25-50% Korting Palfadio MENINGEN 31 T 'Jl. ADRZ 3 ADRZ 4 ADRZ 5 Zwarte Piet Code Oranje Code oranje 2 Code Oranje 3 Landingsmonument Molukse kapers Vuilcontainers Vuilcontainers 2 Christenunie Delta Delta 2 op onze showroommodellen breiding van de dienstverlening van Zorgsaam boven de Wester- schelde, toont nog maar eens aan dat ADRZ daarmee probeert haar eigen wanbeleid op organisato risch gebied weg te moffelen. Het zou de directie sieren eens echt knopen door te hakken om één ziekenhuislocatie te realiseren met enkele regionale steunpun ten. Al jaren laat ze de oren han gen naar emoties. Goes is gewoon de meest centrale locatie voor haar werkgebied. Zorg dat daar de bestaande huisvesting de uitstra ling krijgt van het 'nieuwe' zie kenhuis. En wat de afstand vanaf Walcheren of Schouwen-Duive- land naar Goes betreft, een ritje van Eindhoven-zuid naar noord duurt langer dan dat van Goes naar Vlissingen of Zierikzee! Het ADRZ wil terecht geen con currentie meer faciliteren. Vol gens deskundigen vormt de be staande concurrentie binnen on ze algemene ziekenhuizen door de gratis huisvesting van vele be handelaars niet in loondienst al ja ren een belemmering voor een goede samenwerking. Dit hindert het optimaal functioneren en is verantwoordelijk voor hoge kos- ten.Behandelaars moeten alle werktijd besteden aan hun patiën ten en niet worden afgeleid door eigen omzet, boekhouding en maatschap problemen. Nieuwe privéklinieken en medische BV's buiten het ziekenhuis halen al al le krenten uit de pap. Voor het zie kenhuis blijven zo alleen wacht lijsten en verliesleidende zorg over en ontstaat er een financiële sterfhuisconstructie. De VS leert ons dat concurrerende commer ciële zorg de meest kostbare zorg is. Samen met een plan voor be handelaars in loondienst zijn dit voldoende argumenten voor een goed gesprek met de NMa om van het huidige keurslijf af te komen. De inzet van een zorgverkenner om het pad te effenen tussen de Zeeuwse ziekenhuizen mag van de Provinciale Staten best 75.000 euro kosten. In overheidskringen is het heel normaal om extrava gante bedragen uit te trekken voor een rapport waar mogelijk ook nog eens niets mee gedaan wordt. Van realiteitszin is al lang geen sprake meer op dat gebied. Een verkenner naar de aarde zou wel licht een betere investering zijn om zodoende weer eens met bei de voeten op de grond terecht te komen. Waarom klaagt het ADRZ? Laat zij eerst de patiënt centraal stel len. Ben daar op de operatietafel belandt en na drie kwartier eraf gehaald zonder dat er iets ge beurd was. Volgens hen omdat ik te oud was en men de tube niet in mijn keel kon krijgen. Gewoon naar huis gestuurd zonder nader bericht. Was daarvoor nog in het Erasmus geopereerd en niets aan de hand. Ben naar Zorgsaam in Terneuzen gegaan en succesvol ge opereerd zonder problemen met een tube, die er niet in kon. Zeer slechte behandeling in het ADRZ. In Nederland kan vrijwel alles. Er wonen hier mensen uit ongeveer 160 verschillende landen. Een moskee, synagoge of een boed dhistische tempel het kan alle maal, waarschijnlijk hoefje niet te proberen om een katholieke of protestantse kerk te bouwen in een niet Westers land. De politiek lijkt in de Zwarte-Piet-discussie door te schieten, deze "slaaf' van Sinterklaas, is "donker" geworden in de schoorsteen (cultuur!) hij moet nu langzaam van kleur ver anderen! Slavernij is iets uit een donker verleden, daar kunnen wij hedendaagse "blanken" helemaal niets meer aan veranderen. Vrij wel iedereen met een normale le vensinstelling is hier welkom, maar dan dient men zich wel te verdiepen in ONZE CULTUUR, niet andersom. Het staat iedereen vrij hier te wonen, echter als men zich druk maakt om ZWARTE PIET, staat het iedereen vrij daar heen te verhuizen waar men van dit verschijnsel geen last heeft. Vive la difference! Prachtig die ge vel in de