofd prijs, maar mocht ook flink wat premies mee naar huis nemen. Met andere woorden: de kennis making met het Nederlandse wiel rennen was hem goed bevallen. „Ik rijd veel wedstrijden in de Ar dennen. Daar is het vooral zwaar en daar heb ik nu voordeel van ge had. Vooral op het klimmetje", al dus Bollen, die in Hansweert zijn 38e zege boekte. Bij de amateurs was Jacob Wijns tra dus de snelste. Vince Geijs en Kees Raats waren de snelsten in de D-categorie en de SP-klasse. De wedstrijd in Nieuw- en Sint Joosland was een harde en een spannende aangelegenheid. Op het ruim vier kilometer lange par koers werden verschillende ont snappingspogingen op gang ge bracht, zoals die door Marcel Fou- draine en een opnieuw erg strijd vaardige Alexander Paardekooper. Ettelijke malen staken zij de lont in het kruitvat maar steeds wer den zij door een jagend peloton ingerekend. Het liep uiteindelijk uit op een massale aankomst, waarin de hoofdrol was wegge legd voor Jamie van Rijswijk. De in Oudheusden woonachtige ren ner had de aankomst goed inge schat. „Ik had gezien dat ik met een lange spurt kans zou maken. Vandaar dat ik al ruimschoots voor het ingaan van de laatste bocht heb aangezet", vertelde Van Rijswijk, partner van de voormali ge Zeeuws- Vlaamse Renske-Doe- dee die een paar weken geleden nog wereldkampioene bij de vrou wen van de wielerbond ICF (Inter national Cycling Federation) werd. Van Rijswijk bleef Edzard van Ewijk (tweede) en Erik Ver- eecken (derde) voor. „Ik moest het van mijn souplesse hebben en dat is aardig gelukt", merkte hij achteraf op. Bij de amateurs 40+ ging de zege naar Nicky Deijkers (Sint Wille- brord), Dennis Mijnsbergen en Jan van Belzen wonnen de D-cate gorie en S/P-klasse. Bij de vrouwen eiste een mix van Rapide-speelsters onder de ludieke naam De Popjes de toernooiwinst op. In een deelnemersveld van acht teams sneuvelde het vrouwenstan- daardteam van Rapide in de halve fi nale nipt tegen Haslemere uit Enge land. Rapide was zeker niet minder en bij vlagen zelfs beter dan de gas ten. In de reguliere speeltijd kon het echter geen winst afdwingen en moest met 1-1 genoegen nemen. Nog kon Rapide een plaats in de eindstrijd veiligstellen, maar dan moest het wel de beslissende shoot outs zien te overleven. In dat zenuwslopende gebeuren was de Britse formatie echter koel- bloediger. In de finale kon Haslemere die stunt tegen De Popjes niet herhalen. Toch spartelde het gastteam nog lang tegen. Na dat Stephanie van Haperen de 1-0 had laten noteren voor De Popjes kwam Haslemere op gelijkehoogte. Het was Karlien Stevens die Veel deelnemers, goede omstan digheden en een sterke winnaar (Erwin van de Broeke) op de lang ste loop, die over twaalf kilome ter. De Axelaar bleef naaste con current Sander Post uit Terneu- zen ruim twee minuten voor. De organisatie had er alles aan ge daan om het evenement goed te laten verlopen. Op het mooie par koers dat gedeeltelijk langs de Westerscheldedijk liep, waren zo'n 75 vrijwilligers aanwezig om alles in goede banen te leiden. „Tel daarbij ook nog eens het gro te aantal deelnemers en de en thousiaste medewerking van de dorpelingen en dan kun je zeggen dat het voor herhaling vatbaar is", vatte organisatievoorzitter Arnold Mannaert alles samen. Axelaar Erwin van de Broeke, die zich steeds serieuzer met hardlo pen bezighoudt, nam vanaf de start het initiatief en zijn voor sprong op nummer twee Sander Post. De Terneuzenaar kon ook terug kijken op een goede wedstrijd in Ossenisse. De eindtijd van Post was 45 minuten en 21 seconden over de twaalf kilometer. Toen hij finishte was Van de Broeke al ruim twee minuten binnen. Bij de vrouwen ging de overwinning naar Petra Rasenberg uit Terneu- zen. In de zwaarste