KEUKEN OUTLET WINKEL Picknick tussen de schapen bij De Marolleput ZEEUWS-VLAANDEREN 17 Goedkoper kan niet... leuker wel! Het benefietfestival voor de Gazastrook in de PIT in Ter- neuzen leverde vrijdag avond 604,30 euro op. Het Podium In Terneuzen vulde dat bedrag aan tot 650 euro. Elise Beket uit Terneuzen, bijna afgestudeerd als arts, vertrekt vandaag naar de Ga zastrook. Zij koopt met het geld de beste medicijnen. Dubbelconcert in SOW-kerk Muziekvereniging Breskens- Groede en 'buurvereniging' Oefening Baart Kunst uit Hoofdplaat spelen vanavond in de Samen-Op-Wegkerk. Beide muziekgezelschappen laten het publiek horen wat ze in hun mars hebben. Het eerste concert begint om 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 2,50 euro. Parochiecommissie presenteert plan De Parochiekerncommissie Koewacht en de werkgroep Kerkbelang presenteren don derdag vanaf 19.00 uur in de kerk plannen tot behoud van de liturgische functie van die kerk. Alle 'parochia nen, inwoners en sympathi santen' zijn welkom. Bedoe ling van de presentatie is het vormen van een breed draagvlak voor de plannen. Man dreigt buren met heel arsenaal Een 41 jarige man uit Sint-Maartensdijk is zater dagnamiddag opgepakt na dat hij buren had bedreigd met een mes, een bijl en een ijzeren staaf. Daarmee uitge rust belde hij bij een van zijn buren aan. In zijn wo ning vond de politie, behal ve het hele 'wapenarsenaal' waarmee hij de buren be dreigde, ook nog een riek. Muziek, mosselen en zeilwedstrijden De Saeftingefeesten en Paal- se Feesten stonden dit week eind voor talrijke bezoekers garant voor muziek en wa- ter(sport)pleziér. In het club huis van de watersportvere niging, paviljoen 't Schor en café In het Zicht der Schelde traden vele bands op. Op de terrasjes kon worden geno ten van onder meer mosse len en versgerookte paling. Voorzitter van de Stichting Dijk en Kreekbehoud Eugène Wijffels was blij met de grote opkomst van het publiek: „Naamsbekend heid is nodig voor onze stichting. Binnenkort hopen we ook het ter rein van Waterdunen te kunnen beweiden. We zijn nog in onder handeling met het Zeeuwse Land schap. Zij willen dat wij alleen buiten het broedseizoen in het ge bied komen." „In Waterdunen is genoeg eten voor de schapen", weet herder Jan Klomp. „Mocht het allemaal vol gens wens gaan, dan kunnen we eventueel onze kudde, nu 500 schapen, opdelen." Bij de Marolleput nam zijn assis tent Jan Jansen de honneurs waar. Hij bespeelde tot groot genoegen van de toeschouwers zijn kudde. Was het schapen of honden pes ten dat hij steeds maar weer zijn commando's wisselde? „Allebei", lachte hij. „Ik moet de bezoekers tijdens de open dag toch iets bie den en hen laten zien wat de kud de en de honden kunnen." Schapen, honden en herder kre gen dan ook veel applaus. 650 euro voor medicij'nen Gaza op het programma te houden. In clusief een kinderfilm op vrijdag avond. Want ook De Superheld (binnen vertoond, omdat vooraf al bekend was dat het slecht weer werd) viel in de smaak en trok zo'n 120 jeugdigen en begeleiders. In Retranchement werden twee festivals op de middag gehouden; zaterdag het Smartlappenfestival en zondag festival Lazy Sunday. Op beide middagen lieten de wol ken geen druppel los, zodat de honderden bezoekers lekker in de feesttent en op het grasveldje bij de kiosk op de Markt blevén han gen. De sfeer was zaterdag even tjes bedrukt, omdat een oudere Truzementenaar die morgen om het leven kwam tijdens een onge val in het dorp. Vóór de prijsuit reiking stond de organisatie even bij het verscheiden van de man stil, waarna het even indrukwek kend stil werd. Daarna stal ook in Truzement een wethouder de show. Albert de Bruijn mocht zaterdag de prijs voor het beste smartlappengezel- schap uitreiken aan de Vlissingse Zilvermeeuwen. De Sluise wet houder nam de gelegenheid te baat om zelf een tranentrekker ten beste te geven. Het aloude Ke telbinkie werd door hem met ver ve gebracht. Om niet het hele lied alleen te hoeven blèren, deelde hij de tekst van het refrein uit. Het publiek zong sportief en mas saal mee na elk couplet. Een dag later luisterden de toe schouwers alleen. Ze lieten hét zingen aan vier singer-songwri ters en een trio over. De akoesti sche songs vielen in de smaak. „De sfeer was echt relaxed op bei de dagen. Mede door het weer bleef de stemming opperbest", meldde Gijs Kamphuis, 'program meur' van Lazy Sunday. Danny Vera moest zijn optreden op de Kaai in Sluis zaterdagavond even afbreken, omdat het onweer losbarstte. Maar hij ging even la ter vrolijk verder onder de luifel van restaurant Rivers. Een enthou siaste bezoeker: „Vera doet dit na jaar een theatertournee. Als hij in de buurt komt, ga ik zeker. Wat een topartiest." MAANDAG 25 AUGUSTUS 2014 Spoorstraat 18c 443NK 's-Gravenpólder T (oi 13) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie www.keukenoutletwinket.nl BRES KENS KOEWACHT SINT-MAARTENSDIJK PAAL Herder Jan Jansen liet zien dat een herder, met een beetje hulp van hon den, vele schapen naar zijn pijpen kan laten dansen, foto Mark Neelemans door Wilma Valk NIEUWVLIET - Dankzij prachtig zo merweer kon de opdracht 'pick nick met schapen' dit jaar letterlijk worden opgevolgd. Overal tussen de fruitbomen op landgoed De Ma rolleput genoten vrolijke, zomers uitgedoste bezoekers van de barbe cue, pannenkoeken en wafels. TERNEUZEN ue vueger van «nare Mazes had de dialectband Vwoajoe uit Eede een echte smartlap en meezinger te pakken, foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61