Lange Noordstraat! Ga zo voort Middelburg, misschien wordt het nog wat. ps. Mijn gevel moet nodig geschilderd worden Willem Houtman Smalle Kade 5, Vlissingen De lekkerste koffie, huisgemaakte taarten en cakes, biologische drankjes en broodjes en dit alle maal gepresenteerd in een rustge vende ruimte met vriendelijke be diening. Dit is nou wat je noemt, koffie verkeerd! Uitgaande van de reacties op de website van Zeelandnet en de krant op de schildersactie van William Verstraeten blijkt het gros van ons mensen te gaan voor 'eigen schuld dikke bult'. Ik weet ook wel dat grijpbaar kapitaal meestal een doel op zich is en van daar een bedreiging voor ieders zielskapitaal. Wanneer je dan pro beert je zielskapitaal uit te dragen met gebruikmaking van het stoffe lijk kapitaal is het maar al te mak kelijk te worden neergehaald door kapitaalverslaafden. Aan de on hebbelijkheid zie je het versla vingsgehalte van ons samen. Ik zit in een vergelijkbare hypotheek situatie en dit is wat ik waar neem. Het is voor ons allemaal een ge vecht tussen ons innerlijk- en ui terlijk kapitaal. Zo'n 20 eeuwen geleden was er een kerel die uit liefde zijn zielskapitaal wilde de len met iedereen, die hebben ze ook aan een (kruisvormige) schandpaal getimmerd uit angst voor verlies van hun kapitaals macht. Maar, we zijn onderweg... Met blijdschap las ik in de krant uw artikel over het landingsmonu ment: "Hier hoort het monument echt thuis" van Nadina Berkelder. Ik herinner mij nog goed dat mijn oom Titus Leeser (1903-1996) in zijn atelier aan dit monument werkte. Hij beeldde hiermee het moment uit dat de marinier de top van de dijk bereikt en gespan nen kijkt wat daarachter aan te treffen. Hij zou zeer verheugd zijn geweest met deze nieuwe plek, waar de dynamiek en expres sie van het beeld volledig tot zijn recht komt. Ik weet dat hij de plaats waar het eerst stond, achter en aan de voet van de dijk, wat nooit zijn bedoeling was, zeer be treurde. Wat een onzinnige eis: De Moluk se kapers hebben bijna 40 jaar ge leden onschuldige burgers en zelfs een school gegijzeld. Men heeft zelfs gijzelaars gedood; on schuldige mensen op weg naar hun bestemming teneinde dat te doen wat voor die dag op het pro gramma stond. Het zal je maar ge beuren om dan zeer gewelddadig je eindbestemming niet te kun nen bereiken. Om nog maar te zwijgen over de impact die het meemaken hiervan, de angst geëxecuteerd te worden, met men sen doet! Het toegeven aan hun eis tot schadevergoeding is als het toegeven aan eisen van terroris ten want dat waren het. Bijna 40 jaar na dato zou hun optreden nogmaals veroordeeld moeten worden in plaats van het toeken nen van hun gelijk en het belo nen daarvan met een schadever goeding! Ook direct achter mijn schuur staat een container. Toen ik hier kwam wonen had ik niet gedacht dat deze zo'n overlast zou veroor zaken. Ook hier wordt vaak 's avonds laat grofvuil gedumpt van matrassen tot volledige kasten. Daarnaast gevaarlijke voorwerpen bijvoorbeeld glas. Aangezien er hier veel kinderen spelen is dit erg riskant. Soms lijkt het wel een vuilnisbelt. Als de bak vol is, begint de ellen de pas echt: ik plak er dan een briefje op met het verzoek 25 me ter verderop de zak weg te gooien, maar dat doen mensen vaak niet. Ze zetten de zakken ge woon naast de bak. Waar zijn on ze fatsoensnormen? Niemand voelt zich blijkbaar verantwoorde lijk voor zijn leefomgeving! Gevolg: kapotgescheurde zakken door de meeuwen. Meeuwen zijn hier steeds talrijk in de buurt aan wezig omdat mensen ze dagelijks voeren, dat is ook een grote bron van ergernis. Het voeren van meeuwen is niet verboden in Vlis singen, dus hierin kan de gemeen te niets ondernemen. Compli ment aan de gemeente Vlissin gen: als je belt of mailt over rot zooi is het snel opgeruimdzelfs in het weekend! Nu nog een voer- verbod specifiek voor meeuwen, zoals