klasse, de MX 1, was er een prachtig duel tussen de gebroeders Steven en Casper Ovaa. De jongste van de twee - Steven - ging met de dagwinst aan de haal. Casper liet wel even aan zijn 'broertje' zien hoe een snelle start eruit dient te zien. Hij nam telkens kopstart. In de eerste twee manches moest hij echter de winst aan zijn jongere broer la ten. „Ik rij momenteel veel te wei nig om het een hele manche vol te kunnen houden. En ten koste van alles wil ik niet winnen, want dan gaat het mis", sprak hij. La chende derde was Tommy van Wanrooij. Hij pakte de clubtitel, ook al omdat Steven Ovaa een wedstrijd miste. Bij de MX 2 4-takten was Kevin Spruijt uit Meliskerke duidelijk het sterkst. De Husqvarna-rijder won de eerste twee manches met overmacht. De derde manche liet hij schieten om spoorslags te ver trekken naar Orp le Grand, waar een dag later wedstrijden om het Belgisch kampioenschap op het programma stonden. Nu was de dagwinst voor Gian Carlo Buijs en de titel voor René Nowak. Bij de veteranen was er een prach tige strijd om de titel. Drie rijders maakten daar nog aanspraak op. Joost Serrarens uit Lamswaarde vertrok als leider. Hij voelde de hete adem in de nek van het Vlis- singse tweetal Mykel van de Goor en Thijs Lampio. Door drie man che-overwinningen gingen de dagwinst en de titel naar Van de Goor. De echte veteranen bevon den zich meer naar achteren in het veld, zoals de zestigjarige Belg Jos Anthonissen uit Wuustwezel en zijn één jaar jongere Neder landse collega Peter Roelofs uit Meliskerke. Anthonissen: „Ik heb een drukke job als architect en dit is voor mij een ideale uitlaatklep. Mijn vrouw gaat tennissen en dat vind ik saai. Risico neem ik niet meer, maar ik probeer zo goed mogelijk te presteren." Guido Boone uit Oost-Souburg pakte net als vorig jaar de titel in de klasse MX 2 2-takten. De dag winst was na een spannende strijd voor Bart Klijn uit Oud dorp. Ver voor de rest vocht hij met Boone om de winst. Klijn won de eerste en derde manche en behaalde drie punten meer. door Wim de Vos HANSWEERT - In Hansweert speel de de iedere ronde terugkerende beklimming van de zeedijk een be langrijke rol in het verloop van de wielerwedstrijden van TMZ. Al vroeg in de wedstrijd kwamen bij de amateurs A vier coureurs aan kop. Dat kwartet werd nooit be dreigd. Van het viertal was Jacob Wijnstra uit Kapelle de sterkste. door Wim de Vos NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Ooit was Jamie van Rijswijk een verdien stelijk wielrenner bij de elites. Enke le jaren geleden zette hij zijn fiets aan de kant, maar na een periode van inactiviteit rijdt de Brabander opnieuw wedstrijden. Van Rijswijk rijdt voornamelijk bij de amateurs en is daarom regelmatig bij de koersen van TMZ te vinden. Zoals in Nieuw- en Sint Joosland, waar hij verrassend naar de overwinning reed. Moment uit de vrouwenfinale tussen De Popjes (witte outfit) en het Engelse Haslemere. foto Camile Schelstraete door Peter Snelders HULST - De standaardteams van de or ganiserende hockeyvereniging Rapi de deden lang mee, maar moesten in de halve finales van het jaarlijkse in ternationale Rabo Reynaerttoernooi afhaken. De eindzege bij de mannen ging naar het Duitse Swarz Weiss Bremen 1. door Wim de Vos OSSENISSE - Het 850-jarig bestaan van Ossenisse, het tweehonderdja rig bestaan van Zeeuws-Vlaande- ren én de opening van een nieuw dorpshart. Dat waren de ingrediën ten die de basis legden voor de eer ste editie van d'Ossekoppenloop in Ossenisse. door Herman Heuvink VLISSINGEN - Op een goed bereid- baar circuit in Vlissingen-Oost werd zaterdag de vierde en laatste wedstrijd voor het clubkampioen schap van MV de Uitlaat verreden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 66