Hansweertse zeedijk is molshoopje voor Bollen Van Rijswijk schat de laatste meters goed in Darter Noppert houdt hoofd Kleppe wint Zeeland Luctor'88 komt tegen RBC vier keer Refinery toernooi op voorsprong, maar verliest toch 34 SPORT m De meeste bewondering in Hans- weert was weggelegd voor de win naar bij de amateurs 40+, die in de regio op vakantie was. De Belg Erwin Bollen is in eigen land een klasse apart. „Maar nu wilde ik toch wel eens een wedstrijdje in Nederland meepikken. Niet al leen om te zien of ik hier ook een rol van betekenis kon spelen, maar vooral om eens een Neder lands criterium mee te maken", vertelde hij na de wedstrijd waar in hij zich op vele vlakken de sterkste toonde. Bollen won niet alleen de hoofd prijs, maar mocht ook flink wat premies mee naar huis nemen. Met andere woorden: de kennis making met het Nederlandse wiel rennen was hem goed bevallen. „Ik rijd veel wedstrijden in de Ar dennen. Daar is het vooral zwaar en daar heb ik nu voordeel van ge had. Vooral op het klimmetje", al dus Bollen, die in Hansweert zijn 38e zege boekte. Bij de amateurs was Jacob Wijns tra dus de snelste. Vince Geijs en Kees Raats waren de snelsten in de D-categorie en de SP-klasse. De wedstrijd in Nieuw- en Sint Joosland was een harde en een spannende aangelegenheid. Op het ruim vier kilometer lange par koers werden verschillende ont snappingspogingen op gang ge bracht, zoals die door Marcel Fou- draine en een opnieuw erg strijd vaardige Alexander Paardekooper. Ettelijke malen staken zij de lont in het kruitvat maar steeds wer den zij door een jagend peloton ingerekend. Het liep uiteindelijk uit op een massale aankomst, waarin de hoofdrol was wegge legd voor Jamie van Rijswijk. De in Oudheusden woonachtige ren ner had de aankomst goed inge schat. „Ik had gezien dat ik met een lange spurt kans zou maken. Vandaar dat ik al ruimschoots voor het ingaan van de laatste bocht heb aangezet", vertelde Van Rijswijk, partner van de voormali ge Zeeuws- Vlaamse Renske Doe- dee die een paar weken geleden nog wereldkampioene bij de vrou wen van de wielerbond ICF (Inter national Cycling Federation) werd. Van Rijswijk bleef Edzard van Ewijk (tweede) en Erik Ver- eecken (derde) voor. „Ik moest het van mijn souplesse hebben en dat is aardig gelukt", merkte hij achteraf op. Bij de amateurs 40+ ging de zege naar Nicky Deijkers (Sint Wille- brord), Dennis Mijnsbergen en Jan van Belzen wonnen de D-cate- gorie en S/P-klasse. k. Het was spannend tijdens de man- nenfïnale, al leek het hier aan vankelijk niet op. Noppert wist de eerste twee sets namelijk ge makkelijk naar zich toe te trek ken (3-1 en 3-1), waardoor hij nog maar één set hoefde te win nen om de hoofdprijs in de wacht te slepen. Zijn tegenstan der Peter Marissen uit Assen gaf zich echter niet gewonnen en won op zijn beurt ook twee sets op rij (1-3 en 0-3). Een vijfde, beslissende set moest er voor zorgen dat er een winnaar kwam. Deze werd met 3-1 gewonnen door Noppert, waar door hij er met de toernooiwinst vandoor ging. Met de eindoverwinning overtrof Danny Noppert, die in de halve fi nale met 6-2 in legs won van de Belg Kenny Neyens, zijn prestatie van vorig jaar. Toen werd hij in de finale verslagen door Jan Dekker uit Emmen. Noppert streek een slordige tweeduizend euro aan - Dat Tim Kleppe het mannentoer- nooi wist te winnen, kwam niet als een verrassing. De Goesenaar was de nummer één van de plaat singslijst en had in de halve finale de als tweede geplaatste Martijn Hendriksen al gemakkelijk versla gen (6-1 6-4). Ook in de finale maakte Kleppe zijn favorietenrol waar. Hij wist Armand van Veen met 6-4 en 6-3 opzij te zetten. En ook bij de vrouwen ging de ti tel naar de nummer één van de plaatsingslijst, Barbara Boone. Zij was in de finale veel te sterk voor Marloes van Trigt: 6-0 6-2. In het mannendubbeltoernooi toonden Ruben Hendrikse en Rogier van Housselt zich de sterk- sten. Zij waren in de eindstrijd na iets meer dan anderhalf uur klaar met het duo Tim Kleppe/Sander Pleijte 7-6 (3) 6-1. Het dubbeltoernooi bij de vrou wen werd gewonnen door Anne ke Hoogesteger