Nieuwdorp wint door drie goals De Goffau Hoedekenskerke moet acht goals slikken 32 SPORT DISTRICTSBEKER Philippine herstelt na de pauze tegen Kruiningen de in de eerste helft opgelopen averij: 5-2-zege. Poule 118. VCK-RCS 2-2: In een open eerste helft waren de beste kansen voor RCS. Via Joey Katzen- bauer kwam RCS aan de 0-1. In de tweede helft kreeg VCK een strafschop. Luc Martens zag zijn inzet gestopt worden, maar in de rebound schoot Simon Voet de ploeg van trainer Edwin Kriens alsnog naar de 1-1. Scheidsrechter De Pater zag daar na een overtreding in een duel van Yorben Weststrate met Mer- vin Niemantsverdriet. Vanaf de strafschopstip zorgde Jordy Nij- land voor de 1-2. Na een verkeerde uittrap van de RCS-doelman scoorde Erik Goudt daarna de 2-2. Oostkapelle-Noad'67 4-1: Tweede klasser Oostkapelle kwam via Ar jen Pattenier op een i-o-voor- sprong. Daarna bouwde de thuis ploeg de score vrij eenvoudig uit. Jar no Poortvliet maakte er 2-0 van en via Sander de Kam werd het 3-0. Poortvliet zorgde met zijn tweede treffer voor de 4-0. Tien minuten voor tijd deed Rob den Engelsman namens Noad'67 nog wat terug. Poule 122. Nieuwdorp-Seolto 3-0: Na een kwartier had het al 3-0 moeten staan, maar de thuis ploeg was met name in het ope ningskwartier slordig in de afwer king. Twee minuten voor rust brak Martijn de Goffau de ban. Na een van de achterlijn terugge legde voorzet van Stefan van de Klooster prikte De Goffau zijn tweede treffer in de bovenhoek. Tien minuten voor tijd tekende De Goffau, nadat hij de Seol- to-doelman omspeelde, ook voor de derde Nieuwdorpse treffer. WHS-Hoeven 4-4: Bij WHS over heerste de teleurstelling na het ge lijkspel. Door twee goals van Ar- win de Witte kwam WHS op 2-0, maar Erwin Roks trok de stand met twee treffer weer gelijk. Via Rudy Ridderhof kwam de ploeg uit. St. Annaland voor rust alsnog op voorsprong. Na de pauze schoot Thomas van de Broek Hoe ven naar de 3-3 maar via de Zeeuws topscorer van vorig jaar, Sander van 't Hof, kwam WHS voor de derde keer op voorsprong. Met zijn derde goal zorgde Roks voor de 4-4. Poule 218. RSV-Vosmeer 3-3: Alle doelpunten vielen in de tweede helft. In de 53e minuut zette Karei van Zanten Vosmeer op voor sprong. Via Werner Zwart kwam de thuisploeg langszij, maar daar na kwam de equipe van trainer Cees Stoutjesdijk sterk terug. Door goals van Van Zanten (78e minuut) en Martin de Jager (88e minuut) leek Vosmeer op weg naar de eerste bekerzege. In de laatste minuten ging het toch nog fout voor de Zeeuwse. Uit een strafschop maakte Frank de Leeuw 2-3 en via Ruben Heek viel ook de 3-3 nog. VLISSINGEN - Maarten van Hecke had met vier treffers een groot aandeel in de 5-2-overwinning van Philippine op Kruiningen. Zaamslag kwam tekort tegen Zee- landia Middelburg (1-3). Zon dag-vierdeklasser Zeeland Sport behaalde een monsterscore (9-0) tegen Cadzand, dat in de competi tie uitkomt in de reserveklasse. Poule 121. Philippine-Kruiningen 5-2: Maarten van Hecke was met vier doelpunten de man van de wedstrijd. Een goede start van de zondag-derdeklasser werd be loond met een kopbaldoelpunt van Van Hecke. Kruiningen draai de nog voor de rust via treffers van Lars Steendijk (strafschop) en Lennart van de Berge de rollen om: 1-2. Philippine liep