I I I I I Verstoppertje spelen in de Vuelta SPORT 27 Kalvenhaar(20) verongelukt Annefleur Kalvenhaar (20) is zaterdag overleden aan de gevolgen van een zware val partij in het Franse Méribel. De Wierdense deed daar mee aan wereldbekerwed strijden mountainbike. Kalvenhaar gold als groot ta lent in beide disciplines. Ze was regerend Europees kam pioene veldrijden bij de be loften. Ze was geselecteerd voor het komende WK mountainbike onder 23 in Noorwegen. Goede eerste dag voor roeiploeg De Nederlandse roeiploeg is de eerste dag van het WK op de Bosbaan goed doorge komen. Van de acht boten die namens Oranje in actie kwamen, haalde alleen de mannen dubbelvier de vol gende ronde niet. De mannen vier-zonder be gon voortvarend aan de titel- verdediging in eigen land. De wereldkampioenen, met Olivier Siegelaar voor Kaj Hendriks, sloten met een mi nieme voorsprong op de Amerikaanse ploeg hun se rie winnend af. Taylor is in finale Van Gerwen de baas Darter Michael van Gerwen heeft in de finale van de Perth Masters zijn meerdere moeten erkennen in Phil Taylor. De Britse dartsmiljo nair won het toernooi in de Australische stad door 'Migh ty Mike' in de finale met 11-9 te verslaan. Taylor voor kwam daarmee dat Van Ger wen zijn derde toernooi op rij won in de World Series of Darts, na eerdere zeges van de Brabander in Dubai en Singapore. msshsp Bolt zet al punt achter kort seizoen „Chris Froome is de grote favoriet. Verwacht niets van mij", zei de amper van zijn scheenbeenbreuk herstelde Alberto Contador. Froome op zijn beurt schoof de fa- vorietenrol met Britse hoffelijk heid door naar Nairo Quintana. „Ik weet niet hoe ik er voor sta", zegt de kopman van Sky. Hij is het gewend om systematisch naar een grote koers toe te werken. Voor zijn gevoel heeft hij tot de start in Jerez maar een dotje gedaan. „Ik ben niet eens op hoogtetraining geweest", klonk het lichtelijk ver twijfeld. Tot overmaat van ramp viel hij in de dagen voor de start nog maar eens in de straten van Jerez. Hij gleed weg op een oliespoor. „Het ging gelukkig niet hard, ik heb er niets aan overgehouden, maar toch denk je vooral: nee, niet weer hé." Zaterdagavond bleef hij keurig overeind bij de aftrap van de Vuel ta. Op een parkoers dat zo'n twin tig rotondes telde, kwam zijn ploeg niet verder dan de elfde plaats. Quintana lijkt geen excuses te heb ben. Met zijn ploeg Movistar won hij de ploegentijdrit, maar dat wil niet zeggen dat hij de 'nominatie' van Froome zomaar accepteert. „Na de Giro (die hij won) reed ik tot vorige week geen koers. Ik heb dan die Ronde van Burgos wel ge wonnen, maar dan nog niet weet ik hoe ik er echt voor sta", zei hij. De jeugdige Colombiaan wees daarnaast op zijn 'kopman' Ale jandro Valverde. Want hoewel ie dere kenner ervan overtuigd is dat je met Quintana eerder een grote ronde wint dan met de op zijn re tour zijnde Spanjaard, schuift Mo vistar toch gewoon weer Valverde naar voren als de leader of the gang. „Ik respecteer dat", vertelde Quin tana. „Tot anders blijkt, zal ik in deze ronde voor hem gaan wer ken." Voorlopig is dat het geval. Zater dagavond mocht Jonathan Castro- viejo voor veelvuldig bewezen diensten nog als eerste de finish lijn passeren tijdens de ploegen tijdrit. De rode leiderstrui was daarmee voor hem. Gisteren was hij de trui al weer kwijt. Aan Val verde, die slim als eerste van zijn ploeg de finishlijn passeerde in San Fernando, waar de Fransman Nacer Bouhanni de massaspurt won. Valverde werd 21e in het spurtgeweld. „Omdat ik probeerde zo goed mogelijk van voren te zit ten, verdien ik deze trui", stelde hij. De minder uitgekookte Castro- viejo kwam in dezelfde tijd als 98e over de streep. Als iedereen zo onzeker is over zijn vorm, liggen er wellicht voor Wilco Kelderman of Robert Ge- sink van Belkin wel kansen op een hoge klassering. „Ik ben goed in or de", zei Gesink na de ploegen tijdrit. Maar of hij daarmee het po dium gaat halen? „Ach, wat die an deren roepen is het bekende ver stoppertje spelen. Eerst maar eens zien wat er gebeurt als we in de zesde etappe echt gaan klimmen." De Jamaicaanse topspr inter Usain Bolt heeft vervroegd een punt gezet achter het seizoen. De zesvoudig olym pisch kampioen kwam dit jaar vanwege blessureleed nog amper in actie en wil zich gaan richten op vol gend jaar. De wereldrecordhouder op de 100 en 200 meter maakte begin deze maand bij de Commonwealth Games in Glasgow juist zijn rentree. Sprintzege Kristoff in Cydassics Alexander Kristoff heeft gis teren in Hamburg de Cydas sics gewonnen. De Noorse wielrenner van Katoesja was de snelste in de sprint Hij bleef de Italiaan Giacomo Nizzolo en de Australiër Si mon Gerrans voor in de 247 kilometer lange wedstrijd. Middelburger Nick van der Lijke (Belkin) werd 22e. MAANDAG 25 AUGUSTUS 2014 GRENOBLE AMSTERDAM PERTH s«n'«nHh BIRMINGHAM De Brit Lewis Hamilton (links) en de Duitser Nico Rosberg rijden bijna naast elkaar bij de Grand Prix van België. Beide Mercedes-coureurs zouden het flink met elkaar aan de stok krijgen, foto Ronald Fleurbaaij/VI Images door Ad Pertijs SAN FERNANDO - Op papier is de Vuelta de beste bezette en leukste wielerronde van het jaar. Toch valt er na het openingsweekeinde in het zinderend warme Andalusië nog geen zinnig woord te zeggen over wie er over drie weken in San tiago de Compostela gehuldigd wordt als de opvolger van Chris Horner. De ene na de andere grote naam twijfelt aan de eigen vorm en weet zeker dat de ander beter zal zijn. HAMBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27