koel in de finale Niels Mesu teleurgesteld over derde plaats op Open NK skeeleren Eerste zege Lars Oreel, zestiende voor Arjan Poleij SPORT 35 Motorcrossers strijden op circuit in Vlissingen-Oost verbeten om de clubtitels van MSV de Uitlaat. winstpremies op. Bij de vrouwen ging de overwinning naar Aileen de Graaf. Zij versloeg haar tegen standster Marjolein Bunk overtui gend met 5-0 in legs. Hiermee maakte zij haar trilogie compleet. De eindzeges van de vorige twee edities van het toernooi had de dartster uit Bunschoten namelijk ook al op haar naam staan. De Graaf kreeg op weg naar haar derde eindoverwinning op rij ove rigens geen enkele leg tegen en haar overwinning was dus meer dan terecht. De toernooiwinst le verde haar vijfhonderd euro op. Aan de derde editie van het groot ste dartsevenement van Zeeland deden dit jaar 215 darters mee; 180 mannen en 35 vrouwen. Hiermee werden de aantallen van de voor gaande edities overtroffen. „Het was dan ook een fantastisch toer nooi", meldde de Stichting Darts Zeeland, dat het toernooi organi seerde. VLISSINGEN - Op een goed berijd baar circuit in Vlissingen-Oost werd zaterdag de vierde en laatste wedstrijd voor het clubkampioen schap van MSV de Uitlaat verre den. In de zwaarste klasse, de MX 1, was er een prachtig duel tussen de gebroeders Steven en Casper Ovaa. De jongste van de twee - Steven - ging met de dagwinst aan de haal. Casper liet wel even aan zijn 'broertje' zien hoe een snelle start eruit dient te zien. Hij nam telkens kopstart. In de eerste twee manches moest hij echter de winst aan zijn jongere broer la ten. „Ik rij momenteel veel te wei nig om het een hele manche vol te kunnen houden. En ten koste van alles wil ik niet winnen, want dan gaat het mis", sprak hij. La chende derde was Tommy van Wanrooij. Hij pakte de clubtitel, ook al omdat Steven Ovaa een wedstrijd miste. Bij de MX 2 4-takten was Kevin Spruijt uit Meliskerke duidelijk het sterkst. De Husqvarna-rijder won de eerste twee manches met overmacht. De derde manche liet hij schieten om spoorslags te vertrekken naar Orp le Grand, waar een dag later wedstrijden om het Belgisch kampioenschap op het programma stonden. Nu was de dagwinst voor Gian Carlo Buijs en de titel voor René No- wak. Bij de veteranen was er een prach tige strijd om de titel. Drie rijders maakten daar nog aanspraak op. Joost Serrarens uit Lamswaarde vertrok als leider. Hij voelde de hete adem in de nek van het Vlis- singse tweetal Mykel van de Goor en Thijs Lampio. Door drie manche-overwinnin gen gingen de dagwinst en de ti tel naar Van de Goor. De echte ve teranen bevonden zich meer naar achteren in het veld, zoals de zes tigjarige Belg Jos Anthonissen uit Wuustwezel en zijn één jaar jon gere Nederlandse collega Peter Roelofs uit Meliskerke. Anthonis sen: „Ik heb een drukke job als ar chitect en dit is voor mij een idea le uitlaatklep. Mijn vrouw gaat tennissen en dat vind ik saai. Risi co neem ik niet meer, maar ik pro beer zo goed mogelijk te preste ren." Guido Boone uit Oost-Souburg pakte net als vorig jaar de titel in de klasse MX 2 2-takten. De dag winst was na een spannende strijd voor Bart Klijn uit Oud dorp. Ver voor de rest vocht hij met Boone om de winst. Klijn won de eerste en derde manche en behaalde drie punten meer. Risico neem ik niet meer, maar ik probeer zo goed mogelijk te presteren De wedstrijd werd geregeerd door Van Werven, de ploeg van Gary Hekman. De pijlsnelle man uit Gramsbergen aasde op een pe lotonsprint en liet zijn ploeggeno ten een hels tempo ontwikkelen. Ontsnappen was nauwelijks mo gelijk. Niels Mesu probeerde het in de slotfase drie keer, pakte steeds een meter of vijftig, maar werd keer op keer teruggepakt. Mesu: „Ik lag de afgelopen week met trillende benen op bed. Het leek wel of ze op springen ston den. Ik ben de laatste tijd ontzet tend fit. Hoe zwaarder de wed strijd, hoe beter ik word. Ik train op schema's van ploegleider/ trai ner Jillert Anema en die werkten toe naar deze wedstrijd. Dat is goed gelukt." Mesu had gehoopt op een wed strijd met man-tegen-mangevech- ten. Maar daarvoor waaide het te weinig en reed de ploeg van Hek man te hard. Niels' broer Erwin probeerde het in één van de plaat- stelijke laatste ronden ook nog een keer, maar ook hij werd door de TGV van Hekman