ZEEUWS-VLAANDEREN Auto-inbraken met technisch 'foefje' almanak Rustmomentje Sport 18en 19 Groot enthousiasme over dancefestival Let's Go Outdoor op Stadhuisplein. Lof voor 'strakke, professionele organisatie'. PSV deelt tik uit aan Ajax in Amsterdam Broeder Dieleman heeft nieuw album TERNEUZEN - De regen die tijdens het slotoptreden van Quintino met bakken uit de lucht viel, kon het dancefestival op het Terneu- zense Stadhuisplein niet meer ver knallen. Let's Go Outdoor was za terdag een groot succes. Een kleine tweeduizend mensen bezochten het eerste dance- en jazz-festival in de openlucht. De organisatie, die voorheen Jazz-a-delic op poten zette, had veel ervaring met fesitvals bin nen, maar bleek ook de grotere schaal buiten aan te kunnen. Woordvoerder Kevin Tanghe meldt dan ook dat er veel animo is om het festival vast op de kalen der te krijgen. „We moeten alles eerst goed evalueren en op een rij tje zetten. Maar het enthousiasme van bezoekers en de optredens van de artiesten geven energie om van Let's Go Outdoor een tra ditie te maken." De Terneuzense burgemeester Jan Lonink geeft de organisatie zijn zegen. Evenals de wethou ders Cees Liefting en Frank Deij en een aantal raadsleden kwam de burgervader persoonlijk kij ken. Lonink was onder de indruk van de gedegen, professionele or ganisatie en het ruim opgezette en gezellige festivalterrein. „Het is prachtig dat particulieren zo'n festival met behulp van allerlei ge ledingen uit de regio van de grond krijgen. We willen als Zeeuws-Vlaanderen ook aantrek kelijk zijn voor jongeren. Een festi val als dit trekt publiek uit heel de regio." De burgemeester kon ook tevre den zijn dat het festival een mini mum aan overlast veroorzaakte. Op het Stadhuisplein hoefde de politie maar drie oproerkraaiers aan te houden voor 'openbare dronkenschap, belediging en ver storing van de openbare orde'. De twee laatsten, Zeeuws-Vlamin gen van 32 en 50 jaar, behoorden niet tot de jongeren. Onder de festivalbezoekers waren overigens een hoop - meer of min der - oudere jongeren, onder wie vele vaste 'Jazz-a-delicbezoekers'. Tanghe: „Mooi als we dat publiek vast kunnen houden. En het geeft ons moed dat we nog meer jonge ren zouden kunnen bereiken, zo dat een volgende editie naar de 2500 bezoekers kan groeien." Quintino en zijn 'publiekophit- ser' Mitch Crown prezen het Ter neuzense publiek, dat niet direct massaal wegliep toen dondergod Thor begon te brullen. Eva Si mons trad nog net voor de regen buien op. Zij kreeg het publiek tot aan de achterste rijen massaal in beweging. 'Down on the floor' wilden de meeste aanwezigen niet voor haar gaan, het springen ging des te beter. En toen de ster-dj als hogepriesteres voor ging tijdens een potje 'vendel- zwaaien' van zes appetijtelijke danseressen, danste ook een groot deel van de VIP-tribune mee. Theaterdirecteur Frans Lievens zei het al eerder op de vraag of hij niet te oud was voor een dance- evenement: „Ik kom kijken naar superpodiumkunstenaars. In een ander genre dan ik ze meestal pro grammeer, maar ik heb er grote bewondering voor." De dieven gebruikten vermoede lijk een carlock jammer, een appa raatje waarmee het signaal van de centrale deurvergrendeling kan worden onderbroken. Daardoor is het een koud kunstje de deur ge luidloos te openen. De eigenaar van het voertuig heeft het nakij ken. Want wegens het ontbreken van inbraaksporen keren verzeke raars de schade niet uit. Het verve lende is dat niet is aan te tonen of eigenaars hun deuren vergaten af te sluiten of dat het verdwijnen van hun spullen het gevolg is van een inbraak met een carlock jam mer. In Kloosterzande waren auto bezitters aan het Churchillhof en de Lange Nieuwstraat de klos. De politie adviseert iedereen die zijn auto op afstand afsluit, te controle ren of de auto echt is afgesloten. Met een carlock jammer kunnen ook onder meer telefoonsignalen worden onderbroken. De 'jam mer' is dan ook verboden. Zoals baas en hond naar verluidt door de jaren heen steeds meer op el kaar gaan lijken, zo is het misschien ook met computers. Hij is wat je zou kunnen noemen een stille kracht, de avondchef wiens taak het is om bij dit dagblad er voor te zorgen dat alles in goede ba nen loopt. Dat is het grootste deel van de avond stevig doorwerken, met af en toe een korte onderbre king om een sigaretje te roken, voor de broodnodige pauzemomentjes. Deze week ging het net even iets an ders. Fanatiek hamerde hij op zijn toetsenbord, zonder mankeren. Deze keer was het de PC die kennelijk be sloot dat het even tijd was voor een rustmomentje. De rook kringelde uit de monitor. MAANDAG 25 augustus 2014 'Dance' verovert Terneuzen door René Hoonhorst I Eva Simons (rechts) en vendelzwaaiende danseressen tijdens de finale van haar set op Let's Go Outdoor, het festival dat zaterdag bewees dat 'dance' het in Zeeuws-Vlaanderen ook prima doet. Het Stadhuisplein van Terneuzen bleek een ideale locatie voor een groot en toch knus feest foto Mark Neelemans KLOOSTERZANDE - In twee straten in Kloosterzande hebben dieven in de nacht van dinsdag op woensdag in ten minste zeven auto's ingebro ken. Dat heeft de politie dit week end bekendgemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57