FZC 2 en 3 siotavond zingen op Walcheren Zomerweer herstelt zich niet meer 16 Hotspot Als voorbereiding op het nieuwe schooljaar beginnen kinderen in Philippine alvast met educatieve activiteiten tijdens de Speelweek. Internet op Veerse strand is toegevoegde waarde Zelfs Obama heeft een glas van onze wijn op Opklaringen, met grote kans op regen. Windkracht: ZW 5 Neerslag: 4 mm et moet leerzaam en speels zijn", vertelt Mandy, één van de organisatoren van de Zomer Speelweek. Sa men met Birgit organi seert ze het evenement dit jaar voor het eerst bij Kindercentrum Rupsje Nooit- genoeg in Philippine. Al deze hele week gaan kinderen uit het dorp langs bij be drijven in de omgeving om te leren wat voor beroepen daar worden uitgeoe fend. Zo hebben ze gekeken bij een bos wachter, een supermarktmedewerker en zijn ze bij een hotel geweest. Mandy: „De kinderen zijn hartstikke en thousiast. Ze weten vaak nog niet wat ze willen worden, dus zo'n programma vinden ze heel leuk. Hopelijk komen ze een beroep tegen dat ze leuk vinden." Elke dag komen er zo'n dertig kinderen om te spelen met elkaar. „Naast de be zoekjes aan bedrijven, doen we ook nog een aantal andere activiteiten. We gaan bijvoorbeeld kamperen of we doen een speurtocht. Het is een heel divers pro gramma." In principe is de Zomer Speelweek be doeld voor kinderen van vier tot twaalf jaar. Mandy: „Daar stemmen we ons programma ook op af: we proberen zo veel mogelijk dingen te doen die leuk zijn voor beide leeftijdsgroepen." Daar naast vindt ze het ook belangrijk dat de kinderen iets meekrijgen van de na tuur. „We willen graag dat de kinderen weten hoe de natuur in elkaar steekt. Zo leren we ze ook nog iets bij." De slotavond van Zingen op Walcheren wordt mor gen gehouden in de Moria- kerk in Westkapelle. Muzikale me dewerking wordt verleend door het Christelijk Samengesteld Man nenkoor Zeeland. Iedereen is wel kom om te komen luisteren en sa men te zingen. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is vrij. Wel wordt er gecollecteerd voor Zeeuwse gezinnen die werk zaam zijn in het buitenland. akantievierders in Neder land hoeven deze maand niet meer te rekenen op zo mers weer. Weerbureau Weerpla- za verwacht voor augustus geen verbetering van de huidige koele en natte omstandigheden. De hoop vestigen op september is het enige wat rest, aldus het weer bureau. „Warme lucht doet na het weekend weliswaar een po ging om Nederland te bereiken, maar veel meer dan een lichte stij ging van de temperatuur tot rond of iets boven de 20 graden levert het niet op", denkt Weerplaza. In De Bilt is de gemiddelde tem peratuur de afgelopen tien dagen uitgekomen op slechts 15,2 gra den. Twee jaar geleden was dat ruim 20 graden gemiddeld. 22 augustus 2014 Frans Wiskerke (links), eigenaar van restaurant Au Port in Philippine, laat een levende kreeft zien aan de kinderen, foto Peter Nicolai Een kijkje in de keuken door Lilian van Gaaien Vandaag is de laatste dag van de Zomer Speelweek. Voor meer informatie kijk je op Kindercentrum-Rupsjenooitgenoeg.com. O pagina 5: Alle uitjes in Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45