Schone zee Minder werklozen, toch iets meer mensen met een WW-uitkering Politie trekt pistool bij aanhouding Meliskerke commentaar ZEELAND 27 Acht van de tien schoonste stranden liggen in Zeeland. Een visitekaartje om trots op te zijn. Met dank aan de betrokken gemeenten en ho recaondernemers, die zich veel inspanningen getroost hebben om dit resultaat te bereiken. Het is nu aan betrokkenen om dit promotioneel uit te nutten. Het is jammer dat het schoon houden van de stranden feite lijk symptoombestrijding is. Veel overheden en bedrijven beschouwen de oceanen nog steeds als een grote dump plaats, met alle desastreuze ge volgen van dien. De provincie Zeeland zou - met het predi kaat schoonste strandprovincie van Nederland op zak - zich nog nadrukkelijker op kunnen werpen als ijveraar voor een schone zee. De strijd tegen de vervuiling moet flink geïntensi veerd worden om te voorko men de dode zones in de ocea nen verder groeien. Als de ver vuiling geen halt wordt toege roepen, zijn er in de toekomst ook geen schone stranden meer. Een zakelijk conflict zou de aanleiding zijn voor een bedreiging met een vuurwapen in Meliskerke beroepsbevolking is met 100.000 mensen gekrompen. Vooral afgelo pen winter trokken veel mensen zich terug van de arbeidsmarkt. Het aantal mensen met een WW-uitkering is wel iets opgelo pen. Dat komt vooral doordat in het onderwijs veel contracten zijn beëindigd. Landelijk is het aantal WW'ers met 6ooo geste gen naar 437.000. In Zeeland zaten in juli 7694 men sen in de WW. Dat zijn er 0,5 pro cent meer dan in juni, toen 7655 mensen een werkloosheidsuitke ring hadden. De gemeente Vlissin- gen telt in Zeeland de meeste WW-uitkeringen: 1182. Noord-Be veland kent met 193 WW-uitke ringen het laagste aantal. Volgens uitkeringsinstantie UWV was de stijging van het aantal werkloosheidsuitkeringen het hoogst in Zeeuws-Vlaanderen. Dat komt omdat een aantal bedrij ven is gestopt of het personeelsbe stand heeft ingekrompen. Vooral in Hulst steeg het aantal WW'ers (plus 9,9 procent). Het aantal WW-uitkeringen ligt in Zeeland 1 procentpunt onder het landelijke gemiddelde van 5,5 procent. Het aantal werkzoeken den, dus inclusief bijstandsgerech tigden en schoolverlaters, ligt ho ger: rond de 11.500. Het slachtoffer belde rond tien uur de meldkamer van de politie met de mededeling dat hij kort te voren was bedreigd. Dat was ge beurd in de woning van de ver dachte in Meliskerke. Er zou een vuurwapen op hem zijn gericht. De politie ging onmiddellijk naar de woning in Meliskerke. Omdat de verdachte mogelijk nog gewa pend was, gingen de agenten met getrokken pistool de woning bin nen. Daar werd de man aangehou den. De woning werd daarna door zocht. Bij de huiszoeking heeft de politie een vuurwapen aangetrof fen. De verdachte had geen wa penvergunning. Volgens de politie is een zakelijk conflict de reden van de bedrei ging. De verdachte is overgebracht naar het cellencomplex Torentijd in Middelburg. Het vuurwapen is door de politie in beslag geno men. In juni was dat nog 8,4 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De groep werklozen nam af met 12.000. Op dit moment zoeken 645.000 men sen werk. Dat is de voor seizoens invloeden gecorrigeerde werkloos heid. Onder de groep werkzoekenden bevinden zich mensen met een uitkering (WW, bijstand, Wa- jong) en schoolverlaters. De totale VRIJDAG 22 AUGUSTUS 2014 De familie Van Beek uit Odijk weet niet dat ze op het schoonste strand van Zeeland zit. Maar ze moeten toegeven dat het minder- daad wel schoon is op het Ban- jaardstrand. Ze waren in de buurt, reden toevallig langs en de kleine wilde nog even naar de zee. Van daar dat ze bij de Banjaard neer streken. Het is voor de eerste keer dat ze daar zijn. Een dag eerder wa ren ze in Westenschouwen en daar was het ook al zo schoon. Het valt wel op. „Als je dat vergelijkt met Zand- voort. Dat is wel een heel verschil. Daar staat ergens op het strand één grote container en dan moet je meestal een eind lopen. Daar moet je er echt wat voor doen om- de boel schoon te houden. Hier staan voldoende vuilcontainers. Je ziet het ook aan de speeltoestel len en de toiletten. Het is allemaal erg netjes", vertelt mevrouw Van Beek. Ze kan zich dan ook wel voorstellen dat het Banjaardstrand hoge ogen heeft gegooid bij de verkiezing van de schoonste stran den van Nederland. Zelf ruimen de Van Beekjes altijd alles netjes op als ze het strand bezocht heb ben. Ze vinden het een kleine moeite om even naar de prullen bak te lopen. Als alles netjes is, is het logisch om het zo te houden, foto Marcelle Davidse K&Kr H Lukas Fransen, directeur van de Stichting Strandexploitatie Walcheren, legt uit dat in het hoogseizoen zo goed als dage lijks de stranden worden schoongemaakt Dat gebeurt machinaal langs de vloedlijn en met de hand elke morgen vroeg als zijn medewerkers in een rij het strand afgaan. Het is volgens hem een beetje afhankelijk van de aard van de strandbezoekers, hoeveel er op het zand wordt achtergela ten. De één ruimt beter op dan de ander. Fransen geeft aan dat het belangrijk is dat de strandbezoekers hun rom mel kwijt kunnen. Daartoe worden onder meer vuilniszak- jes uitgereikt, 40.000 per jaar, die gretig aftrek vinden onder de bezoekers. Hij schat de to tale kosten op een paar ton per jaar. foto Lex de Meester MELISKERKE - Een 29-jarige man uit Meliskerke is gisterochtend aange houden omdat hij een dorpsgenoot met een vuurwapen zou hebben bedreigd. door Frank Balkenende MIDDELBURG - Het aantal werklo zen is in juli gedaald naar 8,2 pro cent van de beroepsbevolking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53