achterhaald. Uiteindelijk kwam het aan op een eindsprint van een flink peloton. Zoals vaker was Gary Hekman het snelst, voor de Belg Bart Swings en Niels Mesu. „In deze si tuatie was dat het maximaal haal bare", keek Niels Mesu terug. Erwin Mesu sprintte naar de acht tiende plaats. Bij de mannen 50+ legde Kees Cijsouw uit Oostburg knap beslag op de tweede plaats. Het was de laatste skeelerwed strijd van het seizoen. De broers Mesu nemen nu een weekje rust en gaan zich daarna voorbereiden op het schaatsseizoen. Niels Mesu gaat volgende week met zijn ploeg op trainingskamp in het Ita liaanse Levigno. Daarna volgt een trainingskamp in Erfurt, Duits land. Op 20 oktober wordt de eer ste schaatsmarathon verreden. „Ik heb er heel veel zin en vertrou wen in", keek Niels Mesu gisteren vooruit. „Ik voel me heel goed en die schema's van Jillert Anema blijken goed te werken." VLISSINGEN - Wielrenner Lars Oreel (15) uit Goes heeft gisteren zijn eerste overwinning behaald als nieuweling. De coureur was in de Ronde van Hoogerheide de snelste in de massasprint. Onder weg pakte de eerstejaars nieuwe ling van ZRTC Middelkamp ook enkele premies mee. Arjan Poleij boekte zaterdag in Huijbergen zijn zestiende zege van het seizoen. De renner uit Kruiningen rijdt in categorie 6 (tot en met 13 jaar). Gisteren werd Poleij tweede in de Ronde van de Gedemptehaven in Bergen op Zoom. In Huijbergen legde Jurgen Mesu uit Middelburg beslag op de derde plaats in de categorie 5. In Bergen op Zoom stond Pepijn Hil- lemans uit Middelburg in de cate gorie 7 op het hoogste podium. Maureen Arens uit Kruiningen werd derde in de categorie 3. Geen lustrum voor Peter de Bree Het is Peter de Bree niet ge lukt om in Oegstgeest het PK Interieurtoernooi voor de vijfde keer op rij te win nen. Ian van Krieken, team genoot bij Lands Welvaren/ RBS, nam de titel in de klas se 47-2 over. De Bree begon ongeslagen en met hoog een moyenne (27.27) aan de slot dag. Daarna viel hij terug. De Middelburger verloor de kruisfinale van Johan Devos en de strijd om de derde plaats van Dennis Timmer. Van de Broeke wint Ossenkoppenloop Erwin van de Broeke won zaterdag de eerste editie van de Ossenkoppenloop in Os- senisse. De Axelaar bleef na twaalf kilometer Terneuze— naar Sander Post twee minu ten voor. Bij de vrouwen ging de zege naar Petra Ra- senberg uit Terneuzen. De loop werd gehouden ter gele genheid van het 850-jarig be staan van Ossenisse en het tweehonderdjarig bestaan van Zeeuws-Vlaanderen. Roose zesde op WK course racing De uit Vlissingen afkomsti ge kitesurfster Kat ja Roose is zaterdag als zesde geëin digd tijdens het wereldkam pioenschap course racing. Voor haar was dat een enigs zins tegenvallend resultaat. Roose kwam tijdens de vijf tien races in Turkije niet goed uit de verf. Met een net toresultaat van 74 (straf)pun- ten eindigde ze ver achter de Engelse wereldkampioe ne Steph Bridge. Van Sparrentak wint Pandaloop De 19e editie van de Panda loop is gewonnen door Wim van Sparrentak. Hij won de wedstrijd over tien kilometer bij Oostkapelle voor het eerst, na al drie keer tweede geworden te zijn. David Schrier werd tweede, Marcel Fiering der de. Bij de vrouwen won Bregje van der Meer. Bij de deelnemers onder de zes tien jaar was Jochem van der Meer het snelst. Groene Ster wint Goormachtig Schaal De zaalvoetballers van Groe ne Ster Ai hebben in sport hal De Sprong in Middel burg de achtste editie van het toernooi om de Eddy Goormachtig Schaal gewon nen. De finale tegen het ver rassend sterk spelende Van Oeveren-WIK eindigde in 1-1, waardoor een verlenging noodzakelijk werd. Na vier minuten scoorde Groene Ster Ai de 'golden goal', waardoor het winnaar werd. Broers Ovaa zij aan zij in MX1 -klasse MAANDAG 25 AUGUSTUS 2014 door Herman Heuvink Jos Anthonissen door Koen de Vries HALLUM - Niels Mesu stond zater dag op het podium van het Open NK skeeleren, maar echt tevreden kon de Middelburger met zijn der de plaats niet zijn. „Ik baal behoor lijk", sprak hij na afloop van de Bartlehiemtocht, een wedstrijd over honderd kilometer met start en finish in het Friese Hallum. „Ik had superbenen. Er had meer inge zeten, maar de koers verliep niet zoals ik had verwacht." OEGSTCEEST VLISSINGEN ISTANBUL OOSTKAPELLE MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35