Schilderijen in kerk te zien Op zoek naar zeehonden Meester van der Heijdengroeve ZOMERKRANT 5 Zomeragenda MAANDAG 25 AUGUSTUS 2014 dereen loopt met een bepaalde reden! Praten hier over kan, maar is niet noodzakelijk. De rust staat voorop, meditatie kan bijdragen aan de ontspanning. Draag gemakkelijk zittende kleding en schoenen zon der hakken die de voet goed omsluiten (geen slip pers). Prijs incl. drankje Vooraf inschrijven noodzakelijk! Aankoop van strippenkaart €5 of €10) verplicht Braakmanweg (Parkeerterrein Braakman Noord), van 19:00 tot 20:00. Breskens, West Zeeuws-Vlaanderen Avontuurlijke Tochten naar de Zandplaten Je gaat na een korte rondvaart, onder begeleiding van een gids van het schip af, de zandplaat op. Naast Zeehondjes en vele soorten vogels hopen we ook haaientanden, schelpen, enz. te vinden, de vaartocht duurt ongeveer 3 a 4 uur. Eten en drinken aan boord te verkrijgen. Voor de wandeling op de zandplaat moet je goed kunnen lopen en een redelijke condi- 'tie hebben. Voor kinderen geldt een minumleeftijd van 8 jaar. Vertrek vanaf het ponton aan de West-/Handelshaven in Breskens. Deelname: Voor iedereen 20,00 p.p. Aanmelden via het reserveringsformulier op de web site www.defestijn.nl Voor meer informatie: www.defestijn.nl info@defestijn.nl 06-53225401 Handels-/westhaven, Keerdam 1, vanaf 08:30 Breskens, West Zeeuws-Vlaanderen Weekmarkt Markt met een selectie van versproducten als kaas, vleeswaren, groenten. Oranjeplein, van 08:00 tot 12:00 Cadzand-Bad, West Zeeuws-Vlaanderen Zomermarkt Cadzand Bad Elke maandag in Juli en Augustus vindt de zomer markt plaats in Cadzand Bad. Een kleine warenmarkt met een grote verscheiden heid aan artikelen; Vis, groente, kaas, zonnebrillen, oosterse artikelen, sieraden, schoenen, diverse kle ding, hoeden en petten, sjaals .poffertjes en nog veel meer. Boulevard de Wielingen, van 12:00 tot 18:00 Cadzand-Bad, West Zeeuws-Vlaanderen Golfsurfen&SUP en Skim- Bodyboarden Golfsurfen&SUP 20,00 p.p. per uur. Skim- Bodyboarden 15,00 p.p. per uur. Meer info: www.moio.nl Moio Beach, Vlamingpolderweg 3a (Duinovergang 9), van 13:00 tot 16:00 IJzendijke, West Zeeuws-Vlaanderen Rondleidingen in de Valkeniershof tijdens de vakan tieperiodes. Een leuke, educatieve rondleiding met informatie over de valkerij, de vogels, het werken met de vogels en de roofvogels en uilen in de na tuur. Kosten 4,50 per persoon vanaf 12 jaar en kinderen van 4 tot 12 2,50 Klakbaan 5, van 14:00 tot 15:30 Renesse, Schouwen-Duiveland Proefduiken Grevelingenmeer Er gaat een nieuwe wereld voor je open. Met een complete duikuitrusting, duiken we het Gre velingenmeer in. Ineens zijn we gewichtloos en zwe ven tussen de vissen en zien zeesterren, (de basis vaardigheden leer je in het zwembad) Hogezoom 149, gehele dag Meer op www.vwzeeland.nl of op onze site! Zeeland Domburg, Walcheren Seizoensmarkt in Domburg. Iedere maandag van 19 mei t/m 22 september 2014. Juli en augustus van 10.00 uur tot 21.00 uur. Weststraat, Markt, Ooststraat, Stationsstraat, van 10:00 tot 21:00 Middelburg, Walcheren Boeken- en verzamelmarkt in het Centrum van Mid delburg van 11.00 tot 17.00 uur. Markt, van 11:00 tot 17:00 Veere, Walcheren Collectie in kant De tentoonstelling laat zien dat kant nog altijd een inspiratiebron is voor creatief talent. Deelneemsters aan het handwerkcafe hebben de collectie van het museum als uitdaging gebruikt voor nieuwe kantwer ken. Daarbij is gebruik gemaakt van verschillende technieken. De tentoonstelling maakt deel uit van een breder project. Onder de titel "Zeeland zet kant in beeld"staat dit jaar de kunst van het kantklossen centraal in vier Zeeuwse musea: Historisch Museum de Bevelanden in Goes, het Fruitteeltmuseum in Kapelle, Museum de Meestoof in Sint Annaland en Museum de Schot se Huizen in Veere. Workshops in Veere. Het maken van kant kan