Open huis gerenoveerd dorpshuis De Wemel Diefstal uit auto's met de 'carlock jammer' Tachtig trucks op pad met ruim 120 kinderen een lelijke muur mooi KEUKEN OUTLET WINKEL I I I I 66 Ik ben nu 22 jaar. Als ik nog vijf jaar wacht, ben ik echt te laat voor een modellenloopbaan 16 BEVELANDEN en THOLEN MODELLENWEDSTRIJD Als het even kan wil Kloetingse een loopbaan als model voordat ze de hulpverlening in gaat. Stomdronken Schoolkinderen maken 1 Nog maar twee jaar geleden zag het er somber uit voor De We mel. De beheersconstructie met een beheersstichting voldeed niet, een beheerder kon er nauwe lijks een boterham verdienen en de exploitatie kostte alleen maar veel geld, zonder dat het dorps huis veel gebruikt werd. Inmiddels is het dorpshuis gere noveerd, er zijn meer vaste gebrui kers en de nieuwe beheerder tim mert aan de weg. Zaterdag 3 sep tember houden de gebruikers open huis. Tussen 13.30 en 17.00 uur laat Kibeo zien dat de kinder opvang nu een vaste plek heeft, de jongeren in de kelder tonen hun eigen ruimte en ook de bi bliotheek zet de deuren open. De ouderen, van wie er veel in het naastgelegen woonzorgcentrum wonen, nodigen iedereen uit om hun spelletjes mee te doen, de be grafenisondernemer toont zijn fa ciliteiten en er is een voorstelling, maar dat is nog een verrassing. De dieven gebruikten vermoede lijk een carlock jammer, een appa raatje waarmee het signaal van de centrale deurvergrendeling kan worden onderbroken. Daardoor is het een koud kunstje de deur ge luidloos te openen en de buit er uit te halen. De eigenaar heeft het nakijken. Want wegens het ont breken van braaksporen keren ver zekeraars niet uit. Immers, niet is aan te tonen of eigenaars vergaten af te sluiten of dat de diefstal het gevolg is van een inbraak met een carlock jammer. De politie advi seert iedereen die zijn auto op af stand afsluit, te controleren of de auto echt is afgesloten. Met een carlock jammer kunnen ook telefoonsignalen worden on derbroken. De 'jammer' is dan ook officieel verboden. KAPELLE - Een beregezellige tocht was het weer. Meer dan 120 ver standelijk en lichamelijk gehandi capte kinderen gaven zich de afge lopen maand op voor de Truck run, een tochtje door Zeeland in de cabine van een echte grote vrachtwagen. De Truckrun staat of valt bij de vrijwillige deelname van truck chauffeurs en hun eventuele ba zen. De vrachtwagens worden be schikbaar gesteld met brandstof en al en de chauffeurs offeren er graag hun vrije tijd voor op. Zater dag bromden er tachtig van die imposante motoren op de parkeer plaats van De Caisson in Kapelle. De Caisson heeft de Truckrun weer opgepakt nadat die een paar jaar geleden een beetje in het slop raakte. De eigenaar van het hotel/restaurant regelt niet alleen de inschrijving en de auto's, ze maakt het ook gezellig voor de wachtende begeleiders. De 22-jarige hbo-studente zit bij de dertien meisjes die gedurende een reeks televisie-uitzendingen strijden om de eerste plaats. Wie wint, krijgt een contract als foto model en mannequin, maar wie niet wint, heeft zich ook degelijk in de modellenmarkt gezet. Het lijkt Liss leuk om te winnen, maar meedoen is voor haar toch het belangrijkst. Ze heeft al wel een beetje erva ring. „Ik heb weieens een bruids modeshow gelopen en met de Miss Zeeland-verkiezingen heb ik ook meegedaan. Maar modellen werk vraagt toch iets heel anders van je dan een missverkiezing." Ze weet precies wat er van haar verwacht wordt, want Holland's Next Top Model komt al voor de ze vende keer op de televisie. „Een model moet goed met de fotogra fen omgaan, snappen wat een fo tograaf wil. Als je een uur nodig hebt om te doen wat de fotograaf vraagt, schiet het niet op. Model lenwerk is al veel wachten. Je moet zorgen dat je jezelf kunt ver maken met een muziekje of een tijdschrift." Vanaf maandag 1 september zendt RTL 5 elke week een episo de van de competitie uit. De meis jes zitten niet meer, zoals in de eerste