Alles-irt-1 Thuis Open dag laat 'leuke kanten' van Wallen zien ■P kpn Interactieve TV, Internet en Bellen. kpn 66 Mensen zijn vergeten hoe bijzonder deze buurt óók is 6 maanden HD 0 gratis monteur kpn.com Hij is zondag een van de duizen den bezoekers van de derde Open Dag van de Wallen. Buurtbewo ners, toeristen, groepjes jonge meiden, zelfs hele gezinnen blij ken nieuwsgierig naar Amster dams wereldberoemde hart. Dat merken vrijwel alle bedrijven en organisaties waar je vandaag een kijkje mag nemen: van de Bana- nenbar - waar door de bezoekers een heus potje gepaaldanst kan worden - tot het Erotisch mu seum of het Cannabis College, waar je kunt leren je gerechten een cannabisboost te geven: 'De mogelijkheden zijn eindeloos, do sering is alles.' De Condomerie in de Warmoes straat is al vroeg in de middag af geladen vol voor de workshop 'condomologie'. Bij de Peepshow staat een flinke rij wachtenden, en het is ook aansluiten in de rij voor de te bezichtigen peeskamer tjes. Vrijwilligster Berna toont de van glimmende tegeltjes voorziene ruimte, waar alleen een alarm knop, een wasbak en, uiteraard, een bed te vinden zijn. Alles keu rig volgens de geldende Arbo-re- gels. Niet wat je noemt knus, maar ja, de gemiddelde klant is ook niet langer dan zes minuten binnen - 'inclusief aan- en uitkle den', weet ze. „Je moet het fysiek maar kunnen, in 8 uur per dag drie tot dertig klanten ontvangen. Ik zeg altijd: sekswerkers bedrij ven topsport." Het Prostitutie Informatie Cen trum (PIC), dat met de open dag het 20-jarig bestaan viert, hoopt dat mensen erdoor anders tegen de buurt gaan aankijken. „Als het om de Wallen gaat, gaat het bijna altijd om mensenhandel, drugs overlast en narigheid", zegt Maris- ka Majoor, PIC-voorvrouw vanaf het prille begin. „Ik steek mijn kop niet in het zand, maar ik zeg: kijk ook eens naar de leuke kan- ten van de buurt. Mensen zijn ver geten hoe bijzonder deze buurt óók is, het is zo ongelooflijk di vers!" „Daar een kroeg, daar verkopen ze hasj, daar werken de dames en daar zit een kinderdagverblijf', il lustreert oud-wijkagent Joep de Groot met een armzwaai de ver scheidenheid van 'zijn' buurt, waar hij 35 jaar werkte. Vandaag gidst de gepensioneerde tijdens een Wallenwandeling die hot spots uit de roemruchte geschie denis van de wijk aandoet. Een wijk in verandering: waar vroeger een befaamde travestietenbar huisde, nippen nu stadse yuppen aan hun ochtendkoffie. De Nieuw- markt-buurt, waar hij als chauf feur van de waterkanonwagen tij dens de metrorellen in 1975 zijn banden stuk reed op de kraaienpo ten van de demonstranten, oogt vredig. Verderop, in sekstheater Casa Ros so is het vrijwel business as usual. Ariel, Chloe en de gespierde John ny D, geven er voor de gelegen heid gekuiste seksshows. Zanger Shai verzorgt de onverwacht mier zoete dagsluiter met liefdesliedjes van Frank Sinatra. „Achttien jaar geleden ontmoette ik hier mijn grote liefde. Bedenk, hier wonen en werken mensen zoals jij en ik. Oordeel niet en wees gewoon ge lukkig." REC ratis monteur by Alles-in-1 Thuis MAANDAG 25 AUGUSTUS 2014 BINNENLAND 5 door Monique Brandt AMSTERDAM - Bam! Een voorbijgan ger, zijn mobieltje nog in zijn opge heven hand, wordt vanachter het raam van een peeskamer stijf ge scholden door de prostituee die hij wilde fotograferen. Woest timmert ze op de ruit. Open Dag op de Am sterdamse Wallen, oké, maar de vrouwen die er werken, willen met rust worden gelaten, zo stond niet voor niets in het dagprogramma dat de man in zijn hand houdt. Mariska Majoor De Belgische vriendinnen Lies, Mieke en Laura maken een selfie in een peeskamer tijdens de open dag van de Wallen, foto Rob Huibers/HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5