Jeugdtheaterschool laat voorproeven in open les Orgelconcert De Jong I - PREPAID ZEELAND 19 ONZE NIEUWE SMARTPHONE Nu ook supersnel 4G op Prepaid met de Vodafone Smart 4 turbo. ff lied is vaak iemand anders, maar dan wel weer onderdeel van mijn herinnering. Tijdens en na optre dens, waar ook in Nederland, merk ik dat luisteraars er hun ei gen interpretatie aan geven. Dat is goed, maar kan veraf liggen van het oorspronkelijke idee dat ik had bij het schrijven." In de teksten opnieuw weer heel wat metaforen, soms geleend uit de Amerikaanse traditionals zoals het woord 'zilver' of de verwij zing naar natuurelementen. Aal scholvers, kauwtjes en zelfs kaar- debol en berenklauw komen langs. Niet alles slaat terug op een vervlogen verleden. Een aantal liedjes en de twee instrumentale nummers ademen de sfeer van Middelburg, de huidige woon plaats van Dieleman. „Het opnemen gebeurde in de woonkamer als de kinderen naar school waren. Bij enkele num mers klinken de geluiden uit het stadstuintje van kauwtjes en me rels. Die hebben we dus opgeno men evenals de piano die er onge bruikt toch al stond. De inkleu ring gebeurde met banjo en gi taar, keelzang en draailier." GOES - De Jeugdtheaterschool Zee land (JTSZ) geeft aan het begin van een nieuw cursusseizoen een aan tal open lessen met als doel kinde ren en jongeren te laten voorproe ven van wat de lessen inhouden. Hoe moet je op het toneel staan? Hoe kun je je inleven in een rol? Hoe kom je met elkaar tot samen werking tijdens het spel? Het zijn slechts enkele onderwerpen die tij dens de cursusblokken aan de orde komen. „Ben je negen jaar .dan kun je zes jaar lang bij ons terecht", laat artis tiek leidster Josien de Graaf van de JTSZ weten. „Zowel de 'jonge' als 'oudere' groepen krijgen een tra ject van drie jaar voorgeschoteld. Het eerste jaar is vooral gericht op algemene toneelvaardigheden. In het tweede jaar komen daar zang en danslessen bij. In het derde jaar wordt een productie gemaakt." De gratis open lessen worden ge houden op dinsdag 2 september in Zierikzee bij Campus Cultura Pon tes Pieter Zeeman: 16.30 - 17.15 uur voor 9+ leerlingen; 17.15 - 18.00 uur voor 12+ leerlingen. Op woensdag 3 september in Goes, Westwal 45: 16.00 - 16.45 uur voor 9+ leerlingen; 16.45 -17-30 uur voor 12+ leerlingen. Van 19.00 -19.45 uur is hier ook een open les voor de nieuwe improvisatiecursus voor 16+ leerlingen. Op woensdag 10 september in Vlis- singen, Theo van Doesburgcen trum: 15.00 - 15.45 uur 9+ leerlin gen; 15.45 - 16.30 uur: 12+ leerlin gen. Op woensdag 10 september in Middelburg, Congrescentrum naast 't Spiegeltheater: 17.30 - 18.15 uur 9+ en 19.00 -19.45 uur 12+ leer lingen. De stem van Broeder Dieleman heeft op Gloria aan kracht gewon nen zonder dat rafelige randje te verliezen. De muziek straalt iets experimenteels uit maar ook dat gaat niet ten koste van de herken baarheid en de melancholie. 