ZEELAND Rustmoment Dracht trekt veel bekijks Weer discussie breuksteen almanak Sport 18 en 19 Duizenden fietsers door Zeeland sturen is een hele puzzel, met aanpassingen in de route en een extra vroege boot. PSV deelt tik uit aan Ajax in Amsterdam Broeder Dieleman heeft nieuw album MIDDELBURG - Bijna 7000 renners krijgen zondag 7 september de ge legenheid om door het Middel burgse aquaduct te fietsen. Dat zijn de deelnemers aan de rit van 100 kilometer van de Ride for the Roses. Aanvankelijk was het de bedoe ling van de organisatie om door de stad te rijden, over de Rouaan- sekaai via Veere naar de Veersegat- dam. Door werkzaamheden aan de Rouaansekaai kon dat niet doorgaan. Of, zoals een woord voerder van de gemeente Middel burg zegt: „Dat zou betekenen dat we de halve binnenstad van de buitenwereld zouden afsluiten. Dan zou alles in de binnenstad in het honderd lopen." Er is nog even gekeken of de fiet sers dan over de Dokbrug en de Spijerbrug te sturen zijn, maar dat was voor de organisatie niet acceptabel. Daarop kwam Rijks waterstaat al snel met het aanbod om de renners dan via Arnestein op de N57 te laten rijden onder het aquaduct door en ze zo via die weg in een streep richting Vrouwenpolder te sturen. Die weg is dan gedurende de passage van de fietsers ongeveer een uur afgesloten. Dat geldt ook voor de Zeelandbrug. De organisatie had ook op een of andere manier Veere aan willen doen, in een poging zoveel moge lijk moois van Zeeland te laten zien. Er doen namelijk zo'n 6000 fietsers van buiten de provincie aan het evenement mee. Ook dat is geschrapt. Er is nu nog één flessenhals in de route van de 100 kilometer. Dat is in Zierikzee een vergelijkbare si tuatie als in Middelburg, met de passage over de witte houten brug van de Zuidhavenpoort. Daar kan de organisatie wel mee leven omdat die verder in het par koers zit en de verwachting geldt dat het peleton dan wat uit elkaar gerekt is. Voor de renners uit Zeeuws- Vlaanderen vaart vanuit Breskens een extra vroege veerboot. Dat ge beurt op verzoek van een aantal enthousiaste deelnemers uit Zeeuws-Vlaanderen. Veolia heeft deze aanvraag gehonoreerd. Maxi maal 160 deelnemers kunnen op deze manier vanuit Zeeuws- Vlaanderen met de fiets op de boot. De afvaart is om 7.33 uur. Zo doende kunnen zij op tijd zijn voor de startceremonie bij de Zee landhallen in Goes die dag om 9.30 uur. STREEKDRACHTENDAG ZIERIKZEE - De provincie Zeeland wil het er niet bij laten zitten dat de staalslakken die nu worden ge stort bij de zuidkust van Schou wen, niet worden afgedekt met breuksteen. Dat zei gedeputeerde Kees van Beveren zaterdag tijdens de Havendagen Zierikzee. „Daar is het laatste woord nog niet over gezegd." Minister Schultz Van Haegen heeft toegezegd om de staalslakken af te dekken met breuksteen, maar dat blijkt niet te gelden voor de zuidkust. „Een ramp voor de kreeftenpopulatie hier", zei Jan Schot, voorzitter visserijvereniging Helpt Elkander. Zoals baas en hond naar verluidt door de jaren heen steeds meer op el kaar gaan lijken, zo is het misschien ook met computers. Hij is wat je zou kunnen noemen een stille kracht, de avondchef wiens taak het is om bij dit dagblad er voor te zorgen dat alles in goede ba nen loopt. Dat is het grootste deel van de avond stevig doorwerken, met af en toe een korte onderbre king om een sigaretje te roken, voor de broodnodige pauzemomentjes. Deze week ging het net even iets an ders. Fanatiek hamerde hij op zijn toetsenbord, zonder mankeren. Deze keer was het de PC die besloot dat het even tijd was voor een pauze. De rook kringelde uit de monitor. MAANDAG 25 augustus 2014 Renners Ride door aquaduct door René Schrier Details over de route zijn te vinden op de website van de Ride for the Roses: www.ridefortheroses.nl pagina 20 en 21: Ride for the Roses kan niet zonder sponsors ZIERIKZEE - De jaarijkse streekdrachtendag werd deze keer in Zierikzee gehouden ter gelegenheid van het 25-ja- rig jubileum van streekdrachtenvereniging De Arke van Schouwen-Duiveland. Aan de dag deden tweehonderd mensen mee die in dracht naar Zierikzee afreisden. Dat le verde prachtige plaatjes op toen de groep aan het begin van de middag door de historische binnenstad van Zierik zee trok. Oude tijden leken te herleven. De deelnemers trokken - mede door de gelijktijdig gehouden Havendag - heel veel bekijks. „De mensen zijn heel enthousiast" ver telde een groep deelnemers uit Tholen. „Het is hier heel mooi." foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 13