Fraai begin van sprookje Eibar 28 SPORT >PP£NcfcR Ki TOPKLASSE WÈÊÊÊÊÊÊÈTVTT® Puntloze rentree voor Hoek in de topklasse. Ploeg van Kenny Verhoene verliest van Capelle. Eibar promoveerde in mei voor het tweede seizoen op rij, maar kreeg al snel signalen dat het nooit aan de regels van de voet balbond zou kunnen voldoen. Om toe te treden tot de elites van het Spaanse voetbal moest de club op 6 augustus over een ei gen vermogen van 1,7 miljoen eu ro beschikken. Anders zou terug zetting naar het derde niveau dreigen. De promotie leek uit te draaien op een nachtmerrie. De regels om het Spaanse topvoet bal tegen kleine clubs te bescher men wekten niet alleen veront waardiging in het stadje, maar in de hele voetbalwereld. Groothe den als Real Madrid, Barcelona en Atlético Madrid beschikken over een flink eigen vermogen, maar staan ook voor honderden miljoenen bij banken in het krijt. Voorzitter Alex Aranzabal van Ei bar haalde flink uit. „We hante ren een ander economisch model dan de meeste clubs in Spanje. Wij maken jaarlijks een kleine winst en zijn schuldenvrij. We ondergaan liever de straf van te ruggezet worden dan dat we de ziel van de club moeten verko pen." Tegelijkertijd lanceerde hij de campagne 'Defiende al Eibar', ver dedig Eibar. De club ging wereld wijd aandelen van 50 euro verko pen. Steun kwam er van onder andere David Silva (nu Manches ter City), die in het verleden aan Eibar verhuurd was. De actie werd een groot succes: 8000 men sen, verdeeld over 48 landen, zijn nu aandeelhouder van de club. Van de lokale bevolking beschikt twaalf procent over een seizoen kaart en er is nog een wachtlijst. Eibar kan maar 4000 socios her bergen. De totale bevolking van Eibar kan maar een vierde van Nou Camp, het stadion van Barce lona, vullen. Met de club van Mes- si heeft Eibar een warme band. Vier jaar na oprichting schonk Barcelona de shirts. Sindsdien spelen beide zo contrasterende clubs in dezelfde kleuren. Door de investeerders is het avon tuur van Eibar op het hoogste ni veau voorlopig gered. De Arme- ros hebben nu nog twee jaar de tijd om het stadion op de gewens te capaciteit te brengen. In de Primera Division zijn 15.000 zit plaatsen vereist. Aranzabal wil ook op dat punt het denken van de Spaanse voetbalbond verande ren. „Beter kleine, volle stadions dan grote stadions die nog niet voor de helft gevuld zijn", zegt hij. Toch zou hij volgend jaar graag aan de bouw van een groter sta dion beginnen. Want dat zou be tekenen dat zijn club overleefd heeft in de Primera Division. Door de bouw van een paar nood- tribunes passen er inmiddels 5910 toeschouwers in Estadio de Iparua. Tijdens het seizoen wordt de capaciteit nog met 800 extra zitplaatsen uitgebreid. De promotie heeft niet tot een koerswijziging geleid. De selectie telt voornamelijk Basken en twee buitenlanders, een 31-jarige Gha- nees en een 29-jarige Italiaan. De- rek Boatang speelde vorig sei zoen drie duels voor Fulham. Fe- derico Piovaccari voetbalde al leen in de Italiaanse serie B, alvo rens hij naar Steaua Boekarest ging. HOEK - De opwinding over de ren tree in de topklasse leek de reali teitszin in Hoek enigszins aan te tasten. De Zeeuws-Vlaamse club verloor zaterdag op eigen veld van Capelle (o-i) en een door velen ge deelde mening was dat die neder laag niet terecht was. Maar door welke onbenut gelaten mogelijk heden had Hoek dan eigenlijk aan spraak mogen maken op mini maal een punt? Een honderdprocentkans wist de thuisploeg op eigen veld eigenlijk niet te creëren. Kyle Doesburg was halverwege de eerste helft wel dicht bij een doelpunt, maar waar de bal vol op