Plan voor ruimen graven Noordgouwe Lovebeatz bij 't Gorsje Tholen TV gaat digitaal 24 SCHOUWEN-DUIVELAND Grootste en Goedkoopste voorraad van Nederland Vermoedelijke overvaller gepakt Canto bij kaarslicht op het orgel Niet alle ondernemers draaien minder omzet door het wegblijven van jongeren door de nieuwe alcoholwetgeving. Op de begraafplaats komen bij de desbetreffende graven bordjes te staan om nabestaanden te infor meren. Het ruimen van graven is noodzakelijk omdat er in de na bije toekomst ruimtegebrek ont staat, ondanks de uitbreiding in 2005. Uitbreiding van de begraaf plaats is niet mogelijk en dat zou ook in strijd zijn met het huidige beleid. Het gaat om graven uit de periode 30 januari 1939 tot en met 31 december 1976. Van deze gra ven zijn de grafrechten al gerui me tijd verlopen. Algemene gra ven op Schouwen-Duiveland wor den uitgegeven voor een periode van vijftien jaar. Bij het ruimen van graven vol gend jaar wordt de begraafplaats heringericht. De huidige inrich ting voldoet niet aan het kwali teitsniveau dat de gemeente wil. Hierover wordt na de zomer over leg gevoerd met de dorpsraad. BROUWERSDAM - Bij strandpavil joen 't Gorsje op de Brouwersdam wordt zaterdag 30 augustus Lo vebeatz gehouden. Een dance/ housefeest voor de iets oudere dance- en houseliefhebber. De or ganisatie is in handen van Lenny Welbers van iBeatz events. Hij draaide vanaf 1989 op verschillen de locaties in Renesse, zoals Pigal- le, Trinity, Costa cabanaz en Cafe Anders. „Ik merk nu dat veel iets oudere liefhebbers eigenlijk geen plek hebben om naar toe te gaan. Ze willen wel weg, maar niet tus sen de zeventienjarigen. Daarvoor Tot nu toe was Tholen TV, een ka belkrant, alleen analoog te bekij ken. Er vielen in de loop der tijd veel kijkers af omdat die op digita le televisie overstappen. Voor de lokale omroep gaat een wens in vervulling die al sinds de zet ik nu dit nieuwe concept neer." Het feest wordt gehouden in een tent naast 't Gorsje, de aan kleding zal chique zijn en de mu ziek zal verzorgd worden door di verse dj's met deep, vocal, uplif ting, latin, tech house music. Een van de bekendste namen is DJ Rob Boskamp uit Amsterdam. Hij draait al jaren op feesten en in be kende clubs in het binnen- en bui tenland. Lovebeatz begint om 21.00 uur, maar vanaf 18.00 uur is al live loungemuziek in 't Gorsje, waar ook gegeten kan worden. Meer info: www.lovebeatz.nl. RENESSE - „Renesse gaat helemaal niet ten onder. Het is jammer als dat beeld ontstaat." Dat zegt Tom van Eijk van hotel De Vier Seizoe nen in Renesse. „Ik zie juist heel veel jonge gezinnen en constateer dat er steeds meer Belgen of zelfs Zwitsers komen." Hij reageert op verhalen van da lende omzetten in bepaalde secto ren door het wegblijven van jon geren. „Wij draaien juist het bes te seizoen sinds we hier zitten, en wij niet alleen, hoor. Ik heb eens rond gevraagd en hoor dat van veel meer ondernemers, zoals de fietsenzaak, de marktkooplui en collega's." In de afgelopen weken werd dui delijk dat een deel van de onder nemers - zoals de slijterij of de jongerencamping in Scharendijke - het heel goed merken aan de om zetten dat de jongeren wegblij ven. Een tendens die zich in de af gelopen jaren al wel aandiende, maar met de invoering van de nieuwe drankwet in een stroom versnelling is geraakt. Van Eijk zal niet ontkennen dat deze ondernemers flinke klappen te verduren krijgen, maar hij be strijdt het beeld dat iedereen last heeft van het wegblijven van een deel van de jeugd. Het valt hem ook op dat veel gasten op zoek zijn naar