Gewaagde rit helpt Verschoor aan zege Scouts zien Van de Ven stunten op landen-WK SPORT 37 Zeeuwse overgangsklassers treffen hun laatste voorbereidingen op de veldcompetitie. VLISSINGEN - Een week voor aan vang van een nieuw korfbalsei zoen namen twee van de drie Zeeuwse overgangsklassers hun eigen traditionele oefentoernooi te baat als laatste serieuze test. TOP-trainer Arco Goedkoop was in zijn nopjes met de Arnemuid- se toernooicommissie, die in zijn ogen gezorgd had voor een uitste kende bezetting van de vierkamp. Hij was ook te spreken over de re sultaten van zijn team. Tevreden geluiden kwamen er ook uit 's-Heer Hendrikskinderen, waar trainer Jouri van den Broeke zijn definitieve ploeg aan het werk zag. TOP WINT TWEEMAAL TOP kreeg vroeg op de middag hoofdklasser Wageningen als eer ste opponent. In twee keer 25 mi nuten boekte de ruime, verjongde selectie een 11-10-overwinning. Hoewel Arco Goedkoop tevreden was met het resultaat, miste hij de nodige puntjes op de i. Een aantal vastigheden ontbrak. Maar dat was niet verwonderlijk, aangezien hij nog volop aan het selecteren was. De zes junioren in zijn groep maakten in elk geval indruk. Tegen Voorwaarts, uitkomend in de hoogste Belgische klasse, werd een 12-11-overwinning geboekt. In de slotfase toonden de Arnemui- denaars de absolute wil om te winnen. „Het kostte gevoelsmatig meer moeite om deze partij uit het vuur te slepen dan die tegen Wageningen", zei de trainer. Hoewel Goedkoop content was met de twee winstpartijen haastte hij zich om de verwachtingen te temperen. TJOBA VERLIEST FINALE Met de deelname van de twee Bel gische eersteklassers AKC en Kwik, overgangsklasser Albatros en eersteklasser Fortis kreeg het oefentoernooi van Tjoba een pri ma affiche. In twee poules van drie ploegen (derdeklasser Togo completeerde het veld) werd naar een finalewedstrijd toegewerkt. In tegenstelling tot TOP speelde Tjoba al met het achttal dat aan de competitie begint. Dus met Den nis Broerse, Patrick de Bruine en Sharon Goedegebure in plaats van Marcel de Dreu, Robin Harinck en Manon Braam. Vanwege de aanvallende onwen nigheden in de ochtendpartij te gen Fortis (7-5-winst) was Van den Broeke blij met nog twee oe fenduels van tweemaal twintig mi nuten. Tegen AKC (7-6) stond Tjo ba organisatorisch een stuk beter, maar ontbrak het aan scherpte. In de finale tegen Albatros brak de vermoeidheid Tjoba op. De forma tie uit Zwijndrecht won met 13-7. TOP begint de veldcompetitie met een uitwedstrijd bij Tempo. Tjoba speelt meteen een Zeeuwse derby: het Middelburgse Swift komt op bezoek in 's-Heer Hendrikskinde ren. De Motorcross des Nations - het landen-WK - is een prestigieuze wedstrijd. De hele crosswereld kijkt mee. Van tal van merken wa ren er scouts aanwezig in Tsje chië. Van de Ven, die nu op een Yamaha rijdt, zal na het seizoen aanbiedingen gaan krijgen, zo is de verwachting. Eerder dit jaar liet de Walcherse scholiere zich ook al goed zien tijdens de WK- wedstrijden. In de strijd om de wereldtitel eindigde ze als vijfde. In Tsjechië had Van de Ven in de eerste manche kopstart. Nadat ze gepasseerd werd door de Italiaan se Chiara Fontanesi, reed de Vlis singse in het spoor van de drie voudig wereldkampioene naar de tweede plaats. In de tweede manche was Fonta nesi snel gevlogen en verdrong de Fran^aise Livia Lancelot na ver loop van tijd Nancy van de Ven van de tweede plek. Vervolgens besloot de Zeeuwse de derde plaats te verdedigen, in de weten schap dat ze daarmee zeker zou zijn van de tweede stek in de eindrangschikking. In het landenklassement werd Ne derland vierde. Marianne Veen- stra werd in beide manches ne gende. Was zij één plaats hoger geëindigd in de tweede heat, dan was het Oranje-tweetal op het po dium gekomen. Van de Ven rijdt komend week einde nog een strandcross op het Gelderse Strand Nulde (Beach on Wheels) en daarna volgt een pau ze. Komende winter zal ze actief zijn in de Verenigde Staten, waar na al weer snel de WK-wedstrij- den in Qatar en Thailand volgen. Het parkoers dat Martin de Kroo uit de hoge hoed had getoverd, be vatte geen valkuilen, maar de rui ters moesten wel van de eerste tot de laatste sprong opletten. Als eer ste starter in de barrage van de klasse Z reed de Zweedse Aman da Landeblad foutloos rond. Haar op het oog snelle eindtijd was 54,61 seconden. lil Buijze uit Baar land liet zien dat het veel sneller kon: 49,40 tellen en ook zonder strafpunten. Maar het laatste woord was aan Thomas Ver schoor en Balou VZ. Met een beke ken rit stuurde hij de vosruin in 44,78 seconden naar de zege. „Ik had lil zien rijden en wist dat ik om te winnen met een korte wending van hindernis twee naar de dikke oxer moest gaan. Ge waagd, maar Balou pakte goed aan en het lukte. Daarmee won ik zo veel tijd, dat ik de rest van het parkoers op safe kon rijden", ver telde Verschoor. lil Buijze kon goed leven met zijn tweede plaats. „Natuurlijk had ik graag gewonnen. Toen ik de tijd zag, dacht ik ook dat het goed zat. Maar ik ben tevreden. Ik rijd Ve nus nu zes maanden. Het is een fijn paard, dat veel vermogen heeft en goed meedenkt in het parkoers. Ze toonde vandaag ook weer veel progressie." In M stuurde Verschoor als eerste in de barrage de schimmelruin Coco Blue De Lui in 51,53 secon den foutloos rond. Naar later bleek gooide de combinatie hier mee de deur voor zijn achtervol gers in het slot. Ellen Briquet uit Vogelwaarde eindigde met de vos- ruin Afrovlack met een spring- fout in de beslissende ronde op de tweede stek. MAANDAG 25 AUGUSTUS 2014 Jonkies maken indruk bij TOP door JaapJan Ritsema Overgangsklasser TOP Arne- muiden won zaterdag beide wedstrijden op het eigen oe fentoernooi. TOP-korfballer Jurriaan Bouwens is in balbezit tijdens het duel met Wageningen. foto Ruben Oreel door Lucien Roelandt door Roeland van Vliet VLISSINGEN - Het Vlissingse topta lent Nancy van de Ven heeft giste ren bij de Motorcross des Nations verrassend beslag gelegd op de tweede plaats in het individuele klassement. Op het modderige cir cuit in het Tsjechische Pacov hield ze een aantal meervoudig wereld kampioenen achter zich. Nancy van de Ven NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Tho mas Verschoor was zaterdag in de springwedstrijd op het Hippisch Sportcentrum De Kroo in Nieuw en Sint Joosland de gevierde man. De ruiter uit 's-Heerenhoek won met de ruin Balou VZ in de klasse Z. Daarnaast stuurde hij in M de schimmel Coco Blue De Lui naar de overwinning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37