door iedereen worden geleerd. Met eenvoudige middelen kan al een prachtig resultaat worden behaald. Elke dinsdag van 13.30 tot 16.00 uur kunnen geïnteresserden een workshop bijwonen. Ook wordt een meerdaagse cursus gegeven, waarbij verschillen den technieken en toepassingen aan bod komen. Kaai 27, van 13:00 tot 17:00 Westkapelle, Walcheren Expositie 'Westkapelle 1914-2014, 100 jaar door de ogen van de toerist' In de expositie 'Westkapelle 1914 - 2014, 100 jaar door de ogen van de toerist' biedt het Polderhuismu seum een bijzondere blik op het eigen dorpen om geving. De ogen en de beleving van de toerist zijn maatgevend. Toeristen uit aller tijden hebben het Pol derhuis een blik gegund in hun particuliere herinne ringen op foto en film. Het is inspirerend om op de ze manier naar jezelf te kijken, als inwoner zie je soms de meest bijzonder dingen als de gewoonste zaak van de wereld. Zuidstraat 154- 156, van 10:00 tot 17:00 Diverse locaties, Noord-Beveland Amusefietstocht Noord-Beveland In juli en augustus: iedere dag Met deze tocht kunnen zowel de vaste bewoners, als de toeristen op een leuke en sportieve manier kennismaken met de prachtige natuur en de gastvrij heid van de Noord-Bevelandse horecabedrijven. Deelnemers kunnen zelf de route bepalen d.m.v. het fietsknooppuntenkaart, welke op de deelnamekaart staat. De bedoeling is om meerdere horecabedrijven te be zoeken, en hier uw amusebon in te leveren voor een heerlijk broodje, ijscoupe of salade. De kaart kost €19,50 per persoon En u heeft een besteding van ong. €35,00 Diverse startlocaties, van 10:00 tot 18:00 Wemeldinge, Zuid-Beveland Recreatief volleybal Gezellig met elkaar een potje volleyballen! Schoudeeweg 1, van 21:00 tot 22:30 Biervliet, Zeeuws-Vlaanderen Wandelen voor het leven:GuoLinQiGong Bij deze wandelvorm ademen deelnemers op een specifieke manier die zorgt voor extra zuurstof in het bloed. Dit is goed voor sterke botten en brengt rust in lichaam en geest. Het ontstond in China, waar een vrouw na haar kanker startte met diverse oefeningen om aan te sterken. Dit werd al gauw een groep. De groep ontwikkelt vanzelf een verbondenheid, ie- In de Geerteskerk in Kloetinge la ten vier Kloetingse kunstenaars den de komende weken hun schil derijen zien. Tijdens de expositie is werk te zien van Ad Beaufort, Gerda Bijkerk, Jozé Giele en Willem van Wijn gaarden. De schilders tonen zowel figu ratief als abstract werk tijdens de 'kerk open zomer" die nog duurt tot en met zaterdag 13 september. De kerk is woensdag open van 13.30 tot 16.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Toegang is gratis. m Het interieur van de Geerteskerk in Kloetinge. B De Adriana. De Adriana vaart morgen weer uit voor een tweeëneenhalf uur durende zeehondentocht over de Oosterschelde. Tijdens de ex cursie wordt uitgekeken naar zeehon den die op de zandbanken nabij de Zeelandbrug liggen te rusten. Opstap plaats: Meerpaalweg 20 Yerseke, (mid delste haven). Reserveren noodzakelijk via 00-31 (0)6 22 08 93 93. m De Gildefeesten gingen vorig jaar voor het eerst naar het Minister Le- lyplein. foto Mark Neelemans De Meester van der Heijden- groeve in Nieuw-Namen is een goed bewaard geheim. Het is een van de oudste stukjes van Zeeland. Hier komt oeraarde van 3,5 miljoen jaar oud aan de oppervlakte. Nergens anders zijn schelpen, zand en fossielen uit het tijdvak van het Plio- ceen aan de 'bovengrond' te zien. Kerkepad, van 09:00 tot 17:00 Dit jaar houdt de stichting Gil defeesten van donderdag tot en met zondag de 34ste Feest4Daagse op het Minister Le- lyplein in Sluiskil. Donderdag wordt on- W De Meester van der Heijdengroeve. foto Peter Nicolai dér meer kindermode geshowd,en de band SMASH treedt op. Kijk voor het volledige programma op www.gilde- feesten.com. Mr Lelyplein, 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45