Mysterieus verhaal van Nederlandse bodem ZOMERKRANT 3 Leestip van het vrije wifi-netwerk, is nieuw voor hen. Inge probeert het direct. „Ja hoor, ik heb verbinding. Dit is fantastisch! Ik ben echt heel blij dat ik dit nu weet. Vanmid dag komt de rest van de familie, die ga ik het meteen vertellen." Ze gaat de verbin ding gebruiken om het nieuws te lezen en te whatsappen. Ook Stefan en Manet- te Kouwenhoven en hun zoons Tim en Luuk bezoeken vandaag het Domburgse strand. Tim is blij als hij hoort dat hij hier gebruik kan maken van wifi. Hij downloadt meteen een Fifa-app. „Ik ben heel blij, want op de camping zit ik nu al twee weken zonder internet. Nu kan ik spelletjes doen en foto's van de vakantie naar opa sturen." Vader Stefan lacht. „Soms zou ik weieens zonder internet willen, maar dat tijdperk is voorbij. Het is mooi dat hier internet wordt aangebo den, want we leven in een mobiele econo mie." Ook moeder Manette is blij met het wifï-netwerk. „Zelf doe ik er niks mee, maar voor de jongens is het leuk. Het is nu ook vrij koud om te zwemmen, dus kunnen ze lekker spelletjes doen. En Het is mooi dat ze hier internet aanbieden, want we leven in een mobiele economie. het is gratis. Dat is helemaal mooi." De reacties zijn over het algemeen positief, maar voor Jimmy, Reinbert en Piet hoeft het niet. Ze zitten ontspannen voor hun strandhuisje. Reinbert: „Ik zet mijn wifi bewust niet aan. Als ik dat wel zou doen, heb ik geen rust meer. Ik ben hier tenslot te voor mijn rust. Dan krijg ik zoveel be richten via Facebook en Whatsapp. Als ze me willen spreken, moeten ze maar bel len." Ook Jimmy laat zijn internet uit. „Dan zit je eigenlijk nog steeds vast aan thuis. Maar ik snap wel dat de gemeente dit doet, want anderen hebben er wel be hoefte aan. Mensen komen sneller, als ze weten dat ze kunnen internetten." Piet heeft een duidelijke mening. „Het is de tijd, daar moet je in meegaan. Maar wat mij betreft, moesten ze telefoons verbie den op het strand. Je hebt geen rust meer en bent niet echt vrij. Voor sommige mensen werkt hun mobiel als een mag neet. Ik ben zelf blij dat ik op vakantie even van alles af ben." Britt de Looff loopt net paviljoen de Oa se in. „Het is super dat dit aangeboden wordt, want het is fijn om bereikbaar te zijn. Ik heb net even mijn mail en Whaptsapp gecheckt. Het is alleen jam mer dat ik bij mijn strandhuisje, een eindje verderop, bijna geen verbinding heb." Maar als alles volgens plan ver loopt, kun je volgend jaar op alle Veerse stranden internetten. Af en toe komt er een boek van Nederlandse bodem dat je helemaal meesleept in het verhaal. Verslaving is zo'n boek. Het is geschreven door de Nederlandse Patricia Bonilla. Verslaving gaat over Jesmee, een meisje met bovennatuurlijke krachten. Daarvoor betaalt ze wel een prijs. In het boek staat Jesmee voor de keuze: goed of kwaad? On danks haar verwarring wordt al snel duidelijk dat Jesmee sterker en wellicht gevaarlijker is dan ie dereen ooit had verwacht. Er zijn maar weinig goede fantasy- boeken van Nederlandse bodem, maar met Verslaving slaat Patricia de spijker op z'n kop. Het is een krachtig verhaal met bijzondere mythologische wezens. Dat maakt het misschien wel iets min der geloofwaardig. Het boek is vrij mysterieus. Je wordt meegesleept in het verhaal, en krijgt pas laat antwoorden op de vragen die al vanaf het begin door je hoofd spoken. Dat maakt wel dat je blijft doorlezen. Het boek is dan ook totaal onvoor spelbaar. De plotwendingen zor gen ervoor dat het boek niet saai wordt. Ook de schrijfstijl van Patricia is fijn. Ze sleept je door het verhaal, en laat de personages echt tot le ven komen. Verslaving is het eerste deel van een serie, naar verwachting komt deel twee volgend voorjaar. VRIJDAG 22 AUGUSTUS 2014 is een toegevoegde waarde' «Tim en Luuk Kouwenhoven maken gebruik van de gratis wifi-verbinding op het strand in Domburg, foto's Lex de Meester Stefan Kouwenhoven, strandgast door Lilian van Gaaien Verslaving is Patricia's tweede boek en is verkrijgbaar voor 19,95 euro bij de boekhandel. I De paperback van Verslaving, ge schreven door Patricia Bonilla.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47