Goes slaagt voor eerste echte test Ijverig ZSC'62 zet SSV65 te kijk SPORT 31 Dosko kan ik nog andere spelers op bepaalde posities aan het werk zien en dan moeten we er op de eerste dag van de competitie staan." In de aanval showde vooral voor rust Hoessein Bouzambou zijn aanvalsarsenaal. Een rush over zes tig meter sloot hij af met een schot op de keeper, waarna Josi- mar Pattinama met een bekeken lobbal Vlissingen een 2-1-voor- sprong gaf. Bij de 3-2 slalomde hij door de Halsteren-defensie, inclu sief panna, en rondde hij na een ééntweetje met zijn broer Saïd doeltreffend af. Ook de eerste goal van Vlissingen was een zalfje voor het oog. Ab- doe Abdenbi bleef bij de achter lijn vlak naast het doel knap in balbezit, hield het overzicht en be diende Saïd Bouzambou op maat (1-1). Maar na het entertainende eerste halfuur trad het verval in. „In de tweede helft zag je het langzaam wegebben", aldus Pen- nings. Letterlijk pakten de donderwol ken zich samen boven Vlissingen. Na 66 minuten werd het uit een vrije trap 3-3 en toen de klappen en flitsen akelig dichtbij kwamen, maakte Halsteren tussen de 78e en 81e minuut nog even snel drie doelpunten. Bij het laatste doelpunt haalde Roycel James volgens de scheids rechter een doorgebroken speler onderuit en kreeg rood. Vijf minuten voor het einde be reikte het meteorologische vuur werk de Irislaan en maakte scheidsrechter Van der Werff er een vroegtijdig einde aan. Met in stemming van eenieder werden de laatste vijf minuten alleen op papier gespeeld. Morgenavond speelt Vlissingen het tweede bekerduel, opnieuw op eigen veld, om 20.00 uur tegen Goes. KARAKTERISTIEK Voorzitter Henk Zwartelé stond na de wedstrijd te klappen toen de Goes-spelers hem passeerden onderweg naar de kleedkamer. Te vreden was hij. En dat was meer dan terecht. Goes - dat het moest stellen zonder Frits Paap, Sofyan Azzagari, lelmer van der Baan, Maarten van Rosevelt, Rob Schal- koort, Dimitri Hooftman en Thijs van den Dries - was vele malen beter dan de opponent uit Bergen op Zoom. Vorige week liet trainer lan Poort vliet optekenen dat zijn ploeg aan vallend voetbal wilde spelen met veel pressie en een hoog baltem po. De oefenmeester maakte zijn woorden gelijk waar. Na drukzet- ten van Leendert-Ian IJzelenberg opende Bart Deprez al na een mi nuut de score. Goes bleef in de be ginfase met pressie spelen. Dosko was nog nauwelijks op de helft van de thuisploeg geweest toen Ray Kroon al na tien minuten de 2-0 maakte. Op aangeven van De prez kon de linkervleugelaanval ler ter hoogte van de strafschop stip de bal onder de Dosko-goalie schuiven. „Het was onze bedoeling om met veel druk vooruit te beginnen", stelde Poortvliet. „En dat lukte goed." Toch plaatste de uit Arne- muiden afkomstige trainer een kritische noot. „Op een gegeven moment gingen we te veel de diepte zoeken. We wilden het vol gende doelpunt maken. Dat te kent denk ik de ambitie van deze ploeg. Alleen moet je soms iets meer rust krijgen in je spel en vanuit je organisatie voetballen. Daar moeten we nog stappen in maken." Na een kwartier kreeg Tom de Bonte (ex-Goes) een mogelijk heid om de spanning terug te brengen, maar zijn inzet werd door Boy de Jonge van de lijn ge haald. De 3-0 hing in de lucht en kwam er uiteindelijk ook, op naam van Salim Sandee. Vlak voor rust kwam Dosko uit een strafschop terug in de wedstrijd, maar ook in de tweede helft was Goes de bovenliggende partij. Via Bart Deprez en Salim Sandee werd de score opgevoerd naar 5-1. Morgen kan Goes met een over winning in en tegen Vlissingen goede zaken doen om de poulefa se van de districtsbeker te overle ven. „Door deze uitslag krijgen de komende wedstrijden een ander gezicht", meent Poortvliet. „Voor- af ben je natuurlijk de underdog." Wat het treffen tegen Vlissingen gaat brengen, kan hij nog niet zeg gen „Nu is het belangrijk om te herstellen. Vlissingen heeft daar toch een dag langer de tijd voor gehad. Zij