zijn rechter schoen had moeten komen, raak te deze alleen zijn hand. Alles en iedereen bij Hoek schreeuwde kort daarna om een strafschop na een handsbal van linksback Dwight Krolis, maar de scheids rechter en diens assistent zagen er niets in. Een strafschop had het duel mis schien een ander gezicht, een an dere wending kunnen geven/Nu gebeurde dat niet, mede door de kwaliteiten van Capelle. De Zuid- Hollandse ploeg loopt over van er varing en raakte geen moment in paniek. Spelers als jerry Tieleman, Frank Karreman, Dwight Krolis, Gert jan Rothman en Bob Ver munt weten wat er op het hoog ste amateurniveau gevraagd wordt. Wilmer Kousemaker, de middenvelder uit Tholen, heeft er varing meegenomen uit het be taalde voetbal. Hij leed precies één keer balverlies, moest dat ten koste van een gele kaart corrige ren, maar stond met zijn sterke linker ook aan de basis van het enige doelpunt. Na een kwartier werd de fijn aan- KARAKTERISTIEK gesneden corner van Kousemaker ter hoogte van de eerste paal bin nen gekopt door centrale verdedi ger Karreman (o-i). De defensie van Hoek werd geklopt in de lucht en dat gebeurde afgelopen seizoen zelden. „We hadden de spelers gewaarschuwd voor de stilstaande fases van Capelle", keek Kenny Verhoene terug. „Ze gooien de bal vaak bij de eerste paal. Bij dat doelpunt stond ons blok niet zoals gevraagd. Als spe lers afspraken niet nakomen, heb je een probleem." Het was een harde les voor Hoek en niet de enige van afgelopen za terdag. In de topklasse moeten spelers sneller handelen, maar speelt ook de factor intelligentie een voorname rol. Kay Blokland, de verdedigende middenvelder van Capelle, deelde met enige re gelmaat een flinke tik uit. Ver munt en Krolis rolden na een bot sing door alsof ze net een dubbele beenbreuk hadden opgelopen. De spelers van Hoek stonden erbij en keken ernaar, terwijl de irritatie over het gedrag toenam. Verhoene kon het na afloop stie kem wel waarderen. „Zulke ma niertjes horen erbij", zei de trai ner. „Op het juiste moment door pakken, alle tijd nemen bij een wissel, blessures veinzen; dat moeten wij kennelijk nog leren. We hebben de spelers erop gewe zen en zullen dat deze week nog maals doen." De komende dagen zal ook het voetbal dat Hoek bracht nog uitge breid worden geanalyseerd. Veel spelers hadden het gevoel dat ze wel een lekkere wedstrijd hadden gespeeld en dat deze tegenstander te pakken was. Het had veel weg van een gevalletje 'schijn be driegt'. Capelle deed precies wat het moest doen en gunde Hoek het initiatief. De bezoekers wil den met een vlijmscherpe coun ter voor een tweede keer toeslaan, om het duel zo definitief te beslis sen. Dat lukte niet, maar Capelle kwam ook niet in de problemen. „Tot aan twintig meter van hun doel speelden we goed", keek Tho mas van den Houten terug. „Ver der kwamen we niet. In het veld hadden we wel het gevoel dat we ze konden pakken." De linksbenige verdediger, die de eerste helft bij afwezigheid van Fabian Wilson op rechts speelde, vond dat zijn ploeg veel te voor zichtig was begonnen. „Dit is een ander niveau, dan moet je even af tasten. Daardoor oogde het bij ons misschien wat onwennig." Hoek gooide te laat de schroom van zich af en liet te weinig het vertrouwde gezicht zien. In de Ontgroening voelt door Wilber Hack EIBAR - Met een Baskische derby te gen Real Sociedad kwam het sprookje van Eibar, dat zelfs met 1-0 won, gisteravond tot leven. In het piepkleine Estadio de Ipurua debuteerde de 74 jaar oude club in de Primera Division, na een hoop gekrakeel met de voetbalbond. BELGIË Standard Luik-KVC Westerlo 2-2, Zulte-Ware- gem-Royal