'Onderzoek verband kankergevallen en Doel' Verwennerij in Paai met twee feesten in hetzelfde weekend I I 28 ZEEUWS-VLAANDEREN ZOMERFILM HULST De jubileumeditie van Zomerfilm Hulst begint vanavond. De bioscoop bij de molen is al vijfjaar succesvol. I EF Dat is de mening van voorzitter Jan van Puyvelde van de politieke partij Hulst Anders. Hij heeft frac tievoorzitter Meyrem Almaci van de Groenen in het Vlaams parle ment gevraagd de zaak aan te kaarten. Hulst Anders vroeg al in de verkiezingscampagne voor de gemeenteraadsverkiezingen aan dacht voor het hoge aantal kanker gevallen in de regio en pleitte voor een grensoverschrijdend on derzoek. Nu blijkt dat er duizen den scheurtjes in de reactorwand van Doel 3 zitten en dat de wand niet voldoende is om de straling tegen te houden, moet er volgens Van Puyvelde niet langer gewacht worden. Hij wijst er op dat Doel 3 waarschijnlijk nooit meer zal functioneren. „Maar het is belang rijk dat er een onderzoek komt naar de schadelijke gevolgen voor de volksgezondheid sinds 2012", betoogt hij. „Het is belangrijk dat de concentratie van kankergeval len sinds 2012 in onze regio in beeld gebracht wordt. Als blijkt dat de volksgezondheid al in ge vaar was in 2012, mag dit niet met de mantel der liefde bedekt wor den of blijven." Het zou volgens hem het beste zijn als er op korte termijn een on afhankelijke commissie wordt aan gesteld die de zaak onderzoekt. Barbara is geen onbekende in het filmwereldje. Contacten heeft ze genoeg. Ze studeerde filmweten schappen in Antwerpen en werk te onder meer voor Film by the Sea in Vlissingen. Tegenwoordig is ze actief bij Scoop. Verwacht bij Zomerfilm Hulst geen blockbus ters. Of'dertien in een do zijn-films', zoals Barbara het noemt. „De films zitten tussen mainstream en filmhuis. We zoe ken er een die veel mensen aan spreekt, maar die nog niet veel mensen gezien hebben." De sfeer moet ook goed zijn. Aan de locatie zal dat in elk geval niet liggen. Barbara: „We hebben naar de Keldermanspoort gekeken als locatie en naar andere bolwerken. Het Molenbolwerk is perfect. De filmwagen kan er makkelijk ko men, dus dat is ook handig." Toe schouwers komen er ook steeds makkelijker. Tijdens de eerste edi tie was er een man of 200, vorig jaar waren er rond de 900 bezoe kers. „Morgen verwachten we een mannetje of duizend, afhankelijk van het weer. We hebben geen kaartverkoop, dus het is altijd las tig schatten hoeveel mensen er zijn." Aan de hand van het aantal stoel tjes kan de organisatie het ook niet weten. Ieder die wil, neemt namelijk zelf z'n stoeltje mee. Een bank of bed mag ook. „Som migen nemen zelfs een salontafel mee. Ze moeten toch ergens hun drankje kwijt kunnen? We heb ben wel een horecatentje, maar ie dereen mag zelf voor eten en drin ken zorgen. Dat is ook het con cept, het moet laagdrempelig zijn. Bij wijze van spreken mag je zelfs je schemerlamp meenemen." HULST - Een mooiere locatie om een openluchtbioscoop te houden is bijna niet denkbaar. Op het Hulster Molenbolwerk, in de sche- t mering, met een verlichte stads- molen als achtergrond. De perfec te setting om in je stoeltje rustig achterover te hangen en te genie ten van een goede film. Dat was ook de insteek van Zo merfilm Hulst, dat vanavond be gint. „We gaan altijd met een paar vrienden naar een filmfesti val in Antwerpen. Dat is bij de dokken. Iedereen kan daar