Biervliet efficiënt, Spui krijgt pak slaag Hoedekenskerke moet acht goals slikken 11 I 32 SPORT DISTRICTSBEKER Philippine herstelt na de pauze tegen Kruiningen de in de eerste helft opgelopen averij: 5-2-zege. Poule 214. Biervliet-Wolfaarts- dijk 7-0: Biervliet was dan wel de betere ploeg maar de 7-0-uitslag was geflatteerd. In een wedstrijd die zich vooral op het middenveld afspeelde, werd het na drie minu ten 1-0 via Tim Bogaart. In het ver volg van het duel scoorden de Zeeuws-Vlamingen tweemaal drie keer in een tijdsbestek van zes minuten. Eerst deden Jordi Verstraeten, Tim Bogaart en Ferco van der Hooft dat en in de slotmi nuten scoorden Maik Maas, Tim Bogaart en Jordi Verstraeten kort na elkaar. Hoofdplaat-Odio 2-2: Zowel Hoofdplaat als Odio kon leven met het gelijke spel. Doordat Hoofdplaat in de eerste helft koel- bloediger bleef voor het doel van Odio, gingen de ploegen rusten met een 2-0-stand. Kenny de Baer- demaker en Tom de Smet maak ten de doelpunten. Na rust zorgde Mitchell Elenbaas binnen twee minuten voor de aan sluitingstreffer en had Odio het betere van het spel. In de slotfase resulteerde dat in de verdiende 2-2, via opnieuw Mitchell Elen baas. Poule 210. Rimboe-Koewacht 4-4: Rimboe kwam driemaal op voorsprong, maar driemaal gaf de Brabantse formatie die voor sprong ook weer weg. Muharrem Aksoy en Edmilson Da Veiga Tava- res zorgden voor de 2-0-rust- stand, die vlak na de pauze al weer in 2-2 was omgebogen, via Jeffrey Kox en Timo de Bruijn. Fa- tih Dayi (3-2) en Jeffrey Jurgens (4-3) zetten de thuisclub daarna opnieuw op voorsprong, terwijl Zoe Schelfhout tussendoor de 3-3 had gemaakt. In de slotseconde redde Jeffrey Kox een punt voor Koewacht. BW'63-Spui 9-2: BW'63 combi neerde er lustig op los tegen Spui en liet geen spaan heel van de op ponent, die nog wel voor de ope ningstreffer hadden gezorgd via Kevin de Roode. Volkan Unuvar en Adderahin El Fadili scoorden drie keer namens de thuisclub. Narek Mekojan, Enver Dalkilinc en Bilal El Mousfaoui deden dat eenmaal. Kevin de Roode had tussendoor zijn tweede gemaakt voor Spui. Doordat de BW-spelers in de slotfase vooral voor eigen succes gingen, liep de score niet nog ho ger op. VLISSINGEN - Maarten van Hecke had met vier treffers een groot aandeel in de 5-2-overwinning van Philippine op Kruiningen. Zaamslag kwam tekort tegen Zee- landia Middelburg (1-3). Zon dag-vierdeklasser Zeeland Sport behaalde een monsterscore (9-0) tegen Cadzand, dat in de competi tie uitkomt in de reserveklasse. Poule 121. Philippine-Kruiningen 5-2: Maarten van Hecke was met vier doelpunten de man van de wedstrijd. Een goede start van de zondag-derdeklasser werd be loond met een kopbaldoelpunt van Van Heeke. Kruiningen draai de nog voor de rust via treffers van Lars Steendijk (strafschop) en Lennart van de Berge de rollen om: 1-2. Philippine liep na rust dankzij een zuivere hattrick van Van Hecke en een treffer van Lun- ven Vermeer uit naar de 5-2-winst. Bij Kruiningen kreeg Gert-Jan van der Pol een half uur voor tijd een rode kaart na het vasthouden van een doorgebro ken speler. Poule 123. Clinge-Veere 2-2: Een terechte eindstand. Clinge begon sterk en nam door Chris Seghers op aangeven