I 1 Debuut van Kerkhove eindigt tegen Chinese Williams voelt zich 2 2 SPORT 39 K Vliegende start Tholense Boys De voetballers van Tholense Boys maakten gisteravond een vliegende start in de dis trictsbeker. De Thoolse tweedeklasser won het eer ste pouleduel met i-6 bij Nieuwland. Vooral kort voor rust en erna draaide Tholen se Boys op volle toeren. In die periode scoorden Mat- thijs van Stee (2), Dani Glad- dines (2), Stefan Bogers en Werner Marsman. Kort voor tijd kon Nieuwland pas iets terug doen. Willem Wille- boordse redde de eer. Philip pine en Kruiningen spelen ook in deze poule. Aron Winter kiest Bart Nieuwkoop Bart Nieuwkoop uit Tholen is door KNVB-coach Aron Winter opgenomen in de voorlopige selectie van het Nederlands elftal onder de negentien jaar. De aanvoerder van Feye- noord Ai speelt met Oranje in de voorbereiding op het eerste EK-kwalificatietoer- nooi (in oktober in Polen) oefenduels met Duitsland (5 augustus) en Ierland (8 sep tember). Eind augustus wordt de defi nitieve selectie bekendge maakt. Open ZK 8-ball in The Roadhouse De Belg Moritz Lauwereyns is zondag titelverdediger in het Open Zeeuws kampioen schap pool in de spelsoort 8-ball. Maar liefst 64 deelnemers staan om 11.00 uur aan de start in poolcafé The Road house in Middelburg. Onder de deelnemers zijn de Zeeuwen Atong Wu, Ron- ny Broeken, Marco van Tiel, Jeroen Damman, Joris Lod der, Sean Dennis, Martien Neumann en Chris van Renswoude. dB Daarmee eindigde het debuut op een Grand Slam voor de Schouw- se speelster. In de eerste ronde had ze de Letse Diana Marcinkevi- ca van zich afgeschud (6-1 6-7 6-1), maar de Chinese Duan maak te gisteren in de tweede ronde het verschil op de wereldranglijst op de baan duidelijk. Duan staat 161e, Kerkhove 248e. De eerste set was niettemin een gelijk opgaand gevecht. Kerkhove kwam zelfs met 4-3 en een break voor. Die marge moest ze echter prijsgeven en bij een 6-5-achter- stand moest ze haar service (na een stevige strijd) en daardoor de eerste set prijsgeven. De eerste set had 53 minuten geduurd. De tweede set was vervolgens bin nen een halfuur bekeken. Duan, die tien aces produceerde, nam een 3-0-voorsprong en Kerkhove kon die marge niet meer overbrug gen. Bij de mannen lukte het ook Jesse Huta Galung niet zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi. Hij moest in de tweede ronde van het kwalificatietoernooi tegen Juan Ignacio Londero opgeven. Huta Galung hield het voor ge zien toen de Argentijn leidde met 7-5 en 3-1. Thiemo de Bakker gaf woensdag al ziek op in New York. De 32-jarige Williams kan haar jaar toch nog een waardig hoogte punt geven met de winst in de US Open. De eindzege op Flus hing Meadows zou haar achttien de Grand Slamtitel worden. Met achttien zeges komt ze op gelijke hoogte met de iconen Chris Evert en Martina Navratilova. Het re cord van 24, dat op naam staat van de Australische Margaret Court, is zeker ook een doel voor haar: „Records hebben me altijd gemotiveerd. Ik wil nog heel veel Grand Slams winnen, want ik ben van plan nog lang door te gaan", aldus Williams, die vanaf maandag haar titel in de US Open verdedigt. De extravagante tennisster is als eerste geplaatst in New York. Ze voert al ruim tweehonderd we ken de wereldranglijst aan, mede dankzij haar overwinningen in de WTA-toernooien van Brisbane, Miami, Rome, Stanford en vorige week in Cincinnati. „Op dat laat ste toernooi was mijn niveau in orde. Beter dan ik dit jaar heb la ten zien, maar mijn service en re turn zijn nog altijd voor verbete- Ik hou nog altijd van het spel en ik vind het heerlijk om hier te zijn ring vatbaar." De conditie van Williams is uitstekend en de US Open is een van haar favoriete toernooien. Ze won er al vijf keer. „Ik hou nog altijd van het spel en ik vind het heerlijk om hier te zijn. Ik wil nog heel lang door gaan en Grand Slams winnen. Ik ben 32, maar voel me 22." Robin Haase heeft het niet ge- - troffen bij de loting van de US Open. De Nederlander werd giste ren in de eerste ronde gekoppeld aan Andy Murray, de winnaar van 2012. Haase staat voor zijn vierde optreden tegen de Schot, die door blessureleed even is afgezakt naar de negende positie van de wereld ranglijst. Murray leidt de onderlin ge ontmoetingen met 2-1. Igor Sijs-* ling start tegen Victor Estrella Burgos uit de Dominicaanse Re publiek. Bij de vrouwen treft Kiki Bertens de Zwitserse Timea Bac- sinszky. VRIJDAG 22 AUGUSTUS 2014 Laurent Legrand werkte in de competitievoorbereiding van Oemoemenoe nog een conditietraining af op sportpark De Sprong. Ondertussen was hij al be zig met een overgang naar Dendermonde. foto Ruben Oreel NW- EN ST. JOOSLAND ZEIST MIDDELBURG door Rudy Boogert NEW YORK - Tennisster Lesley Kerk hove is gisteravond in de tweede kwalificatieronde van de US Open uitgeschakeld. De 22-jarige speel ster uit Zierikzee moest haar meer dere erkennen in de Chinese Ying-Ying Duan. Na een eerste set met wisselende kansen werd het 5-7 en 3-6 voor de Aziatische. door Hans Koenekoop NEW YORK - Serena Williams be leeft geen best jaar waar het de Grand Slams betreft. De Australian Open, Roland Garros en Wimble don verliepen op zijn zachtst ge zegd teleurstellend voor de Ameri kaanse tennisdiva. Nog voor de kwartfinales lag ze eruit. Serena Williams

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 39