Veel doelpunten FC Axel levert geen half werk in eerste bekerwedstrijd: Smerdiek wordt met 10-0-nederlaag naar huis gestuurd 30 SPORT DISTRICTSBEKER Zondag-hoofdklasser zakt tegen Halsteren na rust door zijn hoeven: het gaat van 3-2 naar 3-6. Natuurlijk waren er excuses aan te voeren. Door de harde wind, die dwars over het veld stond, was het soms lastig voetballen. Daarnaast maakte Klundert, uitko mend in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal, veel overtredin gen en lag het spel vaak stil. „Maar dan nog", zei Hiensch. „Dan nog had het bij ons veel be ter gemoeten en hadden we nog veel meer moeten creëren." Hoofdklasser Kloetinge had in de beginfase van de wedstrijd, die op kunstgras werd gespeeld, moeite met de opbouw van achteruit. En toen de ploeg zich eenmaal aan de druk van de thuisclub had ont worsteld, openbaarde zich een nieuw euvel. De eindpass was heel slordig en bovendien leek niemand in het veld te beseffen hoeveel ruimte er achter de defen sie van de Brabantse opponent lag. „Onze spitsen kwam veel te KARAKTERISTIEK veel in de bal", erkende Hiensch. „Verder was de afstemming tus sen onze aanvallers ook niet goed. Soms kwamen ze allemaal naar de bal toe." En toch stond het bij rust al 0-4, hetgeen mede te danken was aan de zwakke defensie bij Klundert. Remco van Tiggele knalde in de dertiende minuut na een afgesla gen aanval de bal prachtig tegen de touwen, Daan Esser zorgde voor 0-2 na na een goede intercep tie van Aart Veldhof, Yves Nyemb tikte van dichtbij de 0-3 binnen en op slag van rust gooide Mark Schuit de wedstrijd al in het slot. Een monsterscore lag in het ver schiet, zeker toen Klundert in de 63e minuut ook nog eens met tien man kwam te staan. Rechts back Ferry Littooij schoffelde Kloetinge-verdediger Dangelo Martien keihard onderuit en kreeg van scheidsrechter Piket te recht de rode kaart. Het had het sein moeten zijn voor snel posi tiespel bij Kloetinge, maar het tac tisch vernuft ontbrak. Te vaak en te veel werd de diepte gezocht. „De tweede helft was helemaal niks meer", oordeelde Hiensch. Het bleef uiteindelijk bij één tref fer. Julius Bliek, die in de 62e mi nuut in het veld was gekomen voor Remco van Tiggele, werd in het strafschopgebied onderuitge haald. Jason Tjien Fooh mocht ver volgens van elf meter aanleggen en bepaalde de eindstand op 5-0. „Het moet beter, maar we hebben nog even tijd", zei Hiensch. De oe- fenmeester is er in grote lijnen wel uit. Er zijn nog twee dossiers waar hij zich over moeten buigen. Er is nog geen keus gemaakt tus sen de keepers Jaco van der Schee (hij stond tegen Klundert onder de lat) en Matthew Lentink (hij mag dinsdag tegen Moerse Boys aan de bak) en ook in het hart van de defensie moeten er nog keuzes worden gemaakt. Jaap Es ser, Michel Maaskant en Ruben Hollemans strijden voor twee ba- sisplekken. „Maar uiteindelijk zul len we iedereen toch weer nodig hebben", stelde Hiensch. VLISSINGEN - Vlissingen kreeg za terdagavond huiswerk mee in het bekerduel met Halsteren. De Zeeuwse zondag-hoofdklasser KARAKTERISTIEK liet vooral voor rust aanvallend zijn potentie zien, maar zakte na rust door zijn hoeven. Een 3-2-voorsprong halverwege werd toen gedegradeerd naar een 6-3-nederlaag door onder meer drie tegengoals in vier minuten. Persoonlijke fouten lagen ten grondslag aan diverse tegengoals. Bij de eerste, na drie minuten, ging aanvoerder Ferry Alfons in de fout, bij de tweede lieten Kha lid el Hattach en Etiënne Mallie rechtsachter een gat vallen. Bij de derde, vierde en vijfde had Vlis singen geen antwoord op de kop- kracht van Halsteren en de laatste was een strafschop, ingeleid door balverlies. Slordig balverlies liep als een rode draad door de wedstrijd. Diverse keren veroverde Vlissingen de bal, maar leed een paar tellen zelf weer balverlies. „Dat heeft ook met vermoeidheid te maken", ana lyseerde trainer Ruud Pennings. „Als de bal veroverd werd, was er weinig beweging. En als er nie mand aanspeelbaar was, gingen we lopen met de bal." Met balver lies tot gevolg. Die vermoeidheid verbaasde Pen nings hooglijk. „Vorige week in Kloetinge was de oorzaak aan- toonbaar. We speelden toen twee wedstrijden in twee dagen en een aantal spelers had een verre uit wedstrijd met Groene Ster ge speeld. Maar nu niet. We moeten erachter komen waardoor dat komt. Conditioneel liggen we vol gens mij namelijk op schema." Hoewel Pennings de valse start in de beker betreurde, raakte hij er niet door uit balans. „Het kan een keer gebeuren, maar ik hoop wel dat de spelers dit als een signaal tje zien. Dat ze beseffen: Hé, er wordt nu meer gevraagd dan in de eerste klasse. Tegen Goes en Poule 112. Duiveland-Terneuzen 1-3: In de eerste helft had Terneu- zen het moeilijk tegen een sterk Duiveland, dat door Masoud Os- mani vroeg in de wedstrijd op voorsprong kwam. Na de rust wa ren de bezoekers sterker en vooral in het laatste half uur werd duide lijk dat Terneuzen meer oefen duels in de benen had. Hoewel het geruime tijd 1-0 bleef, kon Ter- neuzen in het tweede deel van de tweede helft: de winst naar zich toe trekken. Can Kiran werd met een hattrick tussen de 66e en 87e minuut matchwinnaar. Arnemuiden-De Noormannen 3-0: Zonder groots te spelen boek te Arnemuiden een verdiende ze ge. Beide ploegen kregen kansen. De thuisploeg ging daar het best mee om. Patrick Siereveld strafte halverwege de eerste helft balver lies in de defensie van De Noor mannen af en zorgde voor een 1-0-ruststand. Kort na de pauze hield de Arnemuiden-doelman zijn ploeg met een paar goede red dingen op de been. Maikel Moe- rings zorgde er halverwege de tweede helft met twee treffers binnen tien minuten voor dat de zege niet meer in gevaar kwam. Poule 114. De Meeuwen-HW'24 2-4: In het eerste half uur dicteer de De Meeuwen de wedstrijd. Martijn Houterman zette zijn ploeg in die fase volkomen ver diend op een 2-o-voorsprong. San- der van Remortele verkleinde de marge nog voor de rust tot 2-1. In de tweede helft zette HW'24 de thuisploeg in een vroeg stadium onder druk. De Meeuwen kwam nauwelijks nog tot goed voetbal,. HW'24 dicteerde de wedstrijd, zag Van Remortele nog eens twee keer scoren (2-2 en 2-3) en bepaal de in de slotminuut via Joost van Damme de eindstand op 2-4. Domburg-Krabbendijke 2-2: Krabbendijke was in de eerste helft heer en meester en ging vol komen verdiend met een 2-o-voorsprong rusten. Ilco Rijkse en Elco Jansen tekenden in het eerste kwartier voor een doel punt. Na rust tapte de thuisploeg uit een ander vaatje. Chiel Mara- nus maakte tien minuten na rust de aansluitingstreffer (1-2) en te kende tien minuten voor tijd met een kopbal voor de gelijkmaker: 2-2. Domburg bleef daarna een overwicht houden, maar kwam niet meer tot scoren. Poule 115. Breskens-FC Dauwen- daele 0-2: In een gelijk opgaande eerste helft strafte een compact spelend Dauwendaele twee per soonlijke fouten aan de kant van de zondag-derdeklasser af. Beide keren tekende Peter van Gorsel voor de treffer. Na rust had Bres- kens aanvankelijk een overwicht. Kjeld Verschorre kwam alleen voor de keeper, maar verzuimde de bal breed te leggen en stuitte op de keeper. In de laatste twintig minuten waren de bezoekers be ter. Gescoord werd er niet meer. FC Axel-Smerdiek 10-0: De be zoekers konden het ambitieuze FC Axel in de eerste helft nog enigszins bijbenen, maar na de hervatting bezweek Smerdiek on der de aanvalsdrift van de Zeeuws-Vlamingen. Maik de Woif opende uit een strafschop al vroeg in de wedstrijd het doelpun- tenfestijn. Niek de Meijer bepaal de daarna uit een fraaie combina tie de ruststand op 2-0. Ivo Vers- traeten verdubbelde binnen een paar minuten na rust de marge, waarna Urmeion Martis met een hattrick binnen vijftien minuten de stand op 7-0 bracht. Niek de Meijer, Wouter Boeije en nog maals Martis zorgden voor dubbe le cijfers. in -vreselijk' duel Vlissingen door Jan Dagevos KLUNDERT - De uitslag stemde te vreden, maar het voetbal gaf veel stof tot nadenken. Kloetinge won zaterdag de bekerwedstrijd tegen Klundert dan wel met 5-0, het spel bleef ver onder de maat. „Het was een vreselijke wedstrijd", vond Kloetinge-trainer Diederik Hiensch. Klundert-Kloetinge 0-5 (0-4). 13. Remco van Tiggele 0-1, 33. Daan Esser 0-2, 35. Yves Nyemb 0-3,45. Mark Schuit 0-4, 71. Jason Tjien Fooh 0-5 (strafschop). Scheidsrech ter D. Piket (Dordrecht). Gele kaart: Ferry Littooij, Aries Nieuw- kerk (beiden Klundert). Rode kaart: 63. Ferry Littooij (Klundert). Kloetinge: Jaco van der Schee; Ti- mo Jansen (79. Dennis Dorssers), Jaap Esser, Michel Maaskant, Dan- gelo Martien (63. Ruben Holle mans); Aart Veldhof, Daan Esser, Remco van Tiggele (62. Julius Bliek); Mark Schuit, Yves Nyemb en Jason Tjien Fooh. krijgt een 'signaaltje' door Rudy Boogert Vlissingen-Halsteren 3-6 (3-2). 3. Tiago Faria da Silva 0-1,11. Saïd Bouzambou 1-1,18. Josimar Patti- nama 2-1, 26. Chafik Boushaba 2-2, 29. Hoessein Bouzambou 3-2, 66. Bart Dietvorst 3-3, 78. Mardo- che Mputu 3-4, 79. Robin van Nijnatten 3-5, 81Rick Schouw 3-6 (strafschop). Scheidsrechter R.C.P. van der Werff. Rode kaart: 80. Roycel James (Vlissingen). Ge le kaart: Danny van Nijnatten, Ro bin van Nijnatten, Chafik Bousha ba (allen Halsteren). Aantal toe schouwers: 150. Vlissingen: Joan van Belzen; Khalid el Hattach, Ferry Alfons, Milton Roemeratoe, Roycel James; Tho mas Ragut; Etiënne Mallie (78. Sa- lim ben Sellam), Saïd Bouzambou (75. Raymond Wolff), Hoessein Bouzambou; Abdoe Abdenbi en Jo simar Pattinama. door Peter van Kouteren VLISSINGEN - FC Axel schoot in zijn eerste bekerwedstrijd uit zijn slof. De Axelse fusieclub liet geen spaan der heel van het één klasse lager spelende Smerdiek en won met dubbele cijfers: 10-0. Invaller Urme ion Martis tekende in de tweede helft binnen een kwartier voor een zuivere hattrick. HW'24 zette bij De Meeuwen een 2-0-achterstand om in winst: 2-4. Eerste bekerzege van jewelste voor FC Axel. Lees erover op het web- log RudeStats via www.pzc.nl/ rudestats

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30