Een koel briesje wanneer je maar wilt Veel variaties op de Tom Collins T Zomerdrankje 4 ZOMERKRANT Shop Top-3 De ambassadeur In huis kan het in de zomer behoorlijk warm worden. Een ventilator kan helpen om het thuis wat aangena mer te maken. De Dyson AMo6 300 mm Cool tafelventila tor is te koop bij www.weh- kamp.nl. Doordat deze ventilator geen bladen heeft, maakt hij min der geluid en verbruikt hij min der energie. Ook is hij daardoor veilig voor kinderhandjes. De Dyson kan zo worden ingesteld, dat hij na een bepaalde tijd wordt uitgeschakeld. Bij www.ffshoppen.nl is de hand ventilator nevel te koop. Voor op het strand of tijdens het zonnen in de achtertuin is deze ventilator erg makkelijk. De ventilator kan gevuld worden met water en dan kun je ermee sprayen. Door de fij ne handgreep ligt hij lekker in de hand. De Bestron DFT45SZ Sta tiefventilator kan door zijn verstel bare statief elke kamer gemakke lijk verkoelen. Ook kan de korf in diverse hoeken worden gedraaid. In de 19e eeuw werd de Tom Collins cocktail bedacht. Een barman die Collins heette, maakte het drankje met jenever als basis. Later werd de jenever vervangen door Old Tom Gin, en dat is hoe de cocktail uiteindelijk aan zijn naam kwam. Om het drankje zelf te maken, vul je de cocktailshaker met gin, citroensap en suikerstroop. Het mengsel moet je goed schudden en in een longdrinkglas met ijs blokjes gieten. Daarna voeg je voorzichtig bruiswater toe. Het glas kun je nog garneren met een schijfje citroen. Op de cocktail zijn veel variaties te bedenken. De gin kun je bijvoorbeeld vervangen door brandy, rum of tequila. De cocktail krijgt zo een andere smaak. Wil je liever een calorie-armere cocktail? Laat de suikerstroop dan weg. Gin bevat namelijk maar wei nig calorieën. „Zoiets zie je niet elke dag. Het is leuk om te zien dat Goes zoveel doet om de kinde ren het naar hun zin te maken", vertelt een bezoeker die naar het spektakel staat te kij ken. Op het plein bij de Mythe worden diverse sporten gedemonstreerd, zoals rugby, hock ey en voetbal, maar er werd ook een de monstratie dans gegeven. Veel kinderen stonden daar vol verbazing en opwinding naar te kijken. Sommigen smeekten hun ouders al om ook lid te worden van de vere niging. De meeste kinderen zijn razend en thousiast en vinden het jammer als het is afgelopen. „Is het nu al afgelopen", vragen sommige kinderen aan hun ouders. „Ik wil nog niet naar huis!" Afgelopen zaterdag veranderde Goes in een waar kinderpara dijs. In de binnenstad was van- alles te beleven voor de aller kleinsten. Het was dan ook be hoorlijk druk. Rond een uur of tien kwamen de eerste kinderen al naar de Grote Markt om samen met hun ouders naar de opbouw van de at tracties te kijken. Sommigen kunnen niet wachten tot het spektakel begint. „Ik moet mijn kinderen nog even in bedwang hou den, maar hopelijk hebben ze daarna een leuke dag die ze niet snel meer zullen ver geten", vertelt een van de daar aanwezige ouders. „Maar kinderen zijn al snel blij, he. Alleen al met zo'n springkussen kunnen ze zich een hele dag vermaken." Goes Kinderstad bestaat uit een heleboel at tracties die door heel de stad te vinden zijn. Het is de bedoeling dat ouders al die plekken met hun kinderen bezoeken. Op de Kalveniershof stond een heuse kinder boerderij, inclusief een varkentje, ezels en geitjes. De kinderen mochten tussen de dieren lopen om ze te aaien. Maar niet ie dereen is zo'n held. „Ik wil alleen als jij meegaat, pappa", roept een jongetje. Ook de tweejarige Emmy is naar Goes Kin derstad gekomen. Haar favoriete attractie is de kinderboerderij, maar ook de draaimo len vindt ze erg leuk. Ze is samen met haar moeder, haar buurvrouw en haar buurjon getje gekomen. „We hebben lekker door de stad gelopen. We kijken dan overal even, en als Emmy graag iets wil doen, stoppen we even", vertelt Emmy's moeder Lydia. „We konden niet alles bekijken, omdat Em my snel moe is en eigenlijk weer naar huis moet. Maar ze heeft het volgens mij zeker naar haar zin gehad." Zelfheeft Lydia ook een leuke middag ge had. „Als de kinderen blij zijn, vind ik het zelf ook al snel leuk. Het is zo grappig dat heel de stad vol met kinderen loopt, dat maakt het heel gezellig. Wij vonden het heerlijk om attracties te bekijken en onder tussen lekker te winkelen." Lydia en Em my vonden het allebei jammer toen het fes tijn alweer afgelopen was. „Volgend jaar gaan we zeker weer!" Maar behalve de kinderboerderij is er nog veel meer te beleven. Kinderen kunnen rij den op een echte kameel, geschminkt wor den of een rondje rijden in een treintje. Die rijdt tussen het normale verkeer, en zit vol kinderen met hun ouders. Een aantal mensen blijft zelfs even staan om te kijken. De handventilator nevel is door zijn kleine formaat handig voor on derweg. En voor extra verkoeling vul je hem met water. Bij www.ffs- hoppert.nl te koop voor 8,90 euro. Voor een briesje in de hele kamer is de Bestron statiefventilator ge schikt Het statief is in hoogte ver stelbaar. De ventilator is bij www.bcc.nl te koop voor 25,99. door Vera van der Haven door Lilian van Gaaien De Tom Collins cocktail in een longdrinkglas. O De Dyson tafelventilator is stiller en gebruikt minder energie dan traditionele ventilatoren met bla den. Hij is bestellen bij www.weh- kamp.nl voor 349,00 euro. Goes voor een kinderparadi j s dagje door Lilian van Gaaien Goes Kinderstad is een jaarlijks evenement. Voor meer informatie kijk je op Goesis- goes.nl/goes-kinderstad. M Kinderen vermaken zich tijdens Goes Kinderstad. foto Johan van der Heijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 44