'Oranje pand geen beschermde kunst' WALCHEREN 17 Dieven halen auto's leeg met technisch foefje Met drank op in de sloot gereden Een Middelburger (34) is vrijdag rond 23.35 uur met zijn auto op de A58 ter hoog te van Goes van een talud af gereden. De auto belandde in de sloot en de man raakte bekneld. Nadat hij uit het voertuig was bevrijd is hij door de ambulance afge voerd naar het ziekenhuis. Volgens de politie had hij te veel gedronken. Aanhouding na gooien met fiets Een Middelburger (26) is zondag op Plein 1940 aange houden. Hij gooide rond 5.30 uur met een flets. Agen ten betrapten hem op heter daad. Tijdens de fouillering werden, aldus de politie, een mes, een xtc-pil en klei ne hoeveel hennep bij hem aangetroffen. De man is na verhoor met een proces-ver baal op zak naar huis ge stuurd. Man valt van derde verdieping flat In Middelburg is een man za terdag zwaar gewond ge raakt bij een val van de der de verdieping van een flat aan de Driewegenhof in de de wijk Dauwendaele. Aan vankelijk was de traumaheli kopter opgeroepen, maar die is niet ter plaatse geweest. De man die werd aangetrof fen naast fietspad de Overlo per werd naar het zieken huis gebracht. 'Vrouw slachtoffer ernstig misdrijf Een bewoonster van een flat aan de Vincent van Gogh- laan is tussen vrijdag 21.00 en zaterdag 1.00 uur in haar flat slachtoffer geworden van een ernstig geweldsde lict, aldus de politie. Meer in formatie wilde het korps niet geven. Wel is de politie op zoek naar getuigen die iets gezien of gehoord heb ben. Die kunnen zich mel den via 900-8844. KLOOSTERZANDE - In twee straten in Kloosterzande hebben dieven in de nacht van dinsdag op woens dag in tenminste zeven auto's in gebroken. De dieven gebruikten volgens de politie vermoedelijk een carlock jammer, een apparaatje waarmee het signaal van de centrale deur vergrendeling kan worden onder broken. Daardoor is het een koud kunstje de deur geluidloos te ope nen en de buit eruit te halen. De eigenaar van het voertuig heeft het nakijken. Want wegens het ontbreken van inbraaksporen keren verzekeraars de schade niet uit. Verstraeten liet afgelopen vrijdag weten dat hij naar de rechter stapt als er opdracht gegeven wordt zijn oranje gevel over te schilderen. Volgens hem is die ge vel nu een kunstwerk en bezit hij de rechten, zo zei hij na afloop van het kort geding dat hypo theekverstrekker Van Landschot Bankiers tegen hem had aange spannen. Via dat geding probeert de bank het beheer te krijgen over de woning zodat er opdracht gegeven kan worden om de gevel opnieuw te verven. De kanton rechter doet morgen uitspraak. Aalberts stelt op zijn beurt dat Verstraeten met zijn schilder beurt een kunstwerk heeft aange tast. Hij doelt op de woning van de kunstenaar, 'een van de 1200 monumenten die Middelburg rijk is'. De wethouder: „Je kunt niet een Rembrandt overschilderen en Wethouder: „Je kunt niet een Rembrandt overschilde ren en dan zeggen dat je kunst hebt gecreëerd." vervolgens zeggen dat je een kunstwerk hebt gecreëerd." Volgens hem moet Verstraeten 'of zelf de gevel terug brengen in een acceptabele staat of toestaan dat een ander dat doet'. De Middelburgse wethouder laat op voorhand ook weten dat hij on der geen beding akkoord gaat met het plan van Verstraeten om goud blaadjes op de gevel aan te breng en. „Dat zullen we hoe dan ook voorkomen." De kunstenaar heeft zijn gevel oranje geschilderd omdat hij daar mee wil protesteren tegen het be leid van banken om mensen die hun hypotheek niet kunnen beta len, uit hun woning te zetten. Ook Verstraeten kan zijn hypo theek niet meer betalen. MAANDAG 25 AUGUSTUS 2014 De eerste helft spelen de jeugdspelers van VCK uit Koudekerke (witte shirts) en W Arnemuiden op het nieuwe kunstgrasveld in Koudekerke. Ze weten daar niet te scoren, hoewel spelers van Koudekerke en Arnemuiden regelmatig dicht bij het doel van de tegenstander komen, foto Ruben Oreel De tweede helft wordt gespeeld op het nieuwe kunstgrasveld in Arnemuiden. Daar weet centrumspits Rinaldo Marteijn van de thuisploeg het enige doel punt te maken, foto Izaak Verkeste GOES MIDDELBURG MIDDELBURG VLISSINGEN MIDDELBURG - Wethouder Johan Aalberts gelooft niet dat de Middel burgse kunstenaar William Ver- straeten via een rechtszaak kan voorkomen dat de gevel van zijn woning in de Lange Noordstraat te rug wordt gebracht in een kleur die past bij die monumentale wo ning. Bij exploot van gerechtsdeur waarder P.J. Dielen te Terneuzen d.d. 20-08-2014, is op verzoek van de burgerlijke maatschap DRV ACCOUNTANTS ADVISEURS, gevestigd te Terneuzen, betekend aan B. VAN RIJSWIJK, zonder be kende woon- en verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, de gros se van het vonnis d.d. 23-07-2014 gewezen door de kantonrechter van de rechtbank Zeeland-West- Brabant te Middelburg, waarbij bevel is gedaan aan B. van Rijswijk tot betaling van de daarin vërmel- de bedragen. Betrokkene kan een afschrift van het exploot verkrij gen op onderstaand adres. PIELEN GERECHTSDEURWAARDERS Schuttershofweg 1, 4538 AA Terneuzen. T. 0115 612797 F. 0115 694824 E. info@dielengerechtsdeurwaarders.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 17