Stevig in je schoenen tijdens het wandelen Gebaseerd op Schotse volksheld 4 ZOMERKRANT Shop Top-3 Zomerdrankje De smaakmaker De Rob Roy cocktail is in 1894 bedacht door een bar man van The Waldorf Ho tel, toen de opera 'Rob Roy' ge opend werd. Deze opera was geba seerd op het leven van de Schotse volksheld Robert Roy MacGregor. De Rob Roy-cocktail lijkt veel op de Manhattan, het verschil is dat voor de Rob Roy Schotse whisky gebruikt wordt. Om een Rob Roy te maken, doe je het volgende: In de Zomerkrant van woensdag meldden wij dat Tonnie Hooft- man eigenaar is van Sportshop Domburg. Dit moeten echter zijn: Patrick Syns, zijn vrouw Kitty Syns-Valk en zijn oom en tante Jan en Jolanda Sanstra. \oor een stevige wandeling door het bos of in de ber gen zijn goede wandel schoenen nodig. De wandel schoen Hanwag Canyon II Men is te koop bij www.bdstore.com. Deze schoen voor mannen is stevig en comfortabel op oneffen terrein. De voering en het voetbed be staan uit gelooid leder en zijn dus huidvriendelijk. Het buitenleer van de schoen is waterbestendig en houdt je voeten droog en warm bij regenachtig en koud weer. Bij www.koolesport.nl is de Salomon Conquest GTX voor da mes te koop. Doordat de schoen hoger is, biedt deze niet alleen on dersteuning aan de voeten, maar ook aan de enkels. De buitenkant is gemaakt van waterdicht suède met het Gore-Tex membraan. De Meindl Magie Junior Mid is te koop bij www.outdoorxl.nl. Deze wandelschoen voor kinderen met stevige zool is geschikt voor lange re wandelingen in de natuur. Dertien jaar geleden startte Jo- han van de Velde een wijn gaard in Dreischor. Het idee kwam van zijn buurman. In middels is Wijnhoeve De Klei ne Schorre uitgegroeid tot één van de grootste wijngaarden in Nederland. Toen De Kleine Schorre nog in de kinder schoenen stond, wist Johan niks van wijn maken. „Ik ben toen naar Luxemburg ver trokken, om daar een kijkje te nemen bij wijnbedrijf Cep d'Or. Daar heb ik het mees te geleerd. We gaan nog steeds een paar keer per jaar naar Luxemburg om wat nieu we ideeën op te doen." Tijdens een rondleiding leidt Johan bezoe kers rond door het bedrijf. Hij laat de plek zien waar de druiven staan. „We hebben ongeveer tien hectare vol met druivenstok- ken, en dat zijn dan vier rassen. Op een klein stukje grond proberen we ook wat an dere rassen uit, zodat we ons assortiment kunnen uitbreiden." Hij vertelt ook meer over het oogsten van de druiven. „We doen dat allemaal nog met de hand, omdat we dan betere kwaliteit kunnen leveren. Daar hebben we vrijwilligers voor. We hebben nu zelfs al een wachtlijst, er zijn zo veel mensen die willen komen helpen." In de bovengrondse wijnkelder laat Johan de machines zien die de druiven persen en de wijn maken. „Het verschilt per wijn hoe lang het duurt voor het klaar is om te drin ken. Van de overgebleven pulp maken we in samenwerking met Kampen Destilla teurs andere dranken, zoals Grappae en In cognito. Zo kunnen we al het materiaal ge bruiken." Aan het einde van de rondleiding staat een glaasje wijn klaar om te proeven. De gasten kunnen napraten over de rondleiding en nog wat vragen stellen. Over het algemeen zijn ze enthousiast over de rondleiding. „Het is heel interessant om hier eens te kij ken. Als je een glas wijn drinkt, sta je er ei genlijk niet bij stil hoeveel werk er bij komt kijken", vertelt een bezoeker. Sinds 2005 wordt er volgens Johan op Wijn hoeve De Kleine Schorre echte kwaliteits wijn gemaakt. „Op jaarbasis maken we on geveer 70.000 flessen wijn. Die gaan naar grotere afnemers, zoals slijterijen. We ver kopen er ook een aantal zelf, in het winkel tje bij de Wijnhoeve." De Wijnhoeve heeft ook een aantal bijzon dere klanten. „Bij de nucleaire top in Den Haag hebben de gasten onze wijn gedron ken. Het is wel een mooi idee dat president Eerst giet je 5 cl. Scotch en 2 cl. ro de vermout in een mengglas met ijs. Vervolgens voeg je hier een halve cocktaillepel Angostura Bit ters aan toe. Dan roer je geduren de zes seconden krachtig in het ge heel, zo verdun en koel je de mix. Hierna serveer je de cocktail in een gekoeld Martiniglas (van tevo ren even in de vriezer zetten) met een kers op een cocktailprikker. Je kunt de Rob Roy ook 'on the rocks' drinken, dan doe je voor je begint vier ijsklontjes in je glas. Obama een glaasje van onze wijn heeft ge dronken", vertelt Johan. Daarnaast leveren ze ook flessen wijn aan KLM, die zij voor de intercontinentale vluchten gebruiken. Bijzonder aan de Wijnhoeve is dat het hele project is opgezet met crowdfunding, iets wat toen nog niet echt bekend was. „We hebben toen aandelen verkocht. En men sen kunnen ook een aantal druivenstokken leasen. Hun naam komt er dan bij te staan, en de opbrengst van de stokken krijgen ze terug." Soms is dat in de vorm van een aan tal flessen wijn, maar je kunt ook korting krijgen of een uitnodiging voor een feest op de Wijnhoeve. Naast de rondleidingen is er op zaterdag 6 september een vijf-gangen diner tussen de druivenstokken. Inclusief eigen gemaakte wijn, natuurlijk. door Joanne Karkdijk Zelfs Obama heeft een glas van onze wij n op De wandelschoen Hanwag Canyon II Men is een stabiele mannen schoen voor een stevige wande ling. Hij is voor 194,99 euro te koop bij www.bdstore.com. m Voor dames is er de Salomon Con quest GTX. Hij biedt ondersteu ning aan de voeten en enkels. Bij www.koolesport.nl is de schoen te koop voor 159,95 euro. Ook kinderen kunnen er op uit met de Meindl Magie Junior Mid. Door de stevige zool is hij ge schikt voor kinderen. Voor 74,95 te bestellen bij www.outdoorxl.nl. door Lilian van Gaaien De Rob Roy-cocktail, be dacht in 1894. Johan van de Velde bij zijn wijngaard, foto Ronald den Dekker Voor meer informatie over de rondleidingen: kijk op www.dekleineschorre.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 48