verschillende kustgemeen- ten in Nederland die al hebben. De heer Gillissen vindt de vuil containers een uitkomst. Wij niet. Ze stinken, vooral in de zo mer. Ze zouden twee keer per jaar gereinigd worden. Alleen de bui tenkant wordt gedaan. Slim he. En niet te spreken over de rotzooi rondom. Met de kliko was het be ter en schoner geregeld en had den we geen last van troep die er bij gezet werd. De wagentjes van de gemeente Vlissingen van de reiniging rijden alleen maar langs, stoppen niet, stappen niet uit en zien niets. Vlissingen schoon? Hoe bedoel je. Voorzitter Coen van Dalen, frac tievoorzitter van de Christenunie ziet het al helemaal voor zich: Als het kruis over de boulevard naar het Bellamypark wordt gedragen en dat miljoenen mensen dat op tv zien. Hij kan er lyrisch over worden, hij wil meer passie voor The Passion, er mag toch ook wel eens wat te genieten zijn. Het le vert 20.000 extra bezoekers op die hier hun geld uitgeven en over nachten. Dat moet Vlissingen toch niet laten lopen, wat een ge miste kans. Meneer Coen van Da len, wat mij betreft mag u wakker worden, het is 2014. De kerken zijn in Vlissingen allang leeggelo pen. Ik vind het een vreemd idee dat juist iemand van de Christenunie zich op deze manier met het sco ren van geld bezighoudt. Mis schien kan hij in zijn droom het kruis wel langzaam voor de Vlis- singse boulevard in de Schelde la ten zakken. Maar pas op hèHij ziet alles De Statenfractie van Groen-Links heeft bezwaar tegen de wijze van zonne-energie verrekening door Delta. Deze (foute) berekening is nog niets vergeleken met de trans portkosten van de "Groene" ener gie. De groene transportkosten zullen zodra de windparken (2020) in gebruik worden geno men circa 400 euro per maand gaan bedragen voor elk huishou den. Tel uit de groene winst op de eigen zonne-panelen en wind- parkaandelen. Dan zijn deze inves teringen door particulieren/ huis houdens niet meer terug te verdie nen! Jammer dat de Statenfractie van Groen-Links dit niet gelijk aan de orde stelt! Delta benadeelt niet alleen eigena ren van zonnepanelen maar ook klanten die besluiten om geen ka bel meer af te nemen en er vervol gens achter komen via de jaarreke ning dat zij nog een vol jaar kos ten voor kabel betaald hebben Delta schreef iedere maand een voorschotbedrag van onze reke ning af maar verzuimde daarbij een rekening overzicht te mailen of opsturen, hun excuus is dat als er automatisch afgeschreven wordt geen rekening toe gestuurd wordt. Met andere woorden u kunt niet zien wat u heeft gekocht omdat u ons het makkelijker maakt om au tomatisch van uw rekening af te schrijven. Als Delta netjes, zoals het hoort, een maandelijks reke ningoverzicht had gestuurd, had den wij eerder kunnen anticipe- ren en een paar honderd euro be sparen op een dienst waar wij al ruim een jaar geen gebruik van maakten. Waar kan men terecht bij klach ten over Delta, niet bij de consu mentenbond alleen bij Delta zelf? tuinbanken, tuintafels, parasois, buitenkeukens, ioungemeubeien, diningstoeien: alles mag straks pronken in uw tuin! buitenmeubelen buitenverlichting ZATERDAG 23 AUGUSTUS 2014 Ad Lijmbach Roompotstraat 26, Lewedorp H. Steehouwer Zuidsingel 69, Middelburg Johan Dobbelaar Couwestraat 42, Terneuzen A.M. Verweij Rentmeesterlaan 63, Middélburg A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Maud Minneboo Margrietenlaan 33, Oostkapelle Ad Wisse Verrijn Stuartweg 28, Goes F. Hendrikse Leijstenstraat 24, Berg en Terblijt johan FY Spinnewijn Paul Krugerstraat 100, Vlissingen Therese Bockstael Salvador Dalistraat 21, Vlissingen H. M. van der Welle Vincent van Goghlaan 20, Vlissingen Niek Knol Verlengde Dishoekseweg 2, Koudekerke Jan Duin Leliëndaleweg 15, Burgh-Haamstede Peter de Wilde Martinus Nijhofflaan 63, Kloetinge woon«oneen;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 115