activiteiten. „We mer ken duidelijk een verschuiving naar een groep mensen die actief wil zijn." Duiken, paardrijden, wandelen of fietsen zijn in trek. De vakantieganger wil bezig zijn. Ook Frans Prins, voorzitter van de dorpsraad, constateert verande ringen in het publiek. „Ik zie ook veel jonge gezinnen", zegt hij. „Maar ik heb altijd gezegd, en blijf dat ook doen, dat jongeren welkom zijn", zegt hij. Dat er dit jaar minder jongeren waren, heeft als neveneffect dat het rustiger is gebleven in het dorp. De politie constateerde dat een paar weken geleden al en ook Prins heeft die indruk. „Ik heb weinig klachten gehad, op enkele incidenten na, dan", zegt hij. „En dan heb ik het over afgebroken spiegels en over auto's lopen in de Capelweg." Niet alle ondernemers heb ben (ast van wegblijven jon geren. Sommigen draaien juist een topseizoen. oprichting in 2004 gekoesterd wordt. De digitale gang biedt ook ruimte om bewegend beeld te gaan bieden. De vormgeving wordt in elk geval zeer binnen kort opgefrist. Tholen TV is voor digitale kijkers van Delta niet alleen te ontvan gen op Tholen, maar ook op Schouwen-Duiveland en op de Be- velanden. Tholen TV zit op digi taal kanaal 113. mÈmmmwmm Ill ÉÈiiÉil n - tnpriknnprlIf GOES - Agenten hebben donder dagavond in Goes de vermoedelij ke overvaller van een winkel in 's-Gravenpolder opgepakt. De 21-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats zou daarbij heb ben gedreigd met een vuurwa pen. Dat heeft de politie gisteren bekendgemaakt. De recherche kwam de man op het spoor na aanleiding van meerdere getuigen verklaringen. Hij is vastgezet. Woensdagmiddag vond een gewa pende ovejrval plaats op een tex tielwinkel aan de Bosseweide in 's-Gravenpolder. De 75-jarige eige naresse vluchtte naar achter, waar op de dader zonder buit vertrok. Hij had de winkel mogelijk al eni ge tijd geobserveerd. BROUWERSHAVEN - Aart Bergwerff geeft zaterdag 6 september een uitvoering van Canto Ostinato van Simeon ten Holt in de Grote of Sint-Nicolaaskerk in Brouwers haven. De kerk zal die avond met kaar sen verlicht zijn. Bergwerff speelt het hypnotische, repetetieve werk van de twee jaar geleden overle den componist op het Van Vul pen-orgel. De uitvoering begint om 20.15 uur. Met kortingen van 40 tot 80% Kortingen tot eens kijken in onze showroom Middelburgsestraat 52 Koudekerke IfflTOU 133 Vraagprijs 179.000,-k.k. door Melita Lanting NOORDGOUWE - Schouwen-Duive- land wil 85 algemene graven op de begraafplaats van Noordgouwe rui men. Nabestaanden hebben een jaar de tijd om de grafrechten als nog te verlengen. THOLEN - De lokale omroep Tholen is voortaan digitaal te bekijken voor kijkers die een Delta-abonne ment hebben. Jong gezin weet Renesse te vinden door Melita Lanting t i I De slijterij en de jongerencamping mogen hun klandizie dan zien teruglopen; door de komst van een ander soort publiek in Renesse gaat het andere ondernemers juist voor de wind. foto Ronald den Dekker Wij hebben uitsluitend merkartikelen zoals Burgbad. Huppe Jndo, Vola, Sphinx, Villeroy Boch. Duscholux. Sanijura. Hoesch, Dansant. Dorenbracht, Hans Grohe en andere topmerken. Ook hebben wij nog veel diverse onderdelen voor oudere badkamers, zoals kranen, sanitair, douchewanden etc. (6 dagen per week van 11.00 tot 18.00) Zondag alleen op telefonisch afspraak geopend. Riothil 20,4825AP Breda Tel 076-2600063/ 06-28448040 M2maketaars.nl 2/1 kapwoning Garage Diepe, zonnige tuin In Koudekerke Woonprogramma op begane grond Scherp geprijsd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 106