?s^. RIDÉni R#SES De Ride for the Roses heeft last van de crisis en het het negatieve naijl effect van de publiciteit rond Alpe d'HuZes O <"C Co Co 20 ZEELAND SPONSORWERVING Meer dan een jaar zijn de leden van de sponsorcom missie van het Zeeuwse Ride for the Roses co mité al op pad. En met wisselend succes. Duidelijk is nu al dat de tweede editie van de lan delijke fietstocht tegen kanker, die op zondag 7 september vanuit Goes wordt verreden, minder sponsors trekt dan de eerste editie zes jaar gele den. De economische crisis doet zich ook hier gelden. Of zoals de vicevoor- zitter van het sponsorcomité, Chiel Platier uit Goes, het zegt: „De crisis wordt wel heel vaak als excuus ge bruikt om niet te hoeven sponsoren. De crisis maakt het wel heel makkelijk om nee te kunnen zeggen. Zes jaar ge leden hadden we 18 lokale sponsors. Dit jaar maar 4. De vijver waarin we vissen is duidelijk kleiner geworden, maar er hangen ook meer hengels in. We moeten concurreren met tennis toernooien of de kustmarathon. Maar je maakt mij niet wijs dat je als bedrijf geen 250 euro kunt missen of een ad vertentie kunt zetten." Het is duidelijk dat deze editie van de Ride for the Roses minder groot van opzet wordt dan die van zes jaar gele den. Dat geldt niet alleen voor de spon sors, maar ook voor het aantal deelne mers. Dat staat momenteel op een to taal van 10.533 inschrijvingen; 6769 voor de 100,2559 voor de 50 kilometer en 1205 voor de 25 kilometer en er ko men er elke dag bij. Vooral de deelne mers aan de 25 en 50 kilometer laten het vaak van het weer op de laatste da gen afhangen. Zes jaar geleden noteer de de organisatie 14.000 deelnemers. Het sponsorcomité heeft vanaf het be gin ingezet op vertegenwoordigers uit alle regio's. Zodat ieder in zijn eigen gebied de bedrijven en andere sponso ren zou kunnen bewerken. Het vin den van vertegenwoordigers uit Zeeuws-Vlaanderen kostte veel moei te. Uiteindelijk is één inwoner van Zeeuws-Vlaanderen bereid gevonden in het comité zitting te nemen. Maar het vinden van sponsors uit Zeeuws-Vlaanderen had nog veel meer voeten in de aarde. In die regio was vaak het excuus te horen: het is vooral een midden-Zeeuws feestje. En dat terwijl er toch voldoende fietsers uit Zeeuws-Vlaanderen meedoen. Platier vermoedt dat wellicht de recen te Eneco Tour die in Terneuzen startte een rol speelt en er zou ook een activi teit zijn in hetzelfde weekeinde als de Ride for the Roses. Dat verklaart niet alle gebrek aan belangstelling van de kant van de Zeeuws-Vlaamse spon- sors. De Ride for the Roses kan niet zonder sponsoren om alle kosten te be strijden. Natuurlijk komt er ook veel geld binnen in de vorm van inschrijf geld van de fietsers, maar de sponso ren kunnen het verschil maken. Platier is bijvoorbeeld teleurgesteld over het ontbreken van steun van de Zeeuwse gemeenten. De gemeente Goes is hoofdsponsor, maar verder heeft alleen Sluis (wel Zeeuws-Vlaan deren) positief gereageerd. Platier maakt wat mee met de spon- i f Roses door René Schrier IN ACTIE VOOR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 20