Provincn vaker dl pet steeds ieur dicht Neckar& Rijn Zeeuwse Staten, gemeente Vlissingen en veiligheidsregio vergaderen vaakst achter gesloten deur. Vandaag in de PZC: Een dikke bijlage over het Zeeland Nazomer Festival Tickets Opening Dioraphte Film- en Literatuur programma met de Nederlandse première van Gemma Bovery nu te koop. Zaterdag 13 september, 19.00 uur Entree: 9,50 Aansluitend: De Bommelband in het Cine Café www.fHmbythesea.ni m 16th inter DESTELLING UW MENING 266 reacties VLISSINGEN - Het Zeeuws provin ciebestuur doet steeds vaker de deur dicht. Het aantal besloten vergaderingen en vertrouwelij-, ke stukken is de huidige zit- tingsperiode (2011-2015) meer dafi verdubbeld. Tot dusver werd Provinciale Staten in 21 dossiers geheimhouding opgelegd. In de vorige bestuurstermijn (2007- 2011) bleef het aantal bijeenkom sten beperkt tot negen. Bij beantwoording van Statenvra- gen in juni verklaarde Gedepu teerde Staten nog dat 'de fre quentie waarin onder geheim houding informatie wordt ge deeld, onveranderd is'. De toena me valt in belangrijke mate toe te schrijven aan het dossiers Thermphos en de aandeelhou dersstrategie van energiebedrijf Delta, bij elkaar goed voor tien besloten bijeenkomsten. De PZC heeft tevens de gege vens van de andere openbare be sturen in Zeeland opgevraagd. Daaruit blijkt dat de provincie beduidend vaker informatie ach ter gesloten deuren houdt dan de meeste gemeenten. Alleen de gemeenteraad van Vlissingen onttrok zich tussen 2011 tot he den ook opvallend vaak aan de openbaarheid, vooruitlopend op besluitvorming: 20 keer. Daar- naast is het in Vlissingen gebrui kelijk dat burgemeester en wet houders na afloop van de open bare vergadering de deur op slot doen voor vertrouwelijke mede delingen aan de raad. Dat gebeur de in 2013 in totaal 26 keer. Tot en met juli 2014 maakte het Vlis- singse college al 29 keer van die mogelijkheid gebruik. Ook de Veiligheidsregio Zeeland (waarvan het algemeen bestuur hoofdzakelijk bestaat uit de der tien burgemeesters) grijpt vaak naar het middel van besloten heid. Tbssen 2012 tot en met 26 juni dit jaar was dat 19 keer. Bij k de andere Zeeuwse gemeenten en het waterschap gebeurt dat W aanzienlijk minder vaak. In veel gevallen valt het opzoe ken van de vertrouwelijkheid te billijken, vindt politicoloog Her man Lelieveldt van University College Roosevelt. Als leidraad daarvoor noemt hij gevoelige in formatie over personen, of wan neer sprake is van een financieel belang bij bepaalde onderhande lingen. „Je kunt deze cijfers op twee manieren interpreteren: Er wordt meer in beslotenheid ver gaderd. Maar daar staat tegen over dat raden en Staten in het huidige dualistische systeem ook vaker worden bijgepraat over ontwikkelingen. Meer en meer wordt gehamerd op de ac tieve informatieplicht van het college. Vroeger werden ze mis schien helemaal niet ingelicht. Of hooguit de fracties met hun eigen gedeputeerde of wethou der." y Kras.nl/91047 of bel 0900-9697,5 cPm ZATERDAG 23 augustus 2014 Buien en wat zon 17° Kleurrijke vogels in vogeltuin Utropia Ik wantrouw bestuurders die achter gesloten deuren vergaderen Reageer op pzc.nl Ik kom graag op het strand EENS ONEENS Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 198 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 door Marcel Modde it gaat u niets aa pagina 22 en 23: 'Beter dan achterkamertjes'; Meeste gemeenten hebben geen geheim; Commentaar foto's HH Tot wel 200,- korting per boeking! Van Heidelberg naar Worms, Mainz, Rüdesheim, Boppard, Koblenz, Andernach en Arnhem. Busreis naar Heidelberg, reisbegeleiding en alle maaltijden Vertrek: 13 september Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1