Meer soorten eekhoorntjesbrood Zomermeuws -m- Zomer nieuws 2 ZOMERKRANT SSV en de gemeente Veere doen een proef met gratis wifi bij strandpaviljoens, om uiteindelijk Free wifi op de Veerse stranden aan te kunnen bieden. en internetverbinding is tegen woordig een belangrijk aan dachtspunt bij het kiezen van een vakantiebestemming. Vrij wel alle hotels en vakantiehuis jes beschikken over een vrij wifi-net- werk. Maar ook als vakantiegangers hun verblijf verlaten, vinden ze het fijn om te kunnen internetten. Daarom startten SSV (Stichting Strandexploitatie Veere) en de gemeente Veere vorige week een proef. Free-wifi op de Veerse stranden, is het doel. Vijf strandpaviljoens doen mee aan de proef: Noordduine en Oase in Domburg, Breezand in Vrouwenpolder, Herwegh in Valkenisse en Neptunes in Zoutelande. Wie zijn wifi bijvoorbeeld aanzet in de buurt van strandpaviljoen Oase, ziet dat het netwerk FREE_WIFI_SSVPILOT' vrij toegankelijk is. Zonder je eerst aan te hoeven melden, kun je direct verbinding maken met dit netwerk. De verbinding is niet slecht, tot op zeker honderd meter afstand kun je ge bruik maken van de wifi-verbinding. bepalen welke infrastructuur nodig is voor een duurzame, snelle internetverbin ding. Met de data die nu verzameld wordt, willen we in het najaar een keuze maken." Dat kan bijvoorbeeld een kabel zijn, of een satelliet of zendmast. Cees Verhage, voorzitter van SSV: „Als ik men sen spreek die hier werken of vaak ko men, geven ze aan dat hier een internet verbinding zou moeten komen. Alles ge beurt tegenwoordig met de telefoon. Nu kan je, als je op het strand zit, je familie of vrienden mee laten genieten of kijken wat er nog meer in de omgeving te doen is. We willen voldoen aan de wensen van de bezoekers, misschien maken ze hier door de keus om naar dit gebied te ko men. We zijn blij dat we stappen kunnen zetten en het is onze wens om dit uitein delijk met de verzamelde info te kunnen realiseren. Ook aan het GSM-netwerk moet gewerkt worden, zodat bezoekers van het strand altijd bereik hebben. Van de Velde: „Natuurlijk gaat alles stapsge wijs. Nu kun je tot ongeveer honderd me ter rondom de strandpaviljoens gebruik maken van het wifi-netwerk. Van de week heb ik de eerste data bekeken, het gebruik was meer dan verwacht. De be hoefte is erg groot." De promotiecampag ne voor het wifi-netwerk begint vandaag. Op en om strandpaviljoen Oase in Dom burg zijn de ogen van verschillende be zoekers op hun telefoonscherm gericht. Mede-eigenaar Mark de Looff is blij met de proef. „We hadden al een gratis wifi-netwerk, maar hierdoor is de verbin ding sneller. Er is enorm veel vraag naar internet. Om bijvoorbeeld mails binnen te halen of even te Skypen. Dit is dus echt een toegevoegde waarde." De familie Huibregtse zit op ongeveer ze ventig meter van de Oase voor hun strandhuisje. Internetten wilden ze wel, maar het lukte twee weken geleden nog niet. Dat ze nu gebruik kunnen maken Dick van de Velde is ondernemersmana ger van.de gemeente Veere en was initia tiefnemer van wifi Veere, waardoor je bij voorbeeld in het centrum van Domburg kunt internetten. In navolging van dat project werkt hij nu, samen met SSV en Delta, aan Free-wifi op de Zeeuwse stran den. „Met deze proef willen we in beeld brengen wat de behoeftes zijn. We gaan 1N In Nederland duiken steeds meer soorten eekhoorntjes brood en andere boleten op. Volgens de Nederlandse My- cologische Vereniging is er sprake van een trend, die alles te maken heeft met warme, natte zo mers. Als de klimaatverandering doorzet, zal Nederland in augus tus en september steeds meer van deze grote, kleurige paddenstoe len zien, verwacht de vereniging. Het warme begin van deze zo mer, gevolgd door veel regen, heeft dit jaar voor een explosie van boleten gezorgd. Naast eek hoorntjesbrood gedijt de heksen- boleet erg goed. Eekhoorntjes brood is een delicatesse, maar hek- senboleet is giftig, waarschuwt de paddenstoelenvereniging. Boleten zijn opvallend grote pad denstoelen met een vlezige hoed en een dikke, bolle steel. Ze wor den ook wel laanpaddenstoelen genoemd, omdat ze een voorkeur hebben voor gemaaide grasber men in lanen met bomen. De laat ste jaren zijn diverse, voorNeder- land nieuwe soorten opgedoken zoals de Fraaie roodnetboleet en de ossenboleet. door Joanne Karkdijk 'Internet op Veerse stranden Mark de Looff van de Oase, SSV-voorzitter Cees Verhage en ondernemersmanager Dick van de Velde (v.l.n.r.). Afbeelding van gewoon eekhoorntjesbrood.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 46