van Thomas Leegwa ter een vroege i-o-voorsprong. Nog voor de rust zette Veere via Lorenzo de Groot en Jelte Maljers de situatie recht. In de tweede helft rondde Sven D'Hooge voor Clinge een goede aanval af: 2-2. Zaamslag-Zeelandia Middelburg 1-3: De thuisclub liep achter de fei ten aan en keek bij de rust tegen een 2-0-achterstand aan. Eerst strafte Daniël Wissel een fout af in de Zaamslag-verdediging en daarna zorgde invaller Rogier Veenstra met zijn eerste balcon tact voor de 0-2. Zaamslag begon na rust beter en kwam via een strafschop van Michiel Leijte te rug in de wedstrijd. Wissel gooi de het duel op slot met een fraaie lob: 1-3. Leijte moest vlak voor tijd nog met een rode kaart (twee de gele kaart) vertrekken. Poule 201. Kloetinge 2-Aarden- burg 3-0: Aardenburg bleef voor rust op de been, maar moest daar na zwichten voor de aanvalsgol ven van de thuisclub. Bas Biester- bosch en twee treffers van A-ju nior Corné de Jonge bezorgden Kloetinge de 3-0-winst. SDO'63-Apollo 4-3: Voor rust wa ren de partijen in evenwicht: 2-2. Leon Lambert en Robin Braam scoorden voor Apollo'69, Tristan Vis en Kevin Schot voor SDO'63. In de tweede helft namen de Zeeuws-Vlamingen door treffers van Schot en Colin Dieleman een voorschot op de overwinning. Apollo kwam nog door een onge lukkig eigen doelpunt van Bart Hendriks terug in de wedstrijd, maar het bleef bij 4-3. Poule 202. Hulsterloo-WIK'57 3-3: WIK'57 kwam dankzij een .treffer van Wilmar Berrevoets in de slotminuut langszij. Na een o-o-ruststand kwam de wedstrijd na de pauze op gang. Frank den Boer en Berrevoets zetten de ploeg uit Kerkwerve op 0-2, maar Christoph Praet zette met een zui vere hattrick de achterstand om in een 3-2-voorsprong. Daarna maakte WIK alsnog gelijk: 3-3. IJzendijke-SVD Wolharding 1-0: Dwight van Hulle forceerde in de slotfase voor IJzendijke de winst. De zege was verdiend. Alleen in L: het eerste kwartier was het duel in evenwicht. Daarna moest de ploeg uit Driewegen zich beper ken tot verdedigen. SVD/ Volharding speelde met een tome loze inzet en leek stand te hou den totdat Van Hulle uit een hoek schop raak schoot: 1-0. Poule 203. Cadzand-Zeeland Sport 0-9: De Vlissingers waren niet te stuiten. De Zeeuws-Vla mingen hielden de schade bij de rust nog beperkt tot 3-0. „In het laatste kwartier ging het hard", zei Cadzand-trainer Rudy Corne- lis. Wouter van Belzen scoorde drie keer. De andere goals werden gemaakt door Shairaz Kasiemk- han, Arnoud Stok, Semmi de Me- ij, Tom Duren, Sander Goedegebu- re en Lennart Reijnierse. Sluis-Colijnsplaatse Boys 2-4: Het was een open wedstrijd. Co- lijnsplaatse Boys was effectiever en zag Niels Versluis (strafschop) en Sander Sallet scoren. Ronny Poule 205. Heinkenszand-Meto 5-0: Heinkenszand had geen kind aan vierdeklasser Meto, dat geen moment indruk kon maken. Na een vroeg doelpunt van Kevin Ja- cobusse, bepaalde Dennis Krijger de ruststand in de 38e minuut op 2-0. Na de hervatting bouwde Heinkenszand de voorsprong steeds verder uit. 3-0 werd het door Martijn Simonse, 4-0 door Dennis Krijger en 5-0 door op nieuw Simonse. Steen-SC Stavenisse 1-0: Het sterk verjongde Steen behaalde een nipte maar meer dan verdien de 1-0-zege