reeksen, in een soort Big-Brotherhuis, maar worden vooral gevolgd in hun modellen- kwaliteiten. Een jury onder voor zitterschap van Anouk Smulders stuurt elke week een kandidate naar huis. Liss heeft altijd wel een beetje ge droomd van een loopbaan als mo del. „Daarom heb ik me ook opge geven. Ik ben nu 22 jaar; als ik vijf jaar wacht, ben ik te laat." Dat wil natuurlijk niet zeggen dat ze niet met volle overgave aan dat andere deel van haar toekomst werkt: de hbo-opleiding Sociaal Pedagogische Hulpverlening. Na een stage bij mytylschool De Sprienke in Goes, moet ze nog een jaar. Zou dat te combineren zijn met modellenwerk? „Ik denk het wel. Omdat ik het leuk vind, is model lenwerk niet vermoeiend. Of ik nu win of niet, ik hoop dat ik toch hier en daar als model aan de slag kan. Ik hou er in elk geval een schitterend portfolio aan over, want het zijn daar allemaal hele goede fotografen." „Trouwens, er is al iets moois uit voortgekomen. Ik mag over twee weken meelopen in een mode show voor de koninklijke familie. Als dat niet bijzonder is..." REALITY MET DE NADRUK OP PROFESSIONALITEIT YERSEKE - Op de Burenpolderweg in Yerseke hield de politie zondag ochtend een stomdronken man aan, die daar met zijn auto reed. Hij blies zes keer de toegestane waarde. De man had geen rijbe wijs en geen vast adres. WEMELDINGE - Een blinde muur; wie vindt daar nou wat aan? En zeker als die muur een speelplaats- je voor peuters begrenst en ook nog de sfeer op een schoolplein helpt bepalen. Nu De Wemel in Wemeldinge is opgeknapt, mocht de lelijke ach termuur aan het speelpleintje van kinderopvang Kibeo ook wel een verfje hebben. En dan ook maar meteen een leuk verfje. Onder leiding van graffitikunste naar Tom Pieters gingen Kapelse schoolkinderen zaterdag aan de slag om een ontwerp van Pieters op de muur te zetten. Pieters ont wierp en begeleidde ook de graffi ti of de lange muur van sportcen trum Het Groene Woud in Kapel le. Een deel van zijn helpers daar, stond te springen om ook in We meldinge te komen spuiten. Leerlingen van de Openbare Basi- sischool Wemeldinge droegen ook hun steentje bij, want vanuit hun schoolplein hebben ze zicht op de achterkant van De Wemel. De tekening, die volgende week wordt afgemaakt, stelt een oer woud met dieren voor. Daaronder natuurlijk ook het beest dat het lo go vormt van Kibeo. WEMELDINCE - Dorpshuis De We mel in Wemeldinge heeft weer zicht op een mooie toekomst. Nu de renovatie goeddeels achter de rug is, kunnen de deuren wijd open om het dorp te laten zien wat er al lemaal gebeurt en vooral wat er al lemaal kan gebeuren. KLOOSTERZANDE - In Kloosterzan- de hebben dieven in de nacht van dinsdag op woensdag in ten minste zeven auto's ingebroken. Dat heeft de politie bekendgemaakt. Liss Lucasse in de race voor next topmodel door Mieke van der Jagt KLOETINGE - Superslank, blond en een open glimlach. Het is niet ver wonderlijk dat Liss Lucasse uit Kloetinge is uitverkoren om mee te doen aan het RTL 5 programma Holland's Next Top Model. Liss Lucasse De zevende editie van Holland's Next Top Model kan nog steeds ge zien worden als een realitypro- gramma. In tegenstelling tot de eerste edi ties verblijven de deelnemers niet meer gedurende de gehele compe titie in hetzelfde huis. Daardoor komt de nadruk meer te liggen op de professionaliteit. Goedkoper kan niet... leuker wel! Spoorstraat 18c 4431 NK 's-Grauenpolder T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie uauuj.feeultenoutletxuinfeel.nl door Mieke van der Jagt Een deskundige jury beoordeelt de meisjes en stuurt er elke uit zending eentje naar huis. RTL 5 zendt de competitie op maandaga vond uit op primetime. De eerste aflevering is op maandag 1 sep tember. De dertien kandidaten zijn geselec teerd uit meer dan duizend aan meldingen. Tom Pieters heeft het ontwerp op de muur gezet. Kapelse kinderen vullen het netjes kleur voor kleur in. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 54