Mouscron Péruwelz 1-1, KV Kor- trijk-KV Oostende 0-2, Lierse SK-Sporting Charleroi 0-2, Anderlecht-Waasland-Beveren 1-0, KV Mechelen-Club Brugge 3-1. Anderlecht 5-13 KV Mechelen 5- 6 KAAGent 5-10 KRC Genk 5- 6 KVC Westerlo 5- 9 Zulte-W. 5- 5 KV Oostende 5-9 Sp. Charleroi 5 - 4 Roy. Mouscron 5 - 8 Lierse SK 5-4 Club Brugge 5-8 KV Kortrijk 5 - 4 KSC Lokeren 4 - 7 Cercle Brugge 4 - 3 Standard Luik 5 - 7 Waasland-Bev. 5 - 2 DUITSLAND 1899 Hoffenheim-FC Augsburg 2-0, Hannover 96-FC Schalke 04 2-1, Hertha BSC-Werder Bre men 2-2, Eintracht Frankfurt-SC Freiburg 1-0, 1.FC Koln-Hamburger SV 0-0, Borussia Dort- mund-Bayer Leverkusen 0-2, SC Paderborn 07-FSV Mainz 05 2-2, Borussia Monchenglad- bach - VfB Stuttgart 1 -1 Hoffenheim 1 - 3 Borussia MG 1-1 B. Leverkusen 1 - 3 VfB Stuttgart 1 - 1 BayernM. 1- 3 I.FCKoln 1-1 Hannover 96 1-3 Hamburger SV 1-1 Eintracht Fr. 1-3 FC Schalke 04 1-0 FSV Mainz 05 1-1 VFL Wolfsburg 1 - 0 Hertha BSC 1-1 SC Freiburg 1 - 0 SC Paderborn 1 - 1 Bor. Dortmund 1 - 0 Werder Br. 1-1 FC Augsburg 1 - 0 I ENGELAND Aston Villa-Newcastle United 0-0, Chelsea-Lei cester City 2-0, Crystal Palace-West Ham Uni ted 1 -3, Southampton-West Bromwich Albion 0-0, Swansea City-Burnley FC 1-0, Everton-Ar- senal 2-2, Hull City-Stoke City 1-1, Tottenham Hotspur-Queens Park Rangers 4-0, Sunder land-Manchester United 1-1. Tottenham H. 2-6 Sunderland 2 - 2 Chelsea 2- 6 WBA 2- 2 Swansea City 2 - 6 Man United 2 - 1 Arsenal 2 - 4 Southampton 2 - 1 Hull City 2 - 4 Stoke City 2 - 1 Aston Villa 2 - 4 Leicester City 2 - 1 Man City 1 - 3 Newcastle Utd 2 -0 Liverpool 1 - 3 Crystal Palace 2 - 0 West Ham Utd 2 - 3 Burnley FC 2-0 Everton 2 - 2 QPR 2 - 0 FRANKRIJK EA Guingamp-Olympique Marseille 0-1, SC Bastia-Toulouse 1-0, Lille-Lorient 2-0, Montpel- lier-FC Metz 2-0, OGC Nice-Girondins Bor deaux 1-3, Stade de Reims-SM Caen 0-2, Olympique Lyon-RC Lens 0-1, Saint-Etienne- Stade Rennes 0-0. Gir. Bordeaux 3 - 9 SC Bastia 3 - 4 Saint-Etienne 3 - 7 Lorient 3 - 4 Lille 3- 7 Ol. Lyon 3- 3 SM Caen 3-6 Toulouse 3 - 3 Montpellier 3 - 6 RC Lens 3 - 3 Paris SG 3 - 5 EA Guingamp 3 - 3 Stade Rennes 3 - 4 FC Metz 3 - 2 FC Nantes 2 - 4 Stade de Reims 3 - 1 OGC Nice 3 - 4 Evian 3 - 1 Ol. Marseille 3 - 4 AS Monaco 2 - 0 I SPANJE Malaga-Athletic de Bilbao 1-0, Sevilla-Valencia 1-1, Granada CdF-Deportivo la Coruna 2-1, UD Almeria-Espanyol 1-1, SD Eibar-Real Socie dad 1-0. Granada CdF 1 - 3 FC Barcelona 0 - 0 Malaga 1 - 3 Getafe 0 - 0 Espanyol 1 - 1 Levante 0 - 0 Sevilla 1 - 1 Rayo Vallecano 0 - 0 UD Almeria 1 - 1 Real Madrid 0 - 0 Valencia 1 - 1 Real Sociedad 0 - 0 Atletico M. 0 - 0 SD Eibar 0 - 0 Celta de Vigo 0 - 0 Villarreal 0 - 0 Cordoba CF 0-0 Dep. la Coruna 1 - 0 ElcheCF 0- 0 Athl. Bilbao 1-0 door Barry van der Hooft Hoek-Capelle 0-1 (0-1). 15. Frank Karreman 0-1. Scheidsrechter R.H. Karremans (Den Haag). Gele kaart: Wilmer Kousemaker, Lars Bosscha, Dwight Krolis, Felino Jar- dim (allen Capelle). Aantal toe schouwers: 750. Hoek: Jordi de Jonghe; Thomas van den Houten, Lionel Fitsch, Gio vanni Siereveld, Mathieu Voet; Birgen Martens (82. Thomas van der Haegen), Gert-Jan van Leiden (66. Guillaume Clinckemaillie), Reguillo Vandepitte; Nick de Groote, Kyle Doesburg en Jelle de Schryver. Capelle: Nick van der Ploeg; Jami Jaliens, Jerry Tieleman, Frank Kar reman, Dwight Krolis; Lars Bos scha (79. Felino Jardim), Kay Blok land, Bob Vermunt, Gertjan Roth man, Wilmer Kousemaker; Jair Bal rak (85. Damien Muller). Birgen Martens (links) passeert Gertjan Rothman en wordt vervolgens ge vloerd door de middenvelder van Capelle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 28