en Marjon Snoek-Ubachs. Zij waren in een spectaculaire finale te sterk voor het als eerste geplaatste duo Chan- tal Bruijnzeel/Marloes Meulmees- ter (7-5 2-6 6-3). Meulmeester trok in het gemengddubbel wel aan het langste eind. Samen met Stefan Nonnekes versloeg ze in de finale Menno Kole en Jacky Stee houwer: 3-6 6-16-1. Poule 209. Lewedorpse Boys-SPS 6-0: Lewedorpse Boys was met 6-0 nog lief voor SPS. Matthijs van 't Westeinde opende de score na een kwartier en Mar cel Rooze verdubbelde die marge. Nog voor rust bracht Jasper Ver donk de 3-0 op het scorebord, na een fraaie combinatie via de rech terflank. Rooze tekende daarna ook voor de 4-0. Robin Huijskens en Stefan Moison pikten in de tweede helft hun doelpuntje mee. Luctor'88-RBC 4-5: RBC kwam als winnaar uit het doelpuntenfes- tijn. Luctor'88 kwam vier keer op voorsprong, maar vier keer maak te RBC die voorsprong teniet bin nen nog geen vijf minuten. Ru ben de Jonge, Stefan Boonman en Roy van Leeuwen (twee keer) scoorden namens de thuisploeg. Mohamed El Moussaoui (drie keer) en Casper Verkooijen (eigen goal) zorgden telkens voor de ge lijkmaker. In de 88e minuut be zorgde Anouar El Khassim RBC de zege, die over negentig minu ten gezien verdiend was. Poule 211. Hansweertse Boys-De- vo 1-5: Nadat Davey Krayenbrink op slag van rust de 1-2 had ge maakt voor de Hansweertse Boys - Nicky van Geesbergen en Pa trick Koevoets hadden daarvoor voor de 0-1 en 0-2 gezorgd na mens Devo - gloorde er hoop bij de thuisclub. De 2-2 hing in de lucht, maar in plaats daarvan scoorde Devo een kwartier na rust de 1-3. Patrick Koevoets was andermaal trefzeker en deelde daarmee de genadeslag uit. Koe voets maakte later ook nog zijn derde van de middag (1-4). Mark Schoonen scoorde de 1-5. Poule 214. Biervliet-Wolfaarts- dijk 7-0: Biervliet was de betere ploeg maar de 7-0-uitslag was ge flatteerd. In een wedstrijd die zich vooral op het middenveld af speelde werd het na drie minuten 1-0 via Tim Bogaart. In het ver volg van het duel scoorden de Zeeuws-Vlamingen tweemaal drie keer in een tijdsbestek van zes minuten. Eerst deden Jordi Verstraeten, Tim Boogaart en Fer- co van der Hooft dat en in de slot minuten scoorden Maik Maas, Tim Bogaart en Jordi Verstraeten kort na elkaar. door Wim de Vos HANSWEERT - In Hansweert speel de de iedere ronde terugkerende beklimming van de zeedijk een be langrijke rol in het verloop van de wielerwedstrijden van TMZ. Al vroeg in de wedstrijd kwamen bij de amateurs A vier coureurs aan kop. Dat kwartet werd nooit be dreigd. Van het viertal was Jacob Wijnstra uit Kapelle de sterkste. door Wim de Vos NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Ooit was Jamie van Rijswijk een verdien stelijk wielrenner bij de elites. Enke le jaren geleden zette hij zijn fiets aan de kant, maar na een periode van inactiviteit rijdt de Brabander opnieuw wedstrijden. Van Rijswijk rijdt voornamelijk bij de amateurs en is daarom regelmatig bij de koersen van TMZ te vinden. Zoals in Nieuw- en Sint Joosland, waar hij verrassend naar de overwinning reed. Alleen de Graaf uit Bunschoten won voor de derde keer op rij het Open Zeeland dartstoernooi. foto Izaak Verkeste door Daniel Vervelde OOST-SOUBURG - Het Open Zeeland Darts-toernooi is gewonnen door Danny Noppert. In Sporthal De Belt in Oost-Souburg gooide de Fries uit Joure het meest efficiënt met zijn pij len en bereikte als eerste de nul. Het vrouwentoernooi werd voor de der de keer op rij gewonnen door Aileen de Graaf. door Daniel Vervelde HEINKENSZAND - Het Zeeland Refi- nery-toernooi in Heinkenszand is gewonnen door Tim Kleppe. De tennisser uit Goes was op de ba nen van tennisvereniging Tebo in de eindstrijd te sterk voor Armand van Veen. Barbara Boone won bij de vrouwen. Zij versloeg Marloes van Trigt in de finale. door Arwin Willemsen VLISSINGEN - Luctor'88 kwam giste ren in de bekerwedstrijd tegen RBC vier keer op voorsprong maar verloor alsnog met 5-4. Mohamed El Moussaoui was met drie doel punten de smaakmaker bij bijna een volledig vernieuwd RBC.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34