na rust dankzij een zuivere hattrick van Van Hecke en een treffer van Lun- ven Vermeer uit naar de 5-2-winst. Bij Kruiningen kreeg Gert-Jan van der Pol een half uur voor tijd een rode kaart na het vasthouden van een doorgebro ken speler. Poule 123. Clinge-Veere 2-2: Een terechte eindstand. Clinge begon sterk en nam door Chris Seghers op aangeven van Thomas Leegwa ter een vroege i-o-voorsprong. Nog voor de rust zette Veere via Lorenzo de Groot en Jelte Maljers de situatie recht. In de tweede helft rondde Sven D'Hooge voor Clinge een goede aanval af: 2-2. Zaamslag-Zeelandia Middelburg 1-3: De thuisclub liep achter de fei ten aan en keek bij de rust tegen een 2-0-achterstand aan. Eerst strafte Daniël Wissel een fout af in de Zaamslag-verdediging en daarna zorgde invaller Rogier Veenstra met zijn eerste balcon tact voor de 0-2. Zaamslag begon na rust beter en kwam via een strafschop van Michiel Leijte te rug in de wedstrijd. Wissel gooi de het duel op slot met een fraaie lob: 1-3. Leijte moest vlak voor tijd nog met een rode kaart (twee de gele kaart) vertrekken. Poule 201. Kloetinge 2-Aarden- burg 3-0: Aardenburg bleef voor rust op de been, maar moest daar na zwichten voor de aanvalsgol ven van de thuisclub. Bas Biester- bosch en twee treffers van A-ju nior Corné de Jonge bezorgden Kloetinge de 3-0-winst. SDO'63-Apollo 4-3: Voor rust wa ren de partijen in evenwicht: 2-2. Leon Lambert en Robin Braam scoorden voor Apollo'69, Tristan Vis en Kevin Schot voor SDO'63. In de tweede helft namen de Zeeuws-Vlamingen door treffers van Schot en Colin Dieleman een voorschot op de overwinning. Apollo kwam nog door een onge lukkig eigen doelpunt van Bart Hendriks terug in de wedstrijd, maar het bleef bij 4-3. Poule 202. Hulsterloo-WIK'57 3-3: WIK'57 kwam dankzij een treffer van Wilmar Berrevoets in de slotminuut langszij. Na een o-o-ruststand kwam de wedstrijd na de pauze op gang. Frank den Boer en Berrevoets zetten de ploeg uit Kerkwerve op 0-2, maar Christoph Praet zette met een zui vere hattrick de achterstand om in een 3-2-voorsprong. Daarna maakte WIK alsnog gelijk: 3-3. IJzendijke-SVD/Volharding 1-0: Dwight van Hulle forceerde in de slotfase voor IJzendijke de winst. De zege was verdiend. Alleen in het eerste kwartier was het duel in evenwicht. Daarna moest de ploeg uit Driewegen zich beper ken tot verdedigen. SVD/ Volharding speelde met een tome loze inzet en leek stand te hou den totdat Van Hulle uit een hoek schop raak schoot: 1-0. Poule 203. Cadzand-Zeeland Sport 0-9: De Vlissingers waren niet te stuiten. De Zeeuws-Vla mingen hielden de schade bij de rust nog beperkt tot 3-0. „In het laatste kwartier ging het hard", zei Cadzand-trainer Rudy Corne- lis. Wouter van Belzen scoorde drie keer. De andere goals werden gemaakt door Shairaz Kasiemk- han, Arnoud Stok, Semmi de Me- ij, Tom Duren, Sander Goedegebu- re en Lennart Reijnierse. Sluis-Colijnsplaatse Boys 2-4: Het was een open wedstrijd. Co- lijnsplaatse Boys was effectiever en zag Niels Versluis (strafschop) en Sander Sallet scoren. Ronny Poule 205. Heinkenszand-Meto 5-0: Heinkenszand had geen kind aan vierdeklasser Meto, dat geen moment indruk kon maken. Na een vroeg doelpunt van Kevin Ja- cobusse, bepaalde Dennis Krijger de ruststand in