ZEEUWS-VLAANDEREN Het karwei is nog niet af met de Sloeweg Zes tips over overval op Kijkshop Samenleving WERKZAAMHEDEN N62 almanak Sport 30 en 31 Verdubbeling van Sloeweg leidt tot beperkte hinder. Feyenoord heeft lange weg te gaan Jiehaa! Hebbes De Sloeweg richting Westerscheldetunnel moet half 2016 verdubbeld zijn. Uitgangspunt: weg moet zoveel mogelijk berijdbaar blijven, afsluiting mag hooguit enkele dagen duren. Terneuzen Opening Sluiskiltunnel half 2015. Sluiskil De Tractaatweg tussen Terneuzen en Zelzate moet eind 2016/begin 2017 verdubbeld zijn. ""'W' 'S-HEERENHOEK - Tijdens de ver dubbeling van de Sloeweg zal het wegverkeer de komende twee jaar minimaal hinder ondervin den. „Sterker nog, we denken dat de doorstroming door een aantal maatregelen zelfs verbetert", zegt projectleider Wim Lodewikus van aannemer Boskalis. De reconstructie van de Sloeweg (N62) begon gisteren officieel. Op timale doorstroming was een har de eis die de provincie bij de aan besteding van het karwei stelde. Per dag passeren 16.000 voertui gen, waarvan 4000 vrachtwagens, de belangrijke verkeersader. Lode wikus: „We hebben creatieve op lossingen bedacht. Zo breiden we tijdelijk het kruispunt Stoofweg bij 's-Heerenhoek, dat door de ver keerslichten nu een remmende factor is, uit met twee rijstroken. Personenauto's kunnen dan het vrachtverkeer passeren. Zo stroomt het vlotter door." Boskalis laat materialen ook aan voeren via de haven van Vlissin- gen. Zand zal met vrachtwagens over waterschaps- en gemeente wegen worden vervoerd. De zwa re transporten mijden zo de hoofdroute. „We praten over heel veel vrachtwagens. We verplaat sen tenslotte één miljoen kuub grond, we brengen één miljoen kuub grond op en voeren 250.000 ton aan fundatiemateriaal en as falt aan." Hoewel het verkeer waar moge lijk in de watten wordt gelegd, sluit de provincie niet uit dat op enkele momenten wegen moeten worden afgesloten, met name om de veiligheid van weggebruikers te garanderen. Soms gelden ook snelheidsbeperkingen. De verdub beling van de Sloeweg (twee rijba nen met in totaal vier stroken) en de Tractaatweg in Zeeuws-Vlaan deren kosten samen 118 miljoen euro. Het Rijk draagt 100 miljoen bij. Volgens berekeningen stuwt de verbrede noord-zuidroute de regionale economie met twee pro cent per jaar op. GOES - Het is mooi dat de Sloeweg wordt aangepakt, maar daarmee is het karwei niet af, zegt Kamil Gorak, beleidsadviseur van de EVO. Dat is de belangenorganisa tie voor verladers en ontvangers van transporten. De EVO is al jaren aan het lob byen voor een vlotte noord-zuid- verbinding door Zeeland. Daar is de Sloeweg een schakelt je in. Hij onderstreept dat zo'n verbinding ook uit economisch oogpunt heel belangrijk is. En dat geldt ook voor de aansluitende verbindin gen aan Vlaamse zijde. Die verke ren volgens hem nog maar in de planfase. „We hebben er niet zo veel aan als het verkeer bij de grens stilstaat." Letterlijk aan de andere kant is ook het afmaken van de A4 ten noorden van Ber gen op Zoom zo'n schakel die af gemaakt moet worden. TERNEUZEN - De politie heeft zes bruikbare tips gekregen in ver band met de gewelddadige over val op de Kijkshop in Terneuzen vorige week. De tips gaan vooral over de vluchtroute die de twee overvallers op een motor namen nadat zij via het dak van de Kijk shop in het winkelcentrum Zuid polder waren binnengedrongen. De winkel was toen niet open, maar er waren al wel medewer kers aanwezig. Zij werden vastge bonden en bedreigd met een mes. De politie geeft de brute overval de hoogste prioriteit en werkt met meerdere rechercheurs aan de zaak. Onderzoek heeft inmid dels uitgewezen dat verpakkings materiaal van Kijkshop dat in het Axelse bos in Axel werd aangetrof fen, inderdaad van de sieraden is waarmee de overvallers aan de haal waren gegaan. Alle tips richtten zich op het aan getroffen verpakkingsmateriaal en de route die de twee (een zon der helm) met hoge snelheid af legden, maar hebben nog niet tot aanhoudingen geleid. Tips blijven welkom op 0900-8844. Zijn werk mag dan afwisselend zijn, het spreekuur is helemaal een feest voor die Vlissingse huisarts. „Dokter, ik heb zo'n pijn in mijn on derbuik door de samenleving", zei verleden week een patiënte, met eni ge aarzeling in haar stem. „Door de samenleving?", herhaalde de arts. Niet dat hij zich er niets bij kon voorstellen. „Het is inderdaad een rotzomer. Eerst die vliegramp, nu Irak weer en niet te vergeten Syrië. Die beelden komen hard binnen." Er viel een stilte in de spreekkamer. „Nee dokter", corrigeerde de patiën te. „Door de samenleving. Met mijn man." De huisarts was niet op de hoogte van het feit dat het woord 'samenleving' in zekere kringen ook een andere definitie kent. VRIJDAG 22 augustus 2014 25 Wethouder Zandee van Borsele op de zandhopen voor de nieuwe Sloeweg De tunnelboor voor de Sluiskiltunnel Doorrijden! door Frank Balkenende Werkzaamheden voor het verbreden van de Tractaatweg door Raymond de Frel Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61