't Is nie erreg a je verloren loopt, met een juuste blik op waar j' op hoopt, en iedereen doe weieens wat ver keerd, maar zurg da jet huppelen nie verleerd enfiick de haters' (uit 'Voor Janna en Lieve'). Het zil ver heeft een gouden randje gekre gen, de traditie een duw naar het hier en nu. MIDDELBURG - Margreeth de Jong geeft op 26 augustus een orgelcon cert in de Nieuwe Kerk in Middel burg. In die kerk is zij kerkmusic- cus. Op het programma staan wer ken van Sweelinck, Bach, Buxte- hude en West. Ze laat ook enkele Zeeuwse premières horen, die De Jong zelf heeft geschreven. Dat zijn drie delen uit haar 'Sieben Tanze' in romantische stijl, en een Praludium en Fuga over 'Wie soil ich dich empfangen' in ba rokstijl. Margreeth de Jong behaal de in 1986 aan het Rotterdams Conservatorium de diploma's Kerkmuziek, Docerend Musicus orgel en Uitvoerend Musicus or gel. Zij vervolgde haar studie bij Guy Bovet in Zwitserland, Jean Langlais en Marie-Louise Ja- quet-Langlais aan de Schola Can torum in Parijs, waar zij in 1988 de Prix de Virtuosité met de hoog ste waardering won. In hetzelfde jaar was ze de beste in Parijs en Haarlem. In 1994 werd zij vanwe ge haar verdiensten voor de Fran se orgelcultuur door de Société Académique 'Arts - Sciences - Let tres' in Parijs met de zilveren me daille onderscheiden. Workshops Fight and Die voor leerlingen Fight and Die is een theatrale hiphopshow van Solid Ground, die voor het Zeeland Nazomer festival workshops op de Wal- cherse scholengemeenschap pen Nehalennia en Schelde- mond verzorgt. Leerlingen van mavo 3 (richting kunst@ cul tuur), vmbo BK 3 (Multimedia Theater en vormgeving), van de dansklas en leerlingen van havo/vwo doen daaraan mee. Op 28 augustus is een speciale uitvoering in de Stadsschouw burg van Middelburg te zien, aanvang 19.00 uur. Expositie van Jozien en Marius Weststrate Van zaterdag 30 augustus tot en met 6 september opent 't Kerkje in Waterlandkerkje haar deuren voor Jozien en Ma rius Weststrate. Jozien West strate laat zich door de natuur inspireren. Haar keramisch werk varieert van slanke Afri kaanse vrouwen tot bijzonder vormgegeven vazen. Marius Weststrate laat realistisch werk zien, met landschappelij ke en maritieme thema's, 't Kerkje is open van 13.00-16.30 uur. Zondag en maandag dicht. Expositie Odyssee van Toos van Holstein De rockopera O die zee in het fort Rammekens in Ritthem is voorbij, maar de begeleidende expositie 'Odyssee' van Toos van Holstein is nog tot en met 15 oktober te bezichtigen in het zeefort. In deze tentoonstelling geeft de Middelburgse kunste naar haar interpretatie van de avonturen van de Griekse held Odysseus. Dat doet ze in zowel twee als driedimensionale kunstwerken. Haar werk hangt in het hoofdbastion. Openings tijden: dinsdag tot en met zon dag 12.00-17.00 uur. Zeeuws mannenkoor houdt open repetities Het Zeeuws jong mannenkoor Salomo houdt open repetities. Het ensemble bestaat uit^o jonge mannen, maar gaat uit breiden naar 25 mannenstem men. Het koor geeft 10 concer ten per jaar, zingt een cd-opna- me en studeert om de 14 dagen in de Hervormde kerk van Nieuwdorp. De eerste open re petities zijn op 3 september, 17 september, 15 oktober en 29 ok tober. Meer info op www.man- nenkoorsalomo.nl of mail naar info@mannenkoorsalomo.nl. Kijk op vodaforie.nl/dagblad Vodafone Power to you MAANDAG 25 AUGUSTUS 2014 Broeder Dieleman heeft op Gloria aan kracht gewonnen zonder dat rafelige randje te verliezen, foto Mechteld Jansen door Ali Pankow MIDDELBURG WATERLANDKERKJE RITTHEM NIEUWDORP 4G

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 19