hebben wat recht te zet ten, maar wij gaan met een goed gevoel die wedstrijd in." Poule 119. Serooskerke-RIA W. 3-0: De zaterdagploeg begon sterk en zette RIA W. met goed voetbal onder druk. Het resulteerde in di verse kansen en binnen elf minu ten in een 2-o-voorsprong. Maikel Simonse zette de thuisploeg op 1-0. Niet veel later maakte Gijs Zoutewelle uit een hoekschop 2-0. De Walcherse formatie ver zuimde daarna RIA W. over de knie te leggen, door mooie kan sen te missen. Op slag van rust verstoorde Zoutewelle de Zeeuws-Vlaamse opbouw en leg de de bal panklaar voor Jannick Wondergem. Die maakte er 3-0 van. De gasten speelden bijna de hele tweede helft met een man minder, omdat doelman Mike Danschutter rood kreeg. ZSC62-SSV65 2-0: De bezoekers begonnen goed, maar toen Sam Biesterbosch er na een kwartier met een blessure af moest, kwam de klad erin. Een vrije trap op de paal was het enige wapenfeit van SSV'65. ZSC'62 werkte zich het snot voor de ogen en loerde met enkele snelle spelers voorin op de counter. Daarmee had de thuis ploeg direct na rust voor het eerst succes. Een diepe bal werd door Jean-Paul van de Weele binnenge schoten: 1-0. Twintig minuten voor tijd was Jos Erades succesvol. Hij kwam alleen voor de keeper en rondde met een stiftje af: 2-0. Poule 120. Terneuzense Boys-In ternos 1-0: Een erg matige wed strijd, waarin de bezoekende zon dag-derdeklasser in de eerste helft een overwicht had, maar niet tot scoren kwam. Beide teams kwamen zelden tot goed uitgespeelde aanvallen. Nieuwko mer Len Eversdijk werd op slag van rust matchwinnaar, toen hij bij de enige goede kans van de wedstrijd het eindstation was van een snel uitgevoerde tegenstoot. 's-Heer Arendskerke-De Fen- dert 2-3: Walter de Kok zette uit een vrije trap met een kopbal de thuisploeg op voorsprong: 1-0. Mitchell Schilperoord tekende voor de gelijkmaker: 1-1. Een goe de aanval van 's-Heer Arendsker- ke zorgde ervoor dat de thuis ploeg met een voorsprong kon rusten. lustin le Conté bediende Michel Harinck op maat: 2-1. Re- mon Heinsius zorgde halverwege de tweede helft met twee treffers binnen vijf minuten voor een 3-2-voorsprong. Stefan van Sab- ben had kort voor tijd de gelijkma ker op zijn schoen, maar liet een grote kans onbenut. MAANDAG 25 AUGUSTUS 2014 I Hoessein Bouzambou dribbelt weer eens door de defensie van Halsteren heen. De aanvaller van Vlissingen was vooral voor rust ongrijpbaar, wat hij illus treerde met een doelpunt en een assist, foto Ruben Oreel door Len Wolters GOES - Op papier wachtte zon dag-eersteklasser Goes gisteren een lastig bekerduel met hoofdklas ser Dosko. In de praktijk bleek de ploeg van Jan Poortvliet met 5-1 echter veel te sterk. „Vooraf weet je niet hoe je het ervan af gaat brengen tegen een hoofdklasser", stelde de oefenmeester na afloop. „Dan is het leuk om te zien dat we met zo'n uitslag beginnen." Goes-Dosko 5-1 (3-1). 1. Bart De prez 1-0,10. Ray Kroon 2-0, 36. Salim Sandee 3-0, 40. Antoin van Mechelen 3-1, 64. Bart Deprez 4-1, 81. Salim Sandee 5-1. Scheids rechter J.J.W. Thoonen (Seroosker- ke). Gele kaart: Leendert-Jan IJze lenberg (Goes), Nick Schuurbiers (Dosko). Aantal toeschouwers: 275. Goes: Niels Zoutewelle, Trung Tran (75. Martijn Lindhout), Shan non Braafhart, Sherief Tawfik, Boy de Jonge, Gert Jan Tierie (68. Me- nancio Weeda), Leendert-Jan IJze lenberg, Jeremy Hubregtse, Salim Sandee, Bart Deprez, Ray Kroon (65. Christy llenda). door Peter van Kouteren VLISSINGEN - Zaterdag-derdeklas ser ZSC'62 zorgde tegen het één klasse hoger spelende SSV'65 voor een verrassing in de districtsbeker. Met een ijzeren wil om te winnen zette de ploeg uit Scharendijke de bezoekers met 2-0 te kijk. Seroos- kerke had geen enkele moeite met RIA W. en had aan de eerste helft genoeg om met 3-0 te winnen. Derdeklasser ZSC'62 ver rast in de eerste poulewed strijd het één klasse hoger spelende SSV'65.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31