Sfeervol Sauerland Het is weer voorbij Politie schiet gericht en lost ook enkele waarschuwingsschoten Toekomst kinderen nog onzeker omdat rechtbanken verschillend over toezicht oordelen. Sport w, pagina 14 en 15: We moeten weer... DEN BOSCH - Zo'n honderd asiel kinderen en hun gezinnen blijven nog maanden in onzekerheid of zij wel of niet onder het kinderpar- don vallen. Nederlandse rechters zijn verdeeld over de vraag of deze groep in Nederland mag blijven. Een recente uitspraak van de rech ter in Den Bosch lijkt de kans dat ze mogen blijven te verkleinen. Over het lot van deze groep wordt al maanden een fel en emotioneel (politiek) debat gevoerd. De Kin derombudsman en ruim 250 bur gemeesters maakten zich de afgelo pen maanden sterk voor de groep 'in Nederland gewortelde kinde ren' en riepen staatssecretaris Fred Teeven op het pardon voor hen ruimhartig uit te voeren. Het gaat om kinderen die in de pe riode dat zij in Nederland zijn, niet altijd onder toezicht van de Rijksoverheid hebben gestaan. Dat toezicht is een voorwaarde om onder het kinderpardon te val len. De kinderen waren in die pe riode echter vaak wel bekend bij de gemeente waar ze woonden: ze stonden ingeschreven en zaten op school. De Kinderombudsman voelde zich gesterkt door een uit spraak van de rechtbank Den Haag in juli, die oordeelde dat een gezin uit Kazachstan wel onder het kinderpardon viel, omdat zij zich 'niet actief aan toezicht van de Rijksoverheid had ontrokken'. De rechtbank in Den Bosch von niste vrijdag echter dat een 10-jari- ge jongen uit Ivoorkust en een 6-jarig meisje uit Armenië (bei den geboren in Nederland) en hun gezin niet in Nederland mo gen blijven.. De Ivoriaanse jongen zat, volgens zijn advocaat, op school en stond zelfs onder toe zicht van Jeugdzorg. „Maar wij zeg gen: in het regeerakkoord staat bij het kinderpardon duidelijk dat er contact moet zijn met de Rijks overheid. En dat hadden deze kin deren niet de hele periode", aldus de persrechter in Den Bosch. Staatssecretaris Teeven wil het par don niet verruimen en heeft be roep ingesteld tegen de uitspraak van de Haagse rechter bij de Raad van State. Het duurt nog vier maanden voor er een uitspraak is. Teeven bekijkt of hij in individue le gevallen een vergunning geeft via zijn zogenoemde discretionai- re bevoegdheid. DESTELLING Kras.nl/52041 of bel 0900-9697i5cPm De zomervakantie is voorbij. Zeeuwse kinderen beginnen vandaag aan een nieuw schooljaar en veel volwassenen moeten zich weer melden bij de baas. OOST-SOUBURG - De politie heeft in Oost-Souburg in de nacht van vrijdag op zaterdag gericht gescho ten en enkele waarschuwingsscho ten gelost. Dat gebeurde om 02.20 uur in de Regentessestraat op het moment dat agenten enkele jonge mannen probeerden aan te hou den. De politie kon ook gisteren nog niet vertellen waarom er is ge schoten, noch of iemand is ge raakt. De recherche onderzoekt de zaak. Volgens de richtlijnen van de politie mag er alleen maar gericht worden geschoten als er een levensbedreigende situatie is voor een agent of een omstander. Vier verdachten zitten in totaal nog vast. Twee verdachten zijn voortvluchtig. MAANDAG 25 augustus 2014 Ontgroening voelt als een koude douche voor Hoek Jutters ruimen het strand op n UW MENING 375 reacties EENS WÊÊÊÊÊÊÊÊÊ 77% ONEENS 23% Wisselvallig weer 16° Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 199 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Kans op pardon lijkt klein door Cyril Rosman Ik ben blij dat de vakantie voorbij is Reageer op pzc.nl Het stadje Soest ligt nabij de Möhnesee, een prachtig stuwmeer. Deze omgeving is ideaal voor fiets- en wandelliefhebbers. Inclusief ontbijtbuffet, parkeren en wifi Maak een uitstapje naar Dortmund en Lippstadt Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds door Emile Calon pagina 14: 'Ik hoorde halt roe pen, daarna een schot' Ik wantrouw bestuurders die achter gesloten deuren vergaderen - 0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1