KEUKEN OUTLET WINKEL Auto-inbraken met hulp technisch foefje PZC Dagbladbezorger 16 SCHOUWEN-DUIVELAND HAVENDAGEN ZIERIKZEE Duo opgepakt na verschillende opstootjes Seizoenstart Nieuwerkerk en Oosterland Grote drukte op afsluitende Havendag. Goedkoper kan niet... leuker wel! De dieven gebruikten vermoede lijk een carlock jammer, een appa raatje waarmee het signaal van de centrale deurvergrendeling kan worden onderbroken. Daardoor is het een koud kunstje de deur ge luidloos te openen en de buit er uit te halen. De eigenaar van het voertuig heeft het nakijken. Want wegens het ontbreken van in braaksporen keren verzekeraars de schade niet uit. Het vervelende is namelijk, dat niet is aan te to nen of eigenaars hun deuren ver gaten af te sluiten of dat het ver dwijnen van hun spullen het ge volg is van een inbraak met een carlock jammer. In Kloosterzande waren autobezitters aan het Churchillhof en de Lange Nieuwstraat de klos. De politie ad viseert iedereen die zijn auto op afstand afsluit te controleren of de auto echt is afgesloten. Met een carlock jammer kunnen ook onder meer telefoonsignalen worden onderbroken. De 'jam mer' is dan ook verboden. RENESSE - Een 26-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duive- land en een 17-jarig meisje uit Rot terdam zijn in de nacht van zater dag op zondag op de Zeeane- moonweg in Renesse aangehou den. De man viel om 0.45 uur op door zijn agressieve houding en werd daarop aangesproken. Het duo veroorzaakte vervolgens op De Zoom een opstootje dat werd gesust, maar de man zocht op nieuw ruzie met willekeurige voorbijgangers, waarna hij is aan gehouden. Hij moet nog een ge vangenisstraf van 41 dagen uitzit ten. Zijn vriendin is aangehouden omdat ze een agent bespuugde. Met drank op in de sloot gereden Een Middelburger (34) is vrij dag rond 23.35 uur met zijn au to op de A58 ter hoogte van Goes van een talud afgereden. De auto belandde in de sloot en de man raakte bekneld. Na dat hij uit het voertuig was be vrijd, is hij door de ambulance afgevoerd naar het ziekenhuis. Volgens de politie had hij te veel gedronken. Man dreigt met bijl, mes en ijzeren staaf Een 41-jarige man uit Sint- Maartensdijk is zaterdagmid dag aangehouden voor bedrei ging. De verdachte belde in zijn straat aan bij een nabijgele gen pand. Daarbij bedreigde hij de bewoner met een mes, bijl en een ijzeren staaf. De ver dachte is aangehouden en vast gezet. De politie heeft diverse spullen in beslag genomen. HAAMSTEDE - Komende dinsdag start het nieuwe seizoen voor de Vrouwen van Schouwen. De vrou wen starten sportief, met een fietstocht en midgetgolf. Het vertrek is om 10.00 uur met de fiets vanaf de Schutse in Haam stede. Politie plukt dronken man van de weg De politie heeft op de Buren- polderweg in Yerseke een stomdronken 39-jarige man van de weg gehaald. De ver dachte had bijna zes keer de toegestane hoeveelheid alcohol op. Agenten wilden zijn rijbe wijs invorderen, maar dat had hij niet bij zich. Ook bleek dat hij geen vaste woon- of verblijf plaats in Nederland heeft. 'Vrouw slachtoffer ernstig misdrijf Een bewoonster van een flat aan de Vincent van Goghlaan is tussen vrijdag 21.00 en zater dag 1.00 uur in haar flat slacht offer geworden van een ernstig geweldsdelict, aldus de politie. Meer informatie wilde het korps niet geven. Wel zoekt de politie getuigen die iets gezien of gehoord hebben. Die kun nen zich melden via 900-8844. ZIERIKZEE - De weergoden waren zaterdag de organisatie van de Ha vendagen in Zierikzee in elk geval overdag zeer welgezind. Zon, prachtige wolkenluchten en een zilte bries zorgden voor een per fecte ambiance voor de fesitivitei- ten op de kade en tijdens de tradi tionele vlootschouw. Voor de vaartocht met de mossel- kotters om samen met mossel prinses Paula Schot Neptunus van de Roggenplaat te halen, was weer veel belangstelling. De kot ters verzamelden zich bij de Rog genplaat, een zandplaat in de Oos- terschelde waar Neptunus (de god van de zee) het gezelschap stond op te wachten op het topje van de schelpenberg. Een zeil schip zorgde nog even voor een gevaarlijke situatie omdat het zo nodig tussen alle manoeuvreren de kotters door moest varen, maar Neptunus kon veilig aan boord van het vlaggenschip worden ge hesen waarna de vloot weer koers zette richting Zierikzee. Eenmaal terug in de haven begon nen Neptunus en de mosselprin ses aan hun wandeling over de Nieuwe Haven. Een tochtje dat om de paar meter werd onderbro ken omdat toeschouwers graag met de mosselprinses én Neptu nus op de foto wilden. De Havendagen kenmerken zich door mosselen, lekker eten, mu ziek, oude bekenden ontmoeten, een biertje drinken en de traditie van het afsluitende vuurwerk. Aan het begin van de avond gooi de het overtrekkende onweers front met stevige regenbuien roet in het eten. Jammer voor de dj en band die in de regen voor heel weinig publiek op moesten tre den. Het afsluitende vuurwerk kon om 23.00 uur gewoon doorgaan. door René Hoonhorst KLOOSTERZANDE - In twee straten in Kloosterzande hebben dieven in de nacht van dinsdag op woensdag in ten minste zeven auto's ingebro ken. Dat maakte de politie bekend. WGGGNGR Media Spoorstraat 18c 4431 NK 's-GrauenpoIder T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie www.keukenoutIetwinlzel.nl GOES SINT-MAARTENSDIJK YERSEKE VLISSINGEN Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie. Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl Telefonisch: 0800-0222710 Meer bereiken. Met Wegener Neptunus in door Melita Lanting De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen Wat staat er tegenover? Een prima maandelijkse vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele extra's. Uitstekend te combineren met andere bezigheden. Zoals elk jaar werd ook nu weer een vlootschouw gehouden. Het publiek kan gratis meevaren op een van de Zierikzeese mosselkotters om Neptu nus op te halen van de zandplaat De Roggenplaat. Niet iedereen hield dat helemaal droog. Door de vrij stevige wind stond op de Oosterschelde heel wat golfslag en dat bezorgde menigeen een nat pak. De combinatie van de Havendagen en de jaarlijkse streekdrachtendag in Zierikzee bleek een gouden greep. Hoewel beide festiviteiten op zich los van elkaar stonden, mengden de bijeenkomsten zich 's middags en dat Ie verde voor het publiek prachtige plaatjes op. Er was een overweldigende aandacht voor de leden van de verenigingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 50