Voetgangerstunnel Goes vereist straks bezit OV-chipkaart Bevelands Donker A Goesenaar veroordeeld voor bedreiging bank en amuses proeven De start van een mooi vooruitzicht Veerhaven voor maar 'Postzegelpark is te kostbaar' BEVELANDEN en THOLEN 29 %)ert www.woneninveerhaven.nl Goes is in beeld als één van de in totaal 82 stations waar de OV-chippoortjes 24 uur per dag gesloten zullen zijn. Woerden is sinds deze week het eerste station dat alleen met een OV-chipkaart toegankelijk is. Overigens zijn er in Goes nog geen toegangspoort jes, maar de plaatsing ervan is vol gens NS in voorbereiding. Goes is het enige Zeeuwse station waar de poortjes mogelijk perma nent gesloten zullen worden. De 82 uitgekozen stations vormen volgens de NS 'een zorgvuldig sa mengesteld netwerk'. Daarbij is gekeken naar de geografische spreiding van de poortjesstations, de aantallen in- en uitstappers, so ciale veiligheid op het station, het verband met bekende agressielij- nen en de kans dat zwartrijders kunnen uitwijken naar een naast gelegen kleiner station (zogehe ten waterbedstations). Wat be treft Goes lijkt alleen het argu ment van de geografische sprei ding plausibel, hoewel voor socia- le veiligheid ook wat te zeggen valt. Het spoorwegbedrijf heeft de plannen al ruim van tevoren aan gekondigd bij de betreffende ge meenten. De NS is bovendien af hankelijk van de toestemming van spoorwegbeheerder 'ProRail en het overleg met gemeenten. Het Goese college van burgemees ter en wethouders heeft in janua ri van dit jaar al in een brief aan NS aangegeven niets te voelen voor de poortjes. Ze staan voor Goes gelijk aan het opheffen van een spoorse doorsnijding. De voet gangerstunnel is voorlopig een 'onmisbare schakel' tussen het noordelijke en zuidelijke stads deel, aldus het college. 'Wij hech ten zeer aan een goede relatie tus sen de stadsdelen noord en zuid van de spoorlijn, vooral voor het langzame verkeer. Juist omdat de bestaande spoorse doorsnijdingen kwantitatief beperkt zijn en kwa litatief niet zo hoog scoren voor langzaam verkeer, hechten wij aan een vrije doorgang bij het sta tion'. Ook voor de veiligheid heb ben de poortjes wat B en W be treft geen toegevoegde waarde, omdat mede door het gebruik als stadsroute 'voldoende aantallen gebruikers voor een relatief veili ge vrije doorgang zorgen'. Goes vindt bovendien dat NS er onterecht vanuit gaat dat ieder een op niet al te lange termijn in het bezit is van een OV-chipkaart en die ook altijd bij zich heeft. Op de brief is nog geen reactie van NS gekomen. Een woordvoer ster van de gemeente Goes laat weten dat er nog gesprekken wor den gevoerd. GOES - De braakliggende kavel aan de Voorstad/Oostsingel in Goes wordt geen 'postzegelpark' (een klein, aantrekkelijk stukje groen in de openbare ruimte) zo lang bebouwing op zich laat wach ten. De Goese GroenLinksfractie zou dat graag zien, maar volgens burgemeester en wethouders kan dat niet op korte termijn gereali seerd worden. Er zou een inrichtingsplan moe ten worden gemaakt en er is be heer nodig; kostbare zaken. Vol gens B en W wordt wel gekeken of er een zitbank kan worden ge plaatst. Ontwikkelaar Marsaki heeft al jaren het plan om een ap partementencomplex op die plek te bouwen, maar er is nog niet ge noeg belangstelling. verkoop fase 2 Vo°rstraat zaterdag ƒ3 augustus arcus stad^zeeland galerij Kaaistraat 9; Atelier Boter bloemwei 52. Kats: Ateliet Molstraat 8; Kerk je van Kats, Kerkstraat; Galerie Kats, Dorpsstraat 16; T\iin Dijk- straat 31. Met Kunstspoor 2014 opent de inzendingstermijn voor de drie jaarlijkse Maerlant Poëzieprijs. Het thema van de vierde editie is 'Licht'. De prijsuitreiking is zater dag 18 april 2015. De Kunstspoor-Kunstuitleen is een online-galerie waar, kunst gehuurd en gekocht kan worden. Inschrijven, uitzoeken en reserve ren kan via De Kunstroute slaat dit jaar de handen ineen met met een ande re ontdekkingsroute over Noord- Beveland: de Amusefietstocht. De tochten kunnen gecombi neerd worden: kleine gerechten proeven bij restaurants en ter plekke de kunstlocaties bezoeken: Prijzen vanaf €159.000,-v.o.n. Raymond J. (40) wilde namelijk op 11 april van dit jaar geld opne men bij die bank. Hij had twee pasjes, maar ze werkten allebei niet. Daarop begon hij een mede werkster uit te schelden en te be dreigen. Öok haar chef kreeg daar mee te maken. Hij zei onder ande re: „Ik maak je af. Je hebt geluk dat je vandaag geen stropdas draagt, want anders had ik je aan die stropdas opgehangen." De man was nog maar kort voor dat incident door de Middelburg se rechtbank veroordeeld tot een opname voor de duur van twee jaar in een Inrichting voor Veel plegers. Omdat hij in hoger be roep was gegaan, kon die maatre gel nog niet ten uitvoer worden gebracht. Na die bedreiging werd hij weer opgepakt, na een aantal dagen kwam hij weer op vrije voe ten, maar werd kort daarna alsnog opgepakt. Sinds die tijd zit hij vast. Wonen in Veerhaven Kruiningen Geschakeld Tweekapper Vrijstaand door Luc Oggel GOES - Als het aan de NS ligt, is de voetgangerstunnel onder het sta tion in Goes volgend jaar alleen nog toegankelijk met een OV-chip kaart. Goes is in beeld als één van de 82 stations waar de OV-chippoortjes 24 uur per dag gesloten zullen zijn. WEEKENDAANBIEDING 1.50 www.densoeteninval.nl VERKOZEN TOT BESTE BAKKER VAN ZEELAND! 1 Sfart 11.00 - 75 nn iz.uo uur Veerhaven i 4416 RB Kruir,ingen wonen met mooi vooruitzicht Projectontwikkeling: Verkoop: 0113 - 211 147 0113 - 573 100 wwww.kunstspoor.nl www.amusefietstocht.nl. MIDDELBURG - Een Goesenaar kan direct opgenomen worden in een inrichting waar veelplegers worden behandeld. De Middelburgse recht bank besliste gisteren dat hij per vandaag zijn straf heeft uitgezeten voor bedreiging van twee perso neelsleden van de ING-bank in zijn woonplaats. VRIJDAG 22 AUGUSTUS 2014 Paul Kamper Peter van Leeuwen Ingrid Bom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59