gratis naar toe en rustig een filmpje kij ken. Met eigen eten en drinken", legt Barbara Audenaert uit. Sa men met echtgenoot Wouter Ma- hu, Danny Esseling en Kathy Ros- madel stond ze aan de wieg van Zomerfilm Hulst. „Vijfjaar gele den dachten we: dit moet in Hulst ook kunnen. Dus hebben we de koppen bij elkaar gestoken. En het werkt, want dit is de vijfde keer dat we een film op het Mo lenbolwerk draaien." Die laatste beginnen vanavond al met een Summerparty XXL. Café In 't zicht der Schelde wordt van af 21.00 uur omgetoverd in een danstempel. Morgen is er om 14.30 uur een schieting op de lig gende wip. In de avonduren speelt buiten vanaf tien uur Björn Boerdam met zijn band Frontaal. Binnen draait DJ Arnout. Bij watersportverenigingen Saef tinghe klinkt er het hele weekend live muziek. Zaterdag bijt zang groep MusicAnto om 16.00 uur het spits af. Verder spelen die dag Gino Buijsrogge en de band Rum ble Creek Lake. Zondag blaast dweilband Windkracht 9 om 14.00 uur. Gino Buijsrogge ver zorgt een Heineken-veiling en troubadour Bennie de Vet sluit 's avonds het muziekgedeelte af. Beide dagen zijn vers gekookte mosselen en gerookte paling ver krijgbaar. Zondag is er een zeil- wedstrijd en kan het publiek mee varen op de Westerschelde. Op zondag wordt ook Paviljoen 't Schor bij de Paalse Feesten be trokken. De Evergreens Forever verzorgen de muziek. Het keuken team bereidt drie gerechten voor het oog van de bezoekers: Zeeuw se mosselen, paella en een barbe cue. Bij het café treden om 14.30 uur Henk Peter op. Dat doen ze rond 20.00 uur nog eens, maar dan met de band The Good, the Bad Bart XL!- Na 23.00 uur draait Dj Arnout. Maandag worden de Paalse fees ten om 14.30 uur afgesloten met een schieting op de liggende wip. EP BOEK EEN PROE BIJ CAPPENDIJK i CAPPENDIJK AUTO'S TERNEUZEN door Eugène Verstraeten HULST - Het is dringend noodzake lijk dat er een onderzoek komt naar een mogelijk verband tussen de mankementen in kerncentrale Doel 3 en het hoge aantal kanker gevallen in het Waasland en Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Zit in j e eigen huiskamer op de stadswallen HULST - 'Heel bijzonder1, vinden Saskia en Claudia de Meurichy van Mode Reiss van den Berghe in Hulst de nieuwe aanwinst in hun winkel. Anne Tho- maes (foto) uit Absdale maakte het glas-in-loodraam voor haar glazeniersexa men. Ze mocht het zelf onthullen en een toast uitbrengen met de genodigden die buiten stonden. Het twee meter brede kunstwerk hangt namelijk in de eta lage en daar blijft het nog minstens een jaar voor iedereen te bewonderen. In het raam zijn onder meer de portretten van de oprichters en de huidige eige naren Claudia en Saskia gebrandschilderd, foto Camile Schelstraete door Bob Maes Barbara Audenaert op de locatie van Zomerfilm Hulst bij goed weer: het Molenbolwerk. foto Peter Nicolai door Eugène Verstraeten PAAL - Paal wordt dit weekend ver wend met twee feesten. Water sportvereniging Saeftinghe houdt in en om de jachthaven de Saefting- hefeesten en aangrenzend worden in en nabij café !n 't zicht der Schel de en Paviljoen 't Schor de Paalse Feesten gehouden. I cktobei 2014. B< EN MAAK KANS OP EEN PROEFREIS Mr. F.J. Haarmanweg 49 Terneuzen - 0115 697455 CAPPENDIJK.Nl Zwansen Van dlarusen KKikffi Zworfen rn; vóiKtrocte. elf Zwügcikui&tt&rO u oppfetltwcrt;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 64