de 38e minuut op 2-0. Na de hervatting bouwde Heinkenszand de voorsprong steeds verder uit. 3-0 werd het door Martijn Simonse, 4-0 door Dennis Krijger en 5-0 door op nieuw Simonse. Steen-SC Stavenisse 1-0: Het sterk verjongde Steen behaalde een nipte maar meer dan verdien de 1-0-zege op SC Stavenisse. De thuisclub had bijna voortdurend een overwicht, kreeg ook kansen maar was niet effectief genoeg. Twintig minuten voor tijd beslis te Steen alsnog de wedstrijd. Ran dy Houwer scoorde toen de enige treffer van de wedstrijd: 1-0. Poule 206. Grenswachters-Hoe- dekenskerke 8-1: Als de wed strijd tegen Grenswachters maat gevend was, gaat Hoedekenskerke een moeilijk seizoen tegemoet. De Bevelandse zaterdag-vierde klasser ging na een 4-0-achter- stand bij de rust met 8-1 onderuit. Roy Belde, Ronald Clarijs (2x) en Joris Koeleman voerden de score in de eerste helft al op, na de rust waren opnieuw Belde, Art van Til burg en Marino Petaio (2x) de doelpuntenmakers. Voor de bezoe kers scoorde Corné Haai tegen bij 5-0. Halsteren (zaterdag)-Sluiskil 1-3: Sluiskil kwam al vroeg in de wed strijd op voorsprong door een doelpunt van Boas Wolfert. Hoe wel de thuisclub daarna regelma tig aandrong, werd het nog voor de rust 0-2 door een goal van Mur- sel Kesikbas. Kort na de hervat ting blies Halsteren de wedstrijd nieuw leven in toen John Lam- brechts een strafschop benutte, maar halverwege de tweede helft bracht Randy Zandstra de marge weer op twee treffers. Daarna kwam Sluiskil niet meer in de pro blemen. Poule 207. Oostburg-FC Bergen 3-1: Voor de rust ging de wed strijd redelijk gelijk op, maar na de hervatting was Oostburg de bo venliggende partij. Op de 3-1-eind- stand viel dan ook weinig af te dingen. Na een half uur spelen opende Arjen Versluijs de score, maar op slag van rust werd het 1-1 door een doelpunt van Barry van Riet. Na ruim een uur besliste Oost- burg de wedstrijd met twee tref fers in een tijdbestek van vier mi nuten. Eerst zorgde Jimmy Jansen voor 2-1, waarna Arjen Versluijs de 3-1 binnenschoot. Jong Ambon-Nieuw Borgvliet 3-2: Hoewel de wedstrijd in een laag tempo werd gespeeld, leek Jong Ambon al vroeg een voor schot op de zege te nemen. Voor de rust al scoorden Björn Lange- veld en Leroy Telussa. Daarna werd het ook nog eens 3-0 door een doelpunt van Yannik Taniwel. Nieuw-Borgvliet weigerde zich echter gewonnen te geven en kwam via treffers van Jorn Ver- brugge (2x) nog gevaarlijk opzet ten. Verder dan 3-2 kwamen de be zoekers niet. door Klaas Verspoor VLISSINGEN - Martijn de Goffau maakte in het bekerduel tussen Nieuwdorp en Seolto het verschil, want met drie treffers was hij ver antwoordelijk voor de 3-0-zege van de Bevelandse ploeg. WHS moest in een doelpuntrijk duel met Hoeven berusten in een 4-4-gelijkspel. door Aector Dooms door Eddy van der Hooft VLISSINGEN - Hoedekenskerke ging hard onderuit in de uitwedstrijd te gen Grenswachters: 8-1. Heinkens- zand opende met een 5-0-zege op Meto. jong Ambon verspeelde te gen Nieuw-Borgvliet bijna een 3-0-voorsprong, maar bleef met 3-2 aan de goede kant van de sco re. Vorige week werd Heinkenszand slechts elfde op zijn eigen toernooi, de beker start was echter prima. Maarten van Hecke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32