ZOMEROPRUIMING 100 jaar vrolijk en verzorgd TOT 50% KORTING BEVELANDEN en THOLEN 25 Vermoedelijke winkelovervaller opgepakt in Goes Oudelande viert het Oogstfeest Nieuwe jonge Goese trouwambtenaar wil 'saaie' imago van functie oppoetsen. m Succes in huis Middelburgsestraat 52 Koudekerke woc GOES - Agenten hebben donder dagavond in Goes de vermoedelij ke overvaller van een winkel in 's-Gravenpolder opgepakt. De 21-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats zou daarbij heb ben gedreigd met een vuurwa pen. Dat heeft de politie gisteren bekendgemaakt. De recherche kwam de man op het spoor naar aanleiding van meerdere getuigenverklaringen. Hij is vastgezet. Woensdagmiddag vond een gewa pende overval plaats op een tex tielwinkel aan de Bosseweide in 's-Gravenpolder. De 75-jarige eige naresse vluchtte naar achter, waar na de dader zonder buit vertrok. Hij had de winkel mogelijk al eni ge tijd geobserveerd. OUDELANDE - Het tweejaarlijkse Oogstfeest wordt vandaag gevierd in Oudelande. De dag begint met de officiële onthulling van de Breibanke om 9.45 uur. Het Stihl Timberteam geeft twee demon straties in de motorzaagkunst, om 13.45 uur en 15.30 uur. Er is tot 12.00 uur een kleedjesmarkt op het schoolplein, er zingen koren, er vliegen roofvogels en om 14.30 begint de Vier Seizoenenoptocht. Verder is er braderie, boerenkoop dag en rijden er oude trekkers. S3 Vraagprijs 179.000,- k.k. GOES - Zeeuwen zijn het trouwlus- tigst, blijkt uit statistieken. Dat lijkt te kloppen, want alleen al de gemeente Goes heeft recent maar liefst drie nieuwe trouwambtena ren in dienst genomen. Eén van hen is Marijke Kiel, en met een slag om de arm zou ze met haar 26 lentes op dit moment heel goed de jongste trouwambte naar van Zeeland kunnen zijn. De goedlachse Goese werd geko zen uit dik tachtig kandidaten, de functie blijkt dus gewild. Ook op Noord-Beveland regende het be gin deze maand sollicitatiebrie ven om bijzonder ambtenaar van de burgerlijke stand (babs) te wor den. Kiel is in juni aangesteld en maakt nu deel uit van een team van in totaal acht trouwambtena ren. Op twee na allemaal dames, maar één man stopt er binnen kort mee. „Ik had er nog nooit over nagedacht", vertelt Kiel in haar appartement in de Goese bin nenstad. „Ik zag de vacature en dacht: dat is gaaf. Iedereen zei ook dat het echt iets voor mij zou zijn. Ik was alleen bang dat ik mis schien te jong ben." Andere ge wenste eigenschappen van een babs zijn flexibiliteit, sociale vaar digheid en uiteraard een vlotte Babbel, en die kunnen Kiel onmo gelijk worden ontzegd. 'Babs' zijn is een deeltijdfunctie en geen volledige baan, ontze- nuwt Kiel een wijdverbreid mis verstand. Zelf verbindt ze men sen in de echt naast haar baan als communicatieadviseur bij Scoop. Vijf huwelijken heeft Kiel inmid dels voltrokken en het bevalt pri ma. „Maar zeker de eerste keer vond ik het wel spannend." Ze neemt de functie uiterst serieus en perfectionistisch als ze is, gooit ze een speech soms drie keer om. „Stiekem komt er best veel bij kijken, maar het is voor een groot deel ook gewoon een kwestie van aanvoelen. Ik ben nog een beetje zoekende naar een vorm, wil bijvoorbeeld kijken hoe ik sociale media kan gebruiken om er iets meer van te laten zien. Want het beeld is toch een beetje dat trouwambtenaar zijn, saai is." Hoewel het instituut huwelijk steeds vaker als achterhaald of zelfs overbodig wordt gezien, spreekt de romantiek ervan Kiel juist aan. Het lijkt haar leuk zelf ook ooit in het bootje te stappen. „Als je niet in het huwelijk ge looft, kun je dit werk naar mijn mening niet met overtuiging doen." Dat een speech moeizaam uit de pen wilde vloeien omdat het aan staande echtpaar bijvoorbeeld heel gezapig was, heeft Kiel nog niet meegemaakt. „En dan nog, ik vind mensen en hun verhalen heel mooi en het is bijzonder dat ze zo veel met me willen delen, terwijl ik in feite een vreemde voor ze ben. Het verbreedt je blik. En je mag een rol spelen tijdens hun belangrijke dag. Het geeft me positieve energie." Badhuisstraat 135 b Viissingert makelaar tEEEEï Vraagprijs 129.000,- k.k. wmm> Ruim, zonnig bafkon M2maketaars.nl Woninginrichting Pieterse WOON- EN SLAAPKAMERMEUBELEN UIT DE TOONZAAL UITGEZONDERD NIEUWE COLLECTIE t/m zaterdag 30 augustus Woninginrichting Pieterse 4424 EG Wemefdinge Noordelijke Achterweg 58-79a Telnr.: 0113 - 621296 h 11 p www.pieterse wonen.nl ZATERDAG 23 AUGUSTUS 2014 «vw 2/1 kapwoning Garage Diepe, zonnige tuin In Koudekerke Woonprogra.mma op begane grond Scherp geprijsd door Luc Oggel Marijke Kiel op haar 'werkplek', de trouwzaal van het Goese stadhuis. foto Marcelle Davidse TROUWEN IN GOES In 2013 zijn 169 huwelijken vol trokken in de gemeente Goes. De Grote Kerk, het stadhuis, de raadzaal, de Griffioen in Wolp- haartsdijk, Uitspanning De Goede renloods, klipper Avontuur, het Arendsslot en binnenplein Am bachtscentrum zij officiële trouwlocaties. Stellen mogen onder voorwaarden ook zelf een locatie aandragen. GOES - Honderd jaar worden is één ding, maar vrolijk honderd worden is weer iets anders. Janna Vroonland-van Gessel is daar glansrijk in geslaagd. In zorg centrum Ter Weel in Goes, waar ze sinds 2011 woont, vierde ze gisteren haar honderdste verjaardag met buren, de burgemeester en veel nazaten. Janna Vroonland werd in Ovezande geboren; een van de acht kinderen van een kasteleinsechtpaar dat een piepklein cafeetje uitbaatte. Zelf kreeg Janna met haar man Kees zes kinderen. Sinds 1985 is ze weduwe. Tot 2003 heeft mevrouw Vroonland zich zelfstandig weten te redden met hulp van haar dochter. Toen bleek het beter te verhuizen naar Sint Maarten in de Groe en van daar naar Ter Weel. Mevrouw Vroonland is een opvallend ver zorgde verschijning. Daar hecht ze waarde aan. foto Marcelle Davidse spreekt me aan' H M2 makelaars.» i Met liftinstallatie Op 3e (top) verdieping Balkon op zuiden Mooi uitzicht op het Stadhuis Ruime woonkamer Gebouwd in 1989 Haringvlietstraat 29 te Lewedorp Keurige ruime 2-onder-1 kapwoning (390 m3) op een perceel van 362 m2 eigen grond Vraagprijs 200.000,- k.k. www.makelaardijwesteinde.nl Luxe appartement Fraaie keuken Eigen parkeerplaats Dichtbij centrum Goed geïsoleerd Vraagprijs 259.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 113