op SC Stavenisse. De thuisclub had bijna voortdurend een overwicht, kreeg ook kansen maar was niet effectief genoeg. Twintig minuten voor tijd beslis te Steen alsnog de wedstrijd. Ran dy Houwer scoorde toen de enige treffer van de wedstrijd: 1-0. Poule 206. Grenswachters-Hoe- dekenskerke 8-1: Als de wed strijd tegen Grenswachters maat gevend was, gaat Hoedekenskerke een moeilijk seizoen tegemoet. De Bevelandse zaterdag-vierde klasser ging na een 4-0-achter- stand bij de rust met 8-1 onderuit. Roy Belde, Ronald Clarijs (2x) en Joris Koeleman voerden de score in de eerste helft al op, na de rust waren opnieuw Belde, Art van Til burg en Marino Petaio (2x) de doelpuntenmakers. Voor de bezoe kers scoorde Corné Haai tegen bij 5-0. Halsteren (zaterdag)-Sluiskil 1-3: Sluiskil kwam al vroeg in de wed strijd op voorsprong door een doelpunt van Boas Wolfert. Hoe wel de thuisclub daarna regelma tig aandrong, werd het nog voor de rust 0-2 door een goal van Mur- sel Kesikbas. Kort na de hervat ting blies Halsteren de wedstrijd nieuw leven in toen John Lam- brechts een strafschop benutte, maar halverwege de tweede helft bracht Randy Zandstra de marge weer op twee treffers. Daarna kwam Sluiskil niet meer in de pro blemen. Poule 207. Oostburg-FC Bergen 3-1: Voor de rust ging de wed strijd redelijk gelijk op, maar na de hervatting was Oostburg de bo venliggende partij. Op de 3-1-eind- stand viel dan ook weinig af te dingen. Na een half uur spelen opende Arjen Versluijs de score, maar op slag van rust werd het 1-1 door een doelpunt van Barry van Riet. Na ruim een uur besliste Oost burg de wedstrijd met twee tref fers in een tijdbestek van vier mi nuten. Eerst zorgde Jimmy Jansen voor 2-1, waarna Arjen Versluijs de 3-1 binnenschoot. Jong Ambon-Nieuw Borgvliet 3-2: Hoewel de wedstrijd in een laag tempo werd gespeeld, leek Jong Ambon al vroeg een voor schot op de zege te nemen. Voor de rust al scoorden Björn Lange- veld en Leroy Telussa. Daarna werd het ook nog eens 3-0 door een doelpunt van Yannik Taniwel. Nieuw-Borgvliet weigerde zich echter gewonnen te geven en kwam via treffers van Jorn Ver- brugge (zx) nog gevaarlijk opzet ten. Verder dan 3-2 kwamen de be zoekers niet. door Arwin Willemsen VLISSINGEN - De voetballers van Biervliet hebben zaterdag korte metten gemaakt met Wolfaarts- dijk. De ploeg van coach Tom Nieu- welink liet de bezoekers de bal ze venmaal uit het net vissen. In pou le 210 blameerde Spui zich wel licht nog erger, door met 9-2 te verliezen bij BW'63. De Zeeuws-Vlamingen mochten ho pen na een 1-O-voorsprong, maar werden daarna volledige wegge speeld. 9 De laatste keer dat Spui negen goals te gen kreeg in de beker was in 1999. Tegen HW24 werd het 0-9. Maarten van Hecke door Aector Dooms V. door Eddy van der Hooft VLISSINGEN - Hoedekenskerke ging hard onderuit in de uitwedstrijd te gen Grenswachters: 8-1. Heinkens- zand opende met een 5-0-zege op Meto. Jong Ambon verspeelde te gen Nieuw-Borgvliet bijna een 3-0-voorsprong, maar bleef met 3-2 aan de goede kant van de sco re. Vorige week werd Heinkenszand slechts elfde op zijn eigen toernooi, de beker start was echter prima.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 64