Kousemaker kijkt eens rond bij Sport 1 Sneek geeft zege nog uit handen SPORT 29 Een andere werkgever in het be taalde voetbal kon Kousemaker zo kort voor de start van het sei zoen niet meer vinden. Hij maak te de overstap naar Capelle en kon zaterdag terugkijken op een verdienstelijk debuut in de top klasse. Kousemaker verzorgde de assist bij de o-i en pakte drie pun ten met zijn nieuwe ploeg. „Het voetbal was niet best, maar de drie punten voelen wel lekker", bekende hij. De middenvelder, die al jaren in Ridderkerk woont, kende al heel veel spelers bij Capelle en voelde zich snel op zijn gemak. „Dit is een leuke club, met goede men sen. Met Frank Karreman, die ook in Ridderkerk woont, rijd ik heen en weer naar Capelle. Het leuke is dat ik ook met Frank bij Haarlem heb gespeeld. Toen reden we ook altijd samen." Mocht zich geen club uit het be taalde voetbal meer bij Kousema ker melden, dan moet hij op zoek naar een baan. De Tholenaar heeft een cios-diploma op zak, waarmee hij meerdere kanten op kan. De Nederlandse vakbond WCS helpt hem op onder meer met de zogenaamde reïntegratie- service. „Bij de WCS hebben ze natuurlijk heel veel contacten", legt Kousemaker uit. „Ik ben geïn teresseerd in videoanalyse en heb me daar al in verdiept. En maan dag (vandaag, red.) mag ik een keer meekijken in de studio van Sporti. Dan kan ik met eigen ogen zien wat dat werk precies in houdt." Zes van de acht wedstrijden op de eerste speeldag kregen een winnaar, twee duels eindigden in een gelijkspel. Het eerste doel punt viel al na 22 seconden, bij Ba- rendrecht-Ajax (2-0). De derby tussen SC Genemuiden en HHC Hardenberg eindigde in 1-1, Sparta Nijkerk en ONS Boso Sneek hielden elkaar ook in even wicht (3-3). ONS Boso Sneek, de eerstvolgende tegenstander van Hoek, leek op een overwinning af te stevenen, tot Frank Tervoert er in blessuretijd toch nog 3-3 van maakte. „Vijftien was ik, voor het eerst mocht ik meetrai nen met de kernploeg. We moesten op een rijtje staan en de toppers wierpen ons achter elkaar. Ik bleek mijn benen niet ver genoeg uit elkaar te heb ben, ik kreeg toch een schop tegen m'n enkels. Van jou! 'Doe je benen wijd!' beet je me toe. Dat was dus de eerste kennismaking met Edith Bosch." Judoka Kim Polling in Helden in gesprek met oud-judoka Edith Bosch „Mensen denken vaak dat je tegenwoordig alleen nog met een zak geld in de Formule 1 kunt belan den. Daar zijn voorbeelden genoeg van. Maar ge lukkig is het nog altijd zo dat je er met talent al leen ook kunt komen." Formule i-coureur Nico Rosberg in De Tele- graaf over Max Verstappen „Ik train in Stockholm met mannen. Ik lig altijd in hun vuile water. Als ik mijn hoofd niet onder wa ter houd, krijg ik dat allemaal binnen." Zwemster Sarah Sjöström in de Volkskrant „Ik hoopte dat NAC zwaar op zijn kloten kreeg. Ontslagen trainers die anders roepen, liegen. Echt, politiek gelul." John Karelse, oud-trainer van NAC Breda, in Voetbal International „Sport is sport en dat gaat gewoon door, maar soms kan ik er met mijn verstand niet bij." Frans Timmermans, minister van Buiten landse Zaken, in De Telegraaf over de wed strijd Zorya Luhansk-Feyenoord, die in Kiev gespeeld werd „Ik gun het mijn teamgenoten van Bayern wel dat ze wereldkampioen zijn geworden, al was ik het natuurlijk veel liever zelf geworden." Bayern-aanvaller Arjen Robben in De Tele graaf wtmcm slotfase werd opmerkelijk genoeg steeds voor de lange bal gekozen, waar de verdedigers van Capelle wel raad mee wisten. Nick de Groote werd op de rechterflank veel te weinig in het spel betrok ken. „Ik houd een klotegevoel over aan deze wedstrijd", zei de Belg. „Je ziet dat Capelle veel erva ring heeft en de wedstrijd dood probeerde te maken. We hebben meegedaan maar meer ook niet. Het draait om details. Eén corner en het is raak. Als je tegen zo'n ploeg niet op voorsprong komt, heb je een vervelende middag." Zaterdag zal Hoek in Sneek uit een ander vaatje moeten tappen. De ploeg van Verhoene wil een goed resultaat neerzetten en wel met een lekker gevoel het veld af stappen. Want de ontgroening van zaterdag voelde als een koude douche. MAANDAG 25 AUGUSTUS 2014 als koude douche door Barry van der Hooft HOEK - Het is dat Wilmer Kousema ker een nette kerel is, anders zou hij waarschijnlijk heel eenvoudig na kunnen trappen naar zijn voormali ge werkgever. Waarom liet FC Dor drecht hem in de voorbereiding eerst drie weken meetrainen, om vervolgens te vertellen dat er geen plek meer voor hem was? „Laat ik er maar niet te veel woorden aan vuil maken", zei de Tholenaar zater dag. Wilmer Kousemaker in actie tegen Hoek. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - De regerend kam pioen is dit seizoen ook de eerste koploper in de topklasse van het zaterdagvoetbal. Spakenburg was op eigen veld met 4-0 te sterk voor Rijnsburgse Boys en heeft daardoor op doelsaldo de leiding. Kees Tol was met drie goals de gro te uitblinker. Spakenburg-Rijnsburgse Boys 4-0 (2-0). 6. Tol 1-0, 8. Tol 2-0, 86. Tol 3-0, 88. De Lange 4-0. Scheidsrechter: Van der Roest. Gele kaart: Ripson, Buijten- huis, Lanting, De Loor (Spakenburg), Hes- sing (Rijnsburgse Boys). Aantal toeschou wers: 2500. Sparta Nijkerk-ONS Boso Sneek 3-3 (2-2). 26. Roosenburg 0-1, 32. Huymans 1-1, 43. Tervoert 2-1, 45. Van der Zee 2-2, 47. Van der Zee 2-3, 90. Tervoert 3-3. Scheidsrechter: Serik. Rode kaart (2x geel): 64. Van der Veen (ONS Boso Sneek). Gele kaart: Muller (Sparta Nij kerk). Aantal toeschouwers: 1000. SC Genemuiden-HHC Hardenberg 1-1 (0-0). 53. Ties 1-0, 87. van der Leij 1-1. Scheidsrechter: Dijkstra. Gele kaart: Net jes, Van Lente, Van der Kolk, Ties (Gene muiden), Penterman, Gouriye, Pol (HHC). Aantal toeschouwers: 1500. Barendrecht-Ajax 2-0 (1-0). 1. Mourits 1-0, 90. Esajas 2-0. Scheidsrechter: Brons voort. Gele kaart: Meester, De Visser (Ajax). Aantal toeschouwers: 1100. Scheveningen-GVW 4-2 (3-1). 15. Reso- dihardjo 1-0, 18. Resodihardjo 2-0, 26. Al- dogan 3-0, 36. Snijders 3-1, 46. Terscheg- get 3-2, 90. Aldogan 4-2. Scheidsrechter: Huizinga. Gele kaart: Nieuwlaat, Huntink (Scheveningen), Oostinjen, Hofman, Snij ders (GVW). Toeschouwers: 850. FC Lisse-Excelsior Maassluis 3-0 (1-0). 4. Fokkema 1-0, 55. Fokkema 2-0, 61. Winter 3-0. Scheidsrechter: Gerrets. Toe schouwers: 700. Kozakken Boys-IJsselmeervogels 2-1 (0-0). 69. Hagary 0-1, 70. El Khayati 1-1, 83. Powel 2-1. Scheidsrechter: De Win ter. Gele kaart: Bot (Kozakken Boys). Toe schouwers: 2500. t Kyle Doesburg (midden) zit in de tang bij doelpuntenmaker Frank Karreman (nummer 12). Nick de Groote